[PRZEWODNIK]Dlaczego mój Mac umiera tak szybko?

STRONA GŁÓWNA > Oczyść komputer Mac > [PRZEWODNIK]Dlaczego mój Mac umiera tak szybko?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2021 r.

Czy kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie, dlaczego bateria mojego MacBooka Pro tak szybko się wyczerpuje? Dlaczego mój Mac umiera tak szybko? A jak długo wystarcza nawet bateria MacBooka? Bo kiedy po raz pierwszy kupiłeś MacBooka, mogłeś z łatwością pracować nad nim godzinami, ale teraz musisz biegać po ładowarkę w zaledwie 3-4 godziny? Cóż, nie jesteś sam. Wielu użytkowników komputerów Mac codziennie boryka się z tym samym problemem.

Ale nie martw się, podejmując proste środki ostrożności i stosując się do sprawdzonych najlepszych praktyk, możesz mieć pewność, że Twój MacBook pozostanie zdrowy i będzie działał przez długi czas.

Oto krótki przewodnik, który należy wykonać, jeśli uważasz, że bateria Twojego MacBooka szybko się wyczerpuje.

Część 1: Jak długo działają baterie MacBooka?

Zanim zagłębimy się w to, jak możemy powstrzymać naszą baterię MacBooka przed umieraniem na nas tak szybko, najpierw musimy wiedzieć, jak długo działa bateria MacBooka? Cóż, tak jakby jego odpowiedź była jedną z najbardziej irytujących odpowiedzi na każde pytanie; Zależy to od kilku czynników, takich jak sposób użytkowania, sposób ładowania, a nawet środowisko. Ale średnio możemy spodziewać się 10 godzin pracy na baterii od wszystkich ostatnich MacBooków i MacBooków Pro.

Oto maksymalne czasy pracy baterii różnych MacBooków w zależności od użytkowania:

Liczby te są najlepszymi scenariuszami dotyczącymi żywotności baterii, a podejmując odpowiednie kroki, możesz również oczekiwać tych czasów pracy na baterii na MacBooku. Ważne jest, aby pamiętać, że MacBooki używają baterii litowo-jonowych i powoli zaczynają się pogarszać po wielu cyklach ładowania. To jest poza twoją kontrolą, ponieważ to tylko fizyka i chemia robią swoje. Nie oczekuj więc, że bateria Twojego MacBooka Pro 2011 będzie działać tak samo, jak bateria MacBooka Pro 2020.

Część 2: Jak sprawdzić żywotność baterii MacBooka?

Jak więc sprawdzić, jak długo działa bateria MacBooka? To całkiem prosta sprawa.

Wykonaj następujące proste czynności:
 1. Znajdź ikonę w kształcie baterii na pasku menu. Sprawdź, czy obok znajduje się procent baterii.
 2. Jeśli obok nie ma procentu baterii, po prostu kliknij ikonę baterii.
 3. Kliknij na pokaż procent.
 4. Możesz teraz zobaczyć procent baterii tuż obok ikony baterii.

Monitorowanie procentu baterii to świetny sposób na sprawdzenie, jak szybko zużywasz baterię MacBooka. Możesz także sprawdzić szacowany czas pracy baterii na podstawie bieżącego użycia.

Możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:
 1. Otwórz Monitor aktywności, możesz to zrobić, naciskając jednocześnie spację i polecenie i wpisując aktywność.
 2. Kliknij przycisk energii.
 3. U dołu ekranu możesz zobaczyć szacowany czas pracy baterii MacBooka.

Zawsze warto sprawdzać stan baterii, aby móc określić, kiedy i czy bateria wyczerpuje się zbyt szybko.

Część 3: Dlaczego mój MacBook umiera tak szybko?

Ponownie, może to zależeć od kilka czynników. Zwykle bardzo szybko umierający MacBook jest wskaźnikiem, że MacBook zużywa dużo energii. Mogą to być programy działające w tle lub po prostu niektóre ustawione preferencje, które zużywają więcej mocy. Przyjrzyjmy się kilku typowym winowajcom, którzy są odpowiedzialni za zbyt szybką utratę ładunku przez MacBooka:

1Uruchamianie starszej wersji systemu macOS

Uruchamianie starszej wersji systemu macOS może spowodować szybsze rozładowanie baterii. Każdy aktualizacja wydana przez Apple do systemu macOS został stworzony, aby Twój MacBook był lepszym urządzeniem. Aktualizacje te mają na celu zoptymalizowanie komputera pod kątem efektywnego wykorzystania energii i naprawienie błędów, które mogą powodować problemy. Co więcej, nowsza wersja systemu macOS może być lepiej zoptymalizowana pod kątem nowszej generacji MacBooków, dzięki czemu może zrobić więcej przy mniejszym zużyciu energii. Jeśli uważasz, że Twój MacBook zbyt szybko się wyczerpuje, pierwszym krokiem, który powinieneś wykonać, jest zaktualizowanie systemu macOS do najnowszej wersji.

Możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:
 1. Uruchom App Store.
 2. Kliknij opcję „Aktualizacje oprogramowania” w górnym menu.
 3. Kliknij Aktualizuj.
 4. aktualizacja oprogramowania macos catalina

 5. Poczekaj, aż MacBook pobierze i zainstaluje najnowszą wersję systemu macOS.

2Brak aktualizacji aplikacji

Podobnie jak w przypadku uruchamiania starszej wersji systemu MacOS, uruchamianie starszej wersji różnych aplikacji może również powodować niepożądane rozładowanie baterii. Starsze wersje aplikacji nie są zoptymalizowane ani wydajne w wykorzystywaniu dostępnej mocy. Tak więc aktualizowanie wszystkich aplikacji, kiedy tylko jest to możliwe, może znacznie zwiększyć czas pracy baterii na MacBooku.

Możesz zaktualizować swoje aplikacje, wykonując następujące kroki:
 1. Uruchom App Store.
 2. Kliknij „Aktualizuj” w górnej części okna.
 3. Wybierz każdą aplikację, którą chcesz zaktualizować i kliknij ją, lub jeszcze lepiej kliknij Aktualizuj wszystko.

3Programy działające w tle Wysysają moc

Programy działające w tle są głównym źródłem zużywania przez MacBooka cennej baterii. Mimo że wiele z tych programów działa bezczynnie w tle, mogą one być głównym źródłem zużycia baterii. Zawsze dobrze jest ograniczyć procesy w tle. Wyłączając wszystkie niepotrzebne programy działające w tle, możesz prawie podwoić żywotność baterii.


4Ustawienia MacBooka, które zużywają więcej baterii

Możesz sprawdzić i ustawić następujące ustawienia, aby upewnić się, że nie tracisz niepotrzebnie baterii:

Część 4: Co mogę zrobić, aby przedłużyć żywotność baterii mojego MacBooka?

A więc, jakie kroki możesz podjąć jako użytkownik, aby przedłużyć żywotność baterii MacBooka. Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz upewnić się, że żywotność baterii MacBooka działa przez długi czas.

Way 1Wyczyść swojego MacBooka

I nie, nie mamy na myśli fizycznego czyszczenia. Mamy na myśli czyszczenie wszystkich cyfrowych śmieci, które gromadzą się w MacBooku. Niepotrzebne pliki, takie jak Pamięć podręczna i ciastka może naprawdę zacząć się nawarstwiać, nie tylko spowolnić system, ale także zwiększyć zużycie energii. Zaleca się używanie oprogramowania czyszczącego, takiego jak aFoneSoft Narzędzie do czyszczenia komputerów Mac Umate. Unmate Mac Cleaner to wszechstronne narzędzie, które zostało zaprojektowane w celu optymalizacji wydajności MacBooka, aby mógł wznieść swój prawdziwy potencjał.

umować wolną przestrzeń

Może identyfikować i czyste niepotrzebne pliki nawet te większe, które mają ponad 50 MB, więc nie musisz przechodzić przez wszystko godzinami. Zduplikowane pliki są również kierowane i usuwane przez narzędzie Unmate Mac Cleaner, aby zwolnij miejsce. Unmate Mac Cleaner ma również możliwość usunąć dane osobowe z MacBooka, zanim go sprzedasz lub oddasz, aby upewnić się, że Twoje dane pozostaną prywatne i wolne od wycieków.

Umate Mac Cleaner

ikona umate

Wyczyść niepotrzebne pliki selektywnie i bezpiecznie.

ikona umate

Usuń dane osobowe, aby zapobiec wyciekom prywatności.

ikona umate

Przyspiesz swojego Maca jak nowy jednym kliknięciem.

Spróbuj teraz

Way 2Użyj trybu oszczędzania energii

Włączenie wbudowanych funkcji oszczędzania energii może być świetnym sposobem na oszczędzanie baterii.

 1. Przejdź do Apple> Preferencje systemowe i kliknij Oszczędzanie energii.
 2. Włącz Automatyczne przełączanie grafiki.
 3. Włącz Jeśli to możliwe, uśpij dysk twardy.
 4. Jeśli nie korzystasz z sieci, tymczasowo wyłącz funkcję Wake, aby uzyskać dostęp do sieci.

Way 3Zamknij procesy w tle

Wyłączenie wszystkich aplikacji działających w tle również wydłuży żywotność baterii. Iść do Aplikacje > Jednostki > Monitor aktywności a następnie sprawdź, jakie programy działają w tle, których nie potrzebujesz, i zamknij je.

Way 4Wyłącz Wi-Fi i Bluetooth

Wyłączenie Wi-Fi i Bluetooth, gdy nie są używane, to kolejny świetny sposób na wydłużenie żywotności baterii.

Way 5Przyciemnij jasność ekranu

Wyższa jasność będzie również zużywać więcej energii, a tym samym szybko rozładować baterię. Możesz użyć przycisków F1 i F2 na MacBookach, aby zmniejszyć jasność.

Część 5: Często zadawane pytania dotyczące baterii Mac szybko się rozładowują

Jak spowolnić komputer Mac Die?

Wykonując małe kroki, takie jak wyłączanie programów, których nie używasz, aktualizowanie zarówno systemu macOS, jak i programów oraz zmniejszanie jasności MacBooka.

Czy to źle, że zostawiasz komputer Mac podłączony na noc?

Tak, pozostawienie na Macu podłączonego na noc może przyspieszyć proces degradacji baterii. Zawsze odłączaj ładowarkę komputera Mac, gdy jest w pełni naładowana.

Dlaczego bateria mojego komputera Mac tak szybko się wyczerpuje?

Może to być wiele przyczyn, takich jak aplikacje działające w tle, ustawienia, takie jak włączone Bluetooth i Wi-Fi, lub uruchamianie starszej wersji programów itp. Postępując zgodnie z naszymi prostymi wskazówkami, możesz mieć pewność, że bateria będzie działać dłużej.

Wnioski

Mimo że baterie MacBooka nie są zaprojektowane na całe życie, jeśli zachowasz ostrożność i zastosujesz się do tych najlepszych praktyk, możesz przedłużyć żywotność baterii MacBooka i wykorzystać go w pełni. Wykonując te małe kroki i pamiętając o niektórych wymienionych tutaj rzeczach, możesz naprawdę mieć drastyczny wpływ na wydajność baterii swojego MacBooka.

Gorące artykuły