[Aktualizacja 2021] Pełny przewodnik na temat udostępniania ekranu w systemie Android

STRONA GŁÓWNA > Porady lustrzane > [Aktualizacja 2021] Pełny przewodnik na temat udostępniania ekranu w systemie Android

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 26 września 2021 r.

W dzisiejszych czasach powszechne jest utrzymywanie połączenia wszystkich naszych urządzeń i bezproblemowe udostępnianie informacji. Wtedy nie jest niczym dziwnym włączenie funkcji współdzielenia ekranu między naszymi urządzeniami. W tym przypadku skupimy się na współdzieleniu ekranu telefonów z systemem Android z innymi urządzeniami.

Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o udział w ekranie urządzeń z systemem Android i jak udostępniać ekran na telefonach z systemem Android. Poznaj wszystkie rozwiązania typowych wątpliwości i problemów, które mogą pojawić się podczas korzystania z tej funkcji. Zacznijmy!

kopiuj Androida do Androida

Czy mogę wykonać kopię lustrzaną mojego Androida na inny Android?

Tak, jest to funkcja, która jest możliwa i może mieć wiele zastosowań. Na przykład korzystanie z Androida do udostępniania ekranu może być szybkim sposobem na wyświetlenie samouczka lub przewodnika bezpośrednio na telefonie innej osoby. Przydatne może być również pokazywanie treści multimedialnych, takich jak zdjęcia, filmy, wideo i aplikacje. Praktyczne jest również grać w grę mobilną na PC.

Aby osiągnąć to połączenie, istnieją różne aplikacje mobilne zaprojektowane specjalnie dla systemu Android. I oferowane w ten sposób różne funkcje, a także metody. Dlatego zapraszamy do dalszej lektury, aby dowiedzieć się więcej.

Udostępnij ekran Androida na Androida

1 Bezpłatna metoda - dublowanie ekranu Bluetooth na Androida

Możliwe jest nawiązanie połączenia między dwoma urządzeniami z systemem Android przez Bluetooth. W tym celu wymagane jest użycie dedykowanej do tego aplikacji, takiej jak ScreenShare.

Oto krótki samouczek dotyczący korzystania z tej funkcji.

udostępnianie ekranu

ZALETY

Wady

2 Przez ApowerMirror

Ta aplikacja jest alternatywą, która działa tylko w sieciach lokalnych. Jest to niezawodna alternatywa, która pomaga w udostępnianiu ekranu Androida.

Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby korzystać z ApowerMirror:

apowermirror udostępnianie ekranu android

ZALETY

Wady

Udostępnij ekran Androida na PC

1 aFoneSoft MirrorTo (Najłatwiejsze)

IMyFone MirrorTo umożliwia korzystanie z komputera poprzez dublowanie ekranu. Możesz zagrać Pośród nas swobodnie z jego pomocą. Poza tym możesz cieszyć się innymi ekscytującymi grami, takimi jak Pokemon Go i Minion Rush który lubisz. W międzyczasie możesz pracować na komputerze, rozmawiać ze znajomymi i korzystać z niektórych aplikacji, których komputer nie może pobrać. Zobaczmy teraz, jak z niego korzystać!

Możesz użyć go, wykonując następujące kroki, aby użyć MirrorTo:

Lustro do

Wypróbuj za darmo

ZALETY

Wady

2 Scrcpy (ZA DARMO)

Z tej bezpłatnej aplikacji można korzystać na komputerze, aby przejąć kontrolę nad urządzeniem z systemem Android.

Możesz użyć go, wykonując następujące kroki, aby użyć MirrorTo:

scrcpy udostępnianie ekranu Androida na PC

ZALETY

Wady

3 Zoom (najlepszy)

Dzięki wywołaniom zoom możesz udostępniać swoje urządzenie z Androidem bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji komputerowej Zoom na komputerze.

Oto krok operacji, do którego możesz się odnieść:

powiększ udostępnianie ekranu android

ZALETY

Wady

Udostępnij ekran Androida na Macu

1 Aplikacja Vysor dla Chrome

Vysor to rozszerzenie do Chrome, które koncentruje się na umożliwieniu połączenia udostępniania ekranu Android na Mac.

Oto krótki przewodnik, który pomoże Ci korzystać z tego rozszerzenia:

vysor udostępnij ekran androida

ZALETY

Wady

2 Połączenie kablem USB

Jeśli masz przejściówkę do kabla USB, możesz z łatwością zabezpieczyć udostępnianie ekranu w systemie Android za pomocą komputera Mac.

Oto przewodnik, jak osiągnąć:

Udostępnianie ekranu USB na Androida

ZALETY

Wady

FAQ: Rozwiązania wątpliwości dotyczących udostępniania ekranu w systemie Android

1 Jak podłączyć telefon z Androidem do telewizora?

Musisz dostosować swój telefon z Androidem i telewizor. W tym celu istnieją urządzenia takie jak Miracast, które są już kompatybilne z urządzeniami z Androidem. Jeśli jednak masz urządzenie multimedialne TV, które nie jest kompatybilne z Twoim telefonem z Androidem, będziesz potrzebować aplikacji innej firmy, aby korzystać z tej funkcji.


2 Dlaczego mój telefon nie kopiuje obrazu na telewizor?

Mogą wystąpić różne problemy. Najpierw upewnij się, że telewizor i smartfon są połączone z tą samą siecią Wi-Fi, jeśli połączenie jest bezprzewodowe. Jeśli połączenie jest przewodowe, upewnij się, że urządzenie jest prawidłowo podłączone. Jeśli to nie rozwiąże problemu, uruchom ponownie telefon, zanim spróbujesz ponownie.


3 Jak udostępnić ekran na moim telewizorze Samsung?

Telewizor Samsung musi mieć możliwość korzystania z połączenia Wi-Fi. W przeciwnym razie ta funkcja nie będzie możliwa. Jeśli Twój telewizor Samsung nie ma tej funkcji, potrzebujesz urządzenia multimedialnego do przesyłania, które będzie mogło łączyć się z innymi urządzeniami i zapewniać udostępnianie ekranu.

Wnioski

Innowacje w zakresie dzielenia się alternatywami mogą ułatwić Ci życie. Nauka udostępniania ekranu w systemie Android może być przydatnym narzędziem do udostępniania informacji lub zarządzania wieloma urządzeniami jednocześnie. Jest tak wiele alternatyw i metod, że znalezienie właściwego wyboru może wydawać się przytłaczające. Mamy nadzieję, że możesz spróbować aFoneSoft Lustro do!

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci poznać więcej alternatyw i tego, czego możesz użyć, aby włączyć udostępnianie ekranu na urządzeniach z Androidem.

Wypróbuj za darmo

Gorące artykuły