3 sposoby na usunięcie Boot Camp z komputera Mac

STRONA GŁÓWNA > Oczyść komputer Mac > 3 sposoby na usunięcie Boot Camp z komputera Mac

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 8 września 2021 r.

Czy chcesz usuń Boot Camp z komputera Mac, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Jako natywne narzędzie macOS, które umożliwia uruchamianie wielu systemów operacyjnych, Boot Camp może być przydatny dla niektórych użytkowników komputerów Mac.

Biorąc to pod uwagę, dla innych ludzi jest to po prostu kolejny niepotrzebny program, bez którego można się obejść. Zidentyfikowaliśmy 3 sposoby usunięcia Boot Camp z komputera Mac, które szczegółowo wyjaśnimy w tym artykule. Ale zacznijmy od przyjrzenia się, czym jest Boot Camp, zanim przejdziemy do procesu usuwania go z komputera Mac.

Część 1: Co to jest partycja Boot Camp/Boot Camp?

Boot Camp to narzędzie wbudowane w komputer Mac, które umożliwia bezproblemowe przełączanie się między systemem operacyjnym Mac i Windows. Jeśli masz aktualną subskrypcję najnowszego oprogramowania Windows, możesz użyć Boot Camp do uruchomienia systemu operacyjnego na komputerze Mac z procesorem Intel. Oprogramowanie jest często określane jako partycja Boot Camp, ponieważ dosłownie „partycjonuje” systemy operacyjne i umożliwia korzystanie zarówno z systemu Windows, jak i macOS. Główny problem z partycją Boot Camp polega na tym, że może ona zajmować ogromną ilość miejsca na komputerze Mac, dlatego wielu użytkowników stara się ją usunąć.

usuń bootcamp z mac

Część 2: Czy Boot Camp działa na komputerach Mac z procesorem M1?

Kiedy Apple uruchomiło pierwsze komputery Mac z własną architekturą systemu, niektóre narzędzia zostały usunięte. Jedną z ofiar jest Boot Camp, a ponieważ wymaga użycia architektury Intela, nie może działać na komputerach Mac M1. A ponieważ nowe komputery Mac prawdopodobnie będą standardowo M1, Boot Camp może już nie być elementem oferty Apple.

Część 3: 3 sposoby na usunięcie partycji Boot Camp i systemu operacyjnego Windows na komputerze Mac

Jeśli zdecydowałeś się usunąć Boot Camp z komputera Mac, możesz to zrobić na trzy sposoby. Na szczęście nie są one zbyt skomplikowane i można je osiągnąć przy odrobinie cierpliwości. Poniżej znajdują się trzy metody i wyjaśnienia dotyczące usuwania partycji Boot Camp i systemu operacyjnego Windows na komputerze Mac:

Metoda 1 Odinstaluj za pomocą Asystenta Boot Camp

Jest to prawdopodobnie najlepsza i najbardziej zaufana metoda usuwania Boot Camp z komputera Mac. Asystent Boot Camp jest również wbudowany w komputer Mac, więc nie powinieneś mieć problemu z dostępem do niego. Poniżej znajdują się kroki, które należy wykonać, aby odinstalować za pomocą Asystenta Boot Camp:

 1. Uruchom komputer Mac i wyszukaj Boot Camp za pomocą Findera.
 2. Przed usunięciem wykonaj kopię zapasową wszelkich danych przechowywanych w systemie operacyjnym Windows lub innych partycjach.
 3. Zamknij wszystkie otwarte aplikacje i wyloguj wszystkich innych użytkowników.
 4. Otwórz Asystenta Boot Camp i kliknij „KONTUNUUJ.'
 5. Kiedy 'Wybierz zadania' pojawi się monit, kliknij 'Usuń Windows 10 lub nowszą wersję' przed kliknięciem 'KONTUNUUJ'.
 6. Ostatnim krokiem jest kliknięcie „przywracać' jeśli komputer Mac ma jeden dysk wewnętrzny. Jeśli masz wiele dysków, musisz kliknąć „Przywróć dysk na pojedynczą partycję MacOS' przed kliknięciem 'KONTUNUUJ'.

użyj asystenta bootcamp, aby usunąć bootcamp

Metoda 2 Usuń partycję Boot Camp za pomocą Narzędzia dyskowego

Jeśli nie uda ci się usunąć Boot Camp za pomocą Asystenta, następną metodą do wypróbowania jest usunięcie partycji Boot Camp za pomocą Narzędzie dyskowe. Oto kroki, które musisz wykonać, aby usunąć Boot Camp za pomocą Narzędzia dyskowego na komputerze Mac:

 1. Uruchom komputer Mac i zamknij niepotrzebne aplikacje.
 2. Przed usunięciem wykonaj kopię zapasową wszelkich danych przechowywanych w systemie operacyjnym Windows lub innych partycjach.
 3. Otworzyć 'Narzędzie dyskoweaplikacji na komputerze Mac.
 4. Wybierz 'Partycja Windows'.
 5. Wybrać 'wymazać' i sformatuj jako 'Mac OS Extended (Journaled)' i usuń partycję.

użyj narzędzia dyskowego, aby usunąć bootcamp

Metoda 3 Korzystanie z terminala w celu pozbycia się Boot Camp

Ostatnią opcją, jaką masz do dyspozycji, jest usunięcie Boot Camp przez terminal na komputerze Mac. Dla większości ludzi jest to ostateczność, ale możesz spróbować, jeśli pozostałe dwie metody nie działają dla Ciebie. Poniżej znajdują się niezbędne kroki, które należy wykonać, aby użyć Terminala do usunięcia Boot Camp na komputerze Mac:

 1. Otwórz terminal aplikacja przez reflektor (polecenie + spacja uruchamia wyszukiwanie w centrum uwagi).
 2. Po wyświetleniu monitu wpisz następujące polecenie 'lista diskutil'.
 3. Zakładając, że polecenie zostało wykonane dokładnie, będziesz miał do czynienia z listą dysków i partycji: 'sudo diskutil eraseVolume JHFS+ deleteme/dev/disk0s3'.
 4. Poszukaj nazwy dysku i partycji, które chcesz usunąć. Możesz to znaleźć w 'IDENTYFIKATORkolumna.
 5. Zastępować 'disk0s3' z nazwą partycji, którą chcesz usunąć.
 6. Wprowadź swoje hasło i kliknij 'Działania'.
Możesz chcieć wiedzieć: Jak pozbyć się Search Marquis na Macu: Wszystkie metody

Część 4: Alternatywy dla Boot Camp

Po usunięciu Boot Camp możesz szukać alternatywnego oprogramowania, aby móc uruchomić system Windows na komputerze Mac. Istnieje kilka opcji do rozważenia, ale oto trzy najlepsze alternatywy dla partycji Boot Camp, które umożliwiają uruchamianie systemu Microsoft OS na komputerze Mac:

01 VirtualBox

VirtualBox - Ta bezpłatna oferta jest doskonałą alternatywą dla Boot Camp i obsługuje wszystkie wersje Windows, dystrybucje Linuksa, OpenSolaris, OpenBSD i OS/2. Jako oprogramowanie typu open source VirtualBox jest zasilany przez Oracle.

02 wino

wino - Kolejna opcja open source, Wine nie wykorzystuje oprogramowania do wizualizacji do obsługi programów Windows. Zamiast tego tłumaczy interfejsy API systemu Windows na format zrozumiały dla systemu MacOS. Wine oszczędza również pamięć komputera i działa dobrze w porównaniu z maszynami wirtualnymi.

03 Równoległy pulpit 13

Równoległy pulpit 13 - Jako jeden z najbardziej wydajnych przykładów oprogramowania do wirtualizacji, Parallel Desktop 13 działa podobnie do VirtualBox. Jednym z najbardziej atrakcyjnych elementów Parallel Desktop jest to, że możesz obsługiwać systemy Windows i macOS obok siebie.

Możesz chcieć wiedzieć: Jak usunąć pliki tymczasowe na komputerze Mac

Dodatkowa wskazówka: odinstaluj nieużywane aplikacje i rozszerzenia, aby zwolnić miejsce na komputerze Mac

Jednym z największych problemów, z jakimi użytkownicy komputerów Mac spotykają się w Boot Camp, jest fakt, że zajmuje on tak dużo miejsca. Jeśli masz nadzieję uwolnić swój komputer Mac od nieporęcznych plików i oprogramowania, znajdziesz wartość w aFoneSoft Umate Mac Cleaner. Narzędzie pomaga selektywnie i bezpiecznie czyścić niepotrzebne pliki, identyfikować i usuwać duże pliki oraz przyspieszać działanie komputera Mac przy minimalnym wysiłku. To idealne narzędzie do zagwarantowania optymalnej wydajności komputera Mac.

Jeśli chcesz uzyskać więcej miejsca na komputerze Mac, może być konieczne odinstalowanie nieużywanych lub niechcianych aplikacji i rozszerzeń na komputerze Mac. Aby rozwiązać ten problem, Umate Mac Cleaner może wyświadczyć Ci przysługę.

zarządzać aplikacjami i rozszerzeniami

Kroki, aby usunąć aplikacje na Macu:

Krok 1.Pierwsze uruchomienie aFoneSoft Umate Mac Cleanerwybierz „Zarządzaj aplikacjami i rozszerzeniami" zakładka. Kliknij "Zobacz przedmioty" na "Odinstaluj aplikacje"Część, aby załadować wszystkie aplikacje na komputerze Mac. Oprogramowanie z datą instalacji, rozmiarem i częstotliwością użytkowania aplikacji zostanie wyświetlone na ekranie.

Umate odinstalować aplikacje

Krok 2.Kliknij "Odinstaluj” określonej aplikacji, aby wyczyścić dane z komputera Mac. Gotowe!

Umate Mac Cleaner

ikona umate

Wyczyść niepotrzebne pliki selektywnie i bezpiecznie.

ikona umate

Usuń dane osobowe, aby zapobiec wyciekom prywatności.

ikona umate

Przyspiesz swojego Maca jak nowy jednym kliknięciem.

Spróbuj teraz

Wnioski

Podczas gdy wiele osób bez wątpienia czerpie korzyści z narzędzia Boot Camp Maca, dla innych uważa się je za niepotrzebne oprogramowanie, które zajmuje zbyt dużo miejsca. W tym przewodniku przedstawiono trzy metody, które można wykorzystać do usunięcia Boot Camp z komputera Mac, i zasugerowano kilka realnych alternatyw, jeśli nadal chcesz mieć możliwość korzystania z systemu operacyjnego Windows na komputerze Apple Mac.

Często zadawane pytania: wskazówki, które możesz chcieć wiedzieć

1 Czy BootCamp spowalnia Maca?

Nie, Boot Camp nie spowalnia systemu. Chociaż może zajmować trochę miejsca na dysku twardym, który musi przechowywać dane systemu Windows i dane Mac, nie zajmie to zbyt wiele.

2 Czy Boot Camp jest zły dla Maca?

Boot Camp jest całkowicie bezpieczny! Przechowuje się na każdym komputerze Mac po opublikowaniu, zapewnia doskonały sposób uruchamiania systemu Windows na komputerze Mac.

3 Czy aktualizacja systemu Mac OS usuwa Bootcamp?

Aktualizacja Maca nie spowoduje usunięcia partycji Boot Camp, chyba że odinstalujesz ją lub usuniesz w trybie „Odzyskiwanie”.

Gorące artykuły