Jak podzielić dysk twardy na partycje na komputerze Mac [Aktualizacja 2021]

STRONA GŁÓWNA > Oczyść komputer Mac > Jak podzielić dysk twardy na partycje na komputerze Mac [Aktualizacja 2021]

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 18 września 2021 r.

W prostych słowach partycję dysku można zdefiniować, ponieważ komputer Mac może dzielić się na różne partycje, a wszystkie partycje mają określoną przestrzeń, z której można korzystać. Możesz także przenieść niezbędne pliki i dokumenty na jedną partycję i zablokować ją, a drugą partycję można wykorzystać do innych ogólnych zadań.

Jeśli chcesz zarządzać dyskiem twardym Maca, tworząc różne partycje, ten artykuł jest właściwym miejscem dla Ciebie. Jest to pełny przewodnik dotyczący partycjonowania dysku twardego na komputerze Mac. Sprawdźmy to.

Przed partycjonowaniem komputera Mac: Najpierw wykonaj kopię zapasową i wyczyść!

Podstawowym krokiem przed przejściem do partycjonowania dysku twardego na komputerze Mac, musisz wykonać kopię zapasową i wyczyścić wewnętrzny dysk twardy komputera Mac. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wykonanie kopii zapasowej plików na komputerze Mac za pomocą Time Machine. Jeśli coś pójdzie nie tak w procesie partycjonowania, nadal masz pliki kopii zapasowej.

Następnie musisz wyczyścić komputer Mac i przygotować się do partycji dysku, więc jeśli jakikolwiek inny niechciany program, który może stać się przyczyną wirusa lub przerwy, można łatwo usunąć. Jeśli chodzi o czyszczenie komputera Mac, możesz to zrobić za pomocą narzędzi do czyszczenia komputera Mac, ale aby uzyskać skuteczne wyniki, użyj aFoneSoft Umate Mac Cleaner. Ta aplikacja to świetny wybór do czyszczenia komputera Mac przed partycjonowaniem dysku twardego, ponieważ może skutecznie i dokładnie wykonać zadanie czyszczenia. Główne funkcje czyszczenia to:

Wersja Mac

Aplikacja jest bardzo łatwa w użyciu że możesz go użyć, aby uzyskać czystszy komputer Mac za pomocą prostych kliknięć. Oto kroki, które należy wykonać, jeśli chcesz używać tej fantastycznej aplikacji do czyszczenia śmieci z komputera Mac.

 1. Pobierz aplikację i uruchom ją na komputerze Mac.
 2. Następnie musisz wybrać potrzebną funkcję, po czym kliknij przycisk Skanuj.
 3. Wystarczy wyświetlić podgląd, a następnie wybrać wszystkie niepotrzebne elementy do posprzątania, wszystko można zrobić w ciągu kilku minut.
Kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółowy przewodnik aby lepiej poznać to narzędzie do czyszczenia komputerów Mac i używać go całkowicie do czyszczenia komputera Mac.

Umate posprzątaj śmieci

No to ruszamy! Jak podzielić dysk twardy na komputer Mac?

W przypadku partycji dyskowych istnieją typy twp: wolumin i partycja. Przed utworzeniem nowej partycji musisz potwierdzić system operacyjny komputera Mac. W przypadku różnych systemów macOS istnieją różne operacje dotyczące partycji dysku. Poniżej wymienimy kilka sposobów, które pomogą Ci określić, w jaki sposób chcesz partycjonować komputer Mac.

W przypadku macOS High Sierra i nowszych wersji: Utwórz wolumin

Nowe słowo, Tom, to pojemnik do przechowywania, który może odczytać Mac. Obejmuje płyty CD, DVD, SSD i dyski twarde. Jeśli na Macu używasz systemu macOS High Sierra lub nowszego, możesz utworzyć nowy wolumin. Termin „partycja” jest używany na komputerach Mac z niższymi wersjami.

Oto pytanie: jak utworzyć wolumin na komputerach Mac z systemem macOS High Sierra lub nowszymi wersjami? Te nowsze systemy macOS używają nowego systemu plików — Apple File System (APFS). W przypadku komputerów Mac korzystających z APFS możesz użyć Narzędzia dyskowego w systemie MacOS, aby utworzyć nowy wolumin. Poniżej znajdują się kroki, które należy wykonać.

 1. Otwórz Narzędzie dyskowe na komputerze Mac.
 2. Kliknij menu rozwijane i wybierz opcję „Pokaż wszystkie urządzenia”. Następnie wybierz dysk, do którego chcesz dodać nowy wolumin i naciśnij przycisk „+”, aby dodać nowy wolumin.
 3. Następnie nazwij nowy wolumin i odpowiednio go skonfiguruj, klikając opcję „Rozmiar”. Następnie wypełnij opcje „Rozmiar rezerwy” i „Rozmiar limitu”.
 4. Na koniec musisz kliknąć przycisk „Dodaj”, aby potwierdzić swoją prośbę.

użyj narzędzia dyskowego do utworzenia woluminu

W przypadku wersji macOS Sierra i niższych: Utwórz partycję

Jak wspomniano powyżej, w przypadku komputerów Mac z niższymi wersjami można podzielić dysk twardy na partycje. Istnieją dwie metody tworzenia partycji na komputerze Mac. Jeden używa Disk Utility, a drugi Boot Camp. Po prostu czytaj dalej!

Metoda 1: Użyj Narzędzia dyskowego do partycjonowania dysku twardego na komputerze Mac

Pierwszym sposobem na utworzenie partycji dysku na komputerze Mac jest użycie Narzędzia dyskowego, które może naprawiać i partycjonować miejsca na dysku z komputera Mac. Następnie prześledźmy procedurę partycji narzędzia dysku Mac:

 1. Otwórz aplikację Narzędzie dyskowe na komputerze Mac.
 2. Następnie musisz wybrać wewnętrzny dysk twardy komputera Mac.
 3. Następnie kliknij opcję Partycja i kliknij przycisk dodawania partycji: „+”.
 4. Teraz pojawi się nowa partycja i możesz zmienić rozmiar zgodnie z potrzebami. Następnie nadaj tej nowej partycji nazwę, jak chcesz.
 5. Na koniec musisz kliknąć przycisk „Zastosuj”, aby potwierdzić swoją prośbę.
 6. Możesz także kliknąć przycisk „Przywróć”, aby usunąć partycję na komputerze Mac.

Po zakończeniu procesu będziesz mieć nowy dysk twardy z dostępnym miejscem. Po prostu przenieś wszystko, co chcesz i zachowaj je na nowej partycji.

użyj narzędzia dyskowego do partycjonowania

Metoda 2: Użyj Boot Camp do partycjonowania dysku twardego na komputerze Mac

Jak wspomnieliśmy powyżej, możesz uruchamiać różne systemy operacyjne na komputerze Mac po partycjonowaniu dysku twardego. Jeśli więc chcesz uruchomić system Windows na innym dysku, ten sposób jest bardzo pomocny. Boot Camp to wstępnie zainstalowana aplikacja w nowszej wersji Maca. Możesz go uruchomić i wykonać poniższe czynności.

 1. Otwórz aplikację > Narzędzia > Asystent Boot Camp.
 2. Kliknij opcję „Utwórz lub usuń partycję Windows” i naciśnij przycisk „Kontynuuj”.
 3. Następnie wybierz dysk twardy na Macu jako partycję dysku.
 4. Następnie potwierdź rozmiar partycji dla systemu operacyjnego Windows.
 5. W końcu naciśnij przycisk Partycja i gotowe.

użyj boot camp do partycjonowania

Dodatkowa wskazówka: jak zmienić rozmiar lub usunąć partycję?

Po rozmowie o tym, jak podzielić dysk twardy na partycje na komputerze Mac, w następnej części przedstawimy dodatkowe wskazówki. Sprawdźmy je!

Aby zmienić rozmiar partycji: Kliknij opcję „Partycja” w Narzędziu dyskowym i kliknij przycisk „+” lub „-”, aby zmienić rozmiar partycji.

Aby usunąć partycję: Kliknij kartę „Partycja” w Narzędziu dyskowym, a następnie kliknij znak „-” i naciśnij opcję „Usuń”, aby usunąć partycję.

Jakie są korzyści i zagrożenia związane z partycjonowaniem komputera Mac?

Oto niektóre korzyści i zagrożenia związane z partycjonowaniem dysku twardego na komputerze Mac, które należy wziąć pod uwagę, zanim to zrobisz. Sprawdźmy je:

Korzyści z partycjonowania komputera Mac:

1. Możesz uruchomić więcej systemów operacyjnych

Główną korzyścią, jaką zapewnia partycja Mac, jest umożliwienie płynnego uruchamiania dwóch systemów operacyjnych. Możesz także użyć dwóch różnych wersji jednego systemu operacyjnego, co oznacza, że ​​możesz uruchomić na dwóch różnych partycjach tego samego urządzenia.

2. Możesz oddzielnie zarządzać i formatować dysk twardy

Partycja dysku w systemie Mac OS X umożliwia zarządzanie obiema partycjami na różne sposoby. Jeśli chcesz użyć innej objętości komputera Mac, będzie to wymagało podwójnej przestrzeni, więc podejmij mądrą decyzję i wybierz odpowiednią opcję zgodnie z dostępną przestrzenią.  

3. Zapewni ci prywatną przestrzeń

Możesz cieszyć się wydzieloną przestrzenią na najważniejsze dokumenty, a drugą przegrodę można wykorzystać do ogólnych zadań. W ten sposób Twoje podstawowe dane będą bezpieczne i nikt nie będzie mógł ich użyć. Oddzielna partycja pozwoli Ci bez przeszkód korzystać z komputera Mac.

Ryzyko partycjonowania komputera Mac:

Podczas partycjonowania dysku twardego na komputerze Mac głównym ryzykiem jest utrata danych. Właściwie możesz tego uniknąć, tworząc kopię zapasową dysku przed partycjonowaniem komputera Mac. Ale jeśli zapomniałeś wykonać kopię zapasową dysku i straciłeś niektóre pliki po partycjonowaniu, nie martw się. Możesz użyć Narzędzie do odzyskiwania danych Mac odzyskać wszystkie utracone dane na komputerze Mac.

Wnioski

 To wszystko na temat partycjonowania komputera Mac. Możesz łatwo wykonać kroki, które wymieniliśmy powyżej, aby samodzielnie wykonać partycję dysku. I pamiętaj, aby wyczyścić komputer Mac przed utworzeniem partycji, najlepszym wyborem do czyszczenia niepotrzebnych plików na komputerze Mac jest użycie programu Umate Mac Cleaner. Zacznij teraz! Najpierw wyczyść komputer Mac, a następnie utwórz na nim partycję.

Wersja Mac

Gorące artykuły