[Naprawiono] Safari nie może nawiązać bezpiecznego połączenia z serwerem

STRONA GŁÓWNA > Oczyść komputer Mac > [Naprawiono] Safari nie może nawiązać bezpiecznego połączenia z serwerem

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 9 września 2021 r.

Przeglądanie to coś, co każdy z nas robi codziennie, a Safari jest używane na całym świecie, co jest uważane za dobrą przeglądarkę. Z pewnością jest to dobra przeglądarka, ale czasami przestaje nawiązywać bezpieczne połączenie z serwerem. Wiele osób narzeka na ten problem. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

Co oznacza ten problem?

safari-nie można otworzyć-mac

Gdy przeglądasz przez chwilę, Safari może przestać działać lub może przestać poprawnie ładować niektóre witryny. Istnieje wiele raportów wysyłanych przez użytkowników komputerów Mac wyjaśniających, że podczas korzystania z przeglądarki Safari lub Google Chrome do przeglądania Internetu napotykają komunikat o błędzie „nie można nawiązać bezpiecznego połączenia”.

Osoby, które od jakiegoś czasu korzystają z Maca, często próbują rozwiązać ten problem, jednak większość z nich tego nie robi. Ludzie zwykle próbują wyczyścić pamięć podręczną, dane uprawnień, przeglądać i resetować ustawienia sieciowe, gdy napotykają problemy związane z przeglądarką. Te sztuczki działają z większością problemów związanych z przeglądarką. Ale czasami to powiadomienie o problemie nie jest łatwe do rozwiązania za pomocą podstawowych sposobów.

Możliwe przyczyny tego problemu

Wiele osób codziennie zgłasza ten problem. Ale wielu z nich naprawdę nie wie, dlaczego pojawia się ten problem i co mogą zrobić, aby go rozwiązać. Powodów, które mogą działać w tej sprawie, może być wiele.

5 sposobów na naprawę, że Safari nie może nawiązać bezpiecznego połączenia z serwerem

Zarówno dla doświadczonych, jak i zwykłych operatorów komputerów Mac ten problem może być naprawdę frustrujący, ale na szczęście z przeanalizowanych raportów użytkowników i wielu zaleceń mamy dla Ciebie kilka skutecznych rozwiązań. Należy pamiętać, że może być więcej niż jedna przyczyna tego powiadomienia o problemie. Jeśli zastosujesz poniższe metody poprawnie, zobaczysz pozytywne wyniki w wyeliminowaniu tego problemu.

Metoda #1. Zarządzaj ustawieniami DNS

Zarządzanie ustawieniami DNS może spowodować rozwiązanie tego problemu.

Krok 1: Wybierz Preferencje systemowe i przejdź do Sieć.

Krok 2: Teraz kliknij opcję Zaawansowane.

Krok 3: Przejdź do zakładki DNS, a następnie kliknij przycisk +.

Krok 4: Teraz wpisz 8.8.8.8 i naciśnij Enter. Następnie kliknij ikonę +.

Krok 5: Wprowadź 8.8.4.4, a następnie naciśnij Enter. Kliknij opcję OK, a następnie kliknij przycisk Zastosuj.

zarządzaj-dns-mac

Metoda #2. Spróbuj wyłączyć IPv6

Jeśli istnieją witryny, które nie ładują się w Safari, powinieneś użyć innego połączenia Wi-Fi, aby sprawdzić, czy możesz teraz otwierać te same witryny bez żadnych problemów. Jeśli wszystkie strony internetowe działają poprawnie, spróbuj wyłączyć IPv6 na routerze. Powinieneś skonfigurować IPv6 ręcznie, a to rozwiąże wszystkie problemy.

Krok 1: Przejdź do Preferencji systemowych, a następnie do sieci.

Krok 2: Wybierz Ethernet, a następnie kliknij przycisk Zaawansowane.

Krok 3: Wybierz „Ręcznie” w Konfiguruj IPv6. Kliknij przycisk OK, a następnie kliknij opcję Zastosuj.

wyłącz-ipv6

Metoda nr 3. Słabe szyfrowanie strony internetowej

Jeśli powyższe dwa sposoby nadal nie mogą ci pomóc, możesz wypróbować tę metodę.

Krok 1: Odwiedź stronę internetową, która wyświetla Safari nie może nawiązać bezpiecznego połączenia.

Krok 2: Przejdź do paska adresu i wybierz przycisk Zabezpiecz (ikona kłódki). Następnie dotknij Więcej informacji.

Krok 3: Wybierz Wyświetl certyfikat i zobacz, jaki rodzaj certyfikatu jest w użyciu.

Krok 4: Odwiedź kartę Szczegóły i naciśnij jednocześnie przyciski Command + Spacja.

Krok 5: W wyszukiwarce Spotlight napisz pęk kluczy. W lewym panelu wybierz System Roots.

Krok 6: Poszukaj certyfikatu witryny i kliknij go, a teraz powiększ sekcję Zaufanie. Korzystając z tego segmentu certyfikatu, wybierz Zawsze ufaj.

słabe-szyfrowanie-strony

Metoda nr 4. Dostosuj funkcję antywirusowej osłony sieci Web

Wiele osób napotyka problem z przeglądaniem z powodu oprogramowania antywirusowego. Więc powinieneś spróbować wyłączyć program antywirusowy. Możesz to zrobić, przechodząc do ustawień swojego programu antywirusowego i tam zobaczysz opcję jego wyłączenia. To jest fuks, ale nie zaszkodzi spróbować raz.

Metoda #5. Wyczyść historię przeglądania Safari

Czasami wyczyszczenie historii przeglądarki również działa dobrze i rozwiązuje ten problem. Wiele osób uważa, że ​​to głupi pomysł. Ale powinieneś wypróbować tę procedurę, zanim przejdziesz do pozostałych.

Krok 1: Przejdź do Safari i kliknij opcję Wyczyść historię.

Krok 2: Następnie wybierz całą opcję historii i gotowe.

czysta-safari-historia-mac

Wskazówka. Co się stanie, jeśli coś jest nie tak z Safari na iPhonie?

A co, jeśli napotkałeś problemy z Safari na swoim iPhonie? Nie ma się czym martwić, ponieważ istnieją różne rozwiązania, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego powiązanego problemu.

Ludzie zwykle chodzą do różnych serwisów oprogramowania, które pobierają dużo pieniędzy, aby rozwiązać ten problem. Jeśli chcesz zaoszczędzić te pieniądze, spróbuj rozwiązać ten problem w domu. Tak, to nie jest coś, czego nie będziesz w stanie zrobić.

Teraz aFoneSoft Fixppo to jeden z najlepszych wyborów, jeśli chcesz samodzielnie naprawić problemy związane z oprogramowaniem iPhone'a. Możesz użyć trybu standardowego, aby rozwiązać ten problem bez utraty danych. Jest kompatybilny ze wszystkimi modelami iPhone'a i wersjami iOS. Wypróbuj teraz bezpłatną wersję próbną.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 1: Podłącz urządzenie do komputera.

podłącz urządzenie do komputera

Krok 2: Pobierz potrzebne oprogramowanie.

pobierz oprogramowanie układowe w trybie standardowym

Krok 3: Automatycznie napraw problem z iOS.

zacznij naprawiać swoje urządzenie

Po zakończeniu wszystkiego, co wspomniano powyżej, możesz zacząć naprawiać wszystkie problemy związane z oprogramowaniem Safari na swoim iPhonie.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Wnioski

Po przeczytaniu powyższej treści możesz teraz łatwo rozwiązać problemy „Safari nie może nawiązać bezpiecznego połączenia z serwerem” na komputerze Mac i powiązane problemy z Safari na urządzeniach iPhone.

Gorące artykuły