Jak korzystać z AirPlay w systemie Windows 10 — objaśnienie korzystania z AirPlay

STRONA GŁÓWNA > Porady lustrzane > Jak korzystać z AirPlay w systemie Windows 10 — objaśnienie korzystania z AirPlay

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 9 września 2021 r.

Jeśli jesteś doświadczonym technicznie lub zwykłym użytkownikiem systemu Windows, musiałeś wcześniej korzystać z AirPlay na swoim komputerze i zastanawiasz się, jak - najprawdopodobniej powód, dla którego jesteś tutaj na tej stronie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak korzystać z AirPlay w systemie Windows 10 korzystanie z różnych aplikacji innych firm, które są zgodne z Twoją wersją systemu Windows.

airplay w systemie Windows 10

Co to jest Airplay?

AirPlay to oprogramowanie do tworzenia kopii lustrzanych i przesyłania strumieniowego, które firma Apple stworzyła początkowo tylko dla rodziny Apple, ale teraz jest dostępna zarówno dla użytkowników komputerów Mac, jak i PC.

Dzięki AirPlay strumieniowe przesyłanie treści multimedialnych jest łatwe i bez opóźnień. AirPlay jest wykorzystywany głównie do dwóch celów, czyli przesyłania strumieniowego; tj. bezprzewodowe odtwarzanie wideo i muzyki oraz dublowanie, tj. wyświetlanie ekranu na innym urządzeniu.

Apple chwali się, że AirPlay umożliwia strumieniowe przesyłanie filmów, zdjęć, muzyki i innych multimediów z urządzeń Apple do Apple TV, preferowanych głośników i popularnych inteligentnych telewizorów. A wszystko, co udostępniasz, jest zawsze prywatne.

Czy mogę korzystać z AirPlay w systemie Windows 10?

Pierwotnie AirPlay był przeznaczony tylko dla urządzeń Apple, dlatego tylko użytkownicy Apple mogli cieszyć się płynnym działaniem. Cóż, Apple ma kulturę rezerwowania swoich funkcji premium dla swoich tradycyjnych klientów. W rzeczywistości jest to jedyny powód, dla którego wielu użytkowników komputerów PC nie przejmuje się rozważaniem tego jako opcji. Ale na szczęście przywilej ten został rozszerzony również na innych użytkowników. Więc tak! Możesz używać AirPlay w systemie Windows 10. Teraz zobaczmy, jak to zrobić poniżej.

Jak korzystać z AirPlay w systemie Windows 10?

Podstawowa i darmowa wersja dostępna w sklepie Microsoft jest dostarczana z Apple iTunes. Jednak tylko pliki audio to treści, które można przesyłać strumieniowo za pomocą funkcji iTunes i pod warunkiem, że urządzenia są kompatybilne. Wykonaj poniższe czynności, aby ustawić AirPlay w systemie Windows 10:

  1. Znajdź sklep Microsoft na swoim komputerze, uruchom go i wyszukaj „AirPlayUpewnij się, że ktoś połączył Cię z internetem, w przeciwnym razie sklep się nie otworzy.
  2. Po wyszukaniu szukamy pierwszej aplikacji, która pojawia się w wynikach wyszukiwania z logo Apple iTunes jako miniaturą.
  3. Kliknij na to i kliknij na „otrzymać” na następnej stronie, aby pobrać oprogramowanie na komputer.
  4. Poczekaj, aż oprogramowanie zostanie pomyślnie pobrane i automatycznie zainstalowane na komputerze.
  5. Po pomyślnym zainstalowaniu oprogramowania iTunes w systemie Windows 10 uruchamiasz je z menu startowego, naciskając klawisz Windows lub wyszukując je i uruchamiając z wyników wyszukiwania.
  6. Po uruchomieniu programu będziesz mógł przesyłać strumieniowo dźwięk na swój komputer tylko z iPada lub iPhone'a z aplikacji muzycznej Apple.

Pamiętaj, że w bezpłatnej wersji AirPlay dla użytkowników systemu Windows możliwe jest tylko przesyłanie strumieniowe audio.

Jak wykonać kopię lustrzaną iPhone'a / iPada w systemie Windows 10?

Istnieje kilka sposobów wyświetlania ekranu iPhone'a lub iPada na komputerze z systemem Windows 10 przez Wi-Fi i wybór spośród wielu dostępnych opcji może być trudny. Ale nie martw się; wkrótce odkryjesz dwa proste sposoby na zdublowanie iPhone'a lub iPada do systemu Windows 10.

1. ApowerMirror

Ten sprawdzony i potwierdzony program do tworzenia kopii ekranu jest powszechnie i na całym świecie uznawany za najlepsze rozwiązanie do tworzenia kopii ekranu dostępne online. Parzysty LetsView zgadza się. Oprócz udostępniania ekranu obejmuje również adnotacje na tablicy, nagrywanie ekranu i przechwytywanie ekranu. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby to skonfigurować:

użyj apowermirror, aby przelecieć, aby wygrać 10

2. Gracz 5K

Odtwarzacz 5K to kolejna opcja do zbadania. Jest to darmowy odtwarzacz multimedialny z odtwarzaniem na wielu ekranach, który jest kompatybilny z AirPlay firmy Apple, aby umożliwić dublowanie ekranu. Po prostu postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wykonać kopię lustrzaną ekranu iPhone'ów do systemu Windows 10.

Gracz 5k za wygraną 10

Jak zmienić komputer w wyświetlacz bezprzewodowy za pomocą funkcji Screen Mirroring w systemie Windows 10?

Jeśli chcesz wykonać kopię lustrzaną ekranu w systemie Windows 10, będziesz potrzebować dwóch urządzeń, tj. urządzenia źródłowego i docelowego. Oba urządzenia muszą obsługiwać technologię Miracast i powinny znajdować się w tym samym połączeniu hotspot. Możesz użyć hotspotu telefonu lub dowolnej innej sieci Wi-Fi, z której możesz skorzystać.

Po umieszczeniu wszystkich tych elementów wykonaj poniższe czynności, zaczynając od urządzenia docelowego:

Urządzenie docelowe

Urządzenie źródłowe

Aby wyświetlić ekran na innym komputerze w systemie Windows 10, wykonaj następujące czynności:

zmień system Windows 10 na wyświetlacz bezprzewodowy

Uwagi

Z pewnych powodów Twoje urządzenie może nie obsługiwać technologii Miracast. W takim przypadku powinieneś rozważyć zmianę komputera.

Wnioski

Niezależnie od tego, czy chcesz to zrobić w celach rozrywkowych, biznesowych czy rodzinnych, funkcja dublowania ekranu przydaje się, zwłaszcza w sytuacjach, w których najmniej się tego spodziewamy. AirPlay firmy Apple ułatwił użytkownikom komputerów Mac i PC rozszerzenie ich głównego wyświetlacza na drugi ekran. Wszystko, co musisz zrobić, aby cieszyć się tą zabawną technologią, to pobrać aplikację ze sklepu urządzenia i gotowe. Teraz zacznij korzystać z AirPlay na swoim Windows 10!

Zobacz również: Jak wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na Mi TV?

8 najlepszych metod tworzenia kopii lustrzanych ekranu telewizora Sharp

Pełny przewodnik na temat udostępniania ekranu w systemie Android

Często zadawane pytania: wskazówki, które możesz chcieć wiedzieć o Screen Mirror w Win 10

1 Czy możesz wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na Windows 10? Jak?

Tak, możesz wykonać kopię lustrzaną swojego iPhone'a w systemie Windows 10. Aby to zrobić, upewnij się, że zarówno iPhone, jak i komputer mają to samo połączenie Wi-Fi; następnie otwórz centrum sterowania. Kliknij ikonę Screen Mirroring, aby wyświetlić dostępne urządzenia. Wybierz nazwę odpowiadającą nazwie Twojego komputera i wprowadź kod zabezpieczający, który będzie wyświetlany na ekranie komputera i gotowe.


2 Jak wykonać kopię lustrzaną mojego Androida na Windows 10?

Na ekranie głównym Androida przesuń palcem w dół i znajdź „Odlew" z kafelków. Naciśnij i przytrzymaj, aby otworzyć więcej opcji. Nadaj mu niezbędne uprawnienia (pierwsi użytkownicy), a następnie aktywuj "Włącz wyświetlacz bezprzewodowy". Powinieneś teraz zobaczyć swój komputer na liście (jeśli aplikacja Connect jest uruchomiona). Kliknij go, a projekcja rozpocznie się natychmiast.

aFoneSoft Lustro do może bez wysiłku udostępniać swoje telefony z Androidem na komputerze. Jest to fantastyczne alternatywne narzędzie do tworzenia kopii lustrzanej telefonu z Androidem na Windows 10. Z aFoneSoft MirrorTo, możesz łatwo cieszyć się grami na Androida, zarządzać wszystkimi aplikacjami społecznościowymi z komputera w prostych krokach. Po prostu idź!


3 Jak połączyć się z Miracast w systemie Windows 10?

Gorące artykuły