Jak zrobić AirPlay na iPhonie

STRONA GŁÓWNA > Porady lustrzane > Jak zrobić AirPlay na iPhonie

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2021 r.

Chcesz dowiedzieć się, jak korzystać z Airplay na iPhonie? AirPlay to zastrzeżony pakiet protokołów komunikacji bezprzewodowej firmy Apple, który umożliwia użytkownikom iOS przesyłanie lub kopiowanie treści multimedialnych, takich jak muzyka, filmy i obrazy z urządzeń Apple (iPad, iPod touch lub iPhone) na głośniki lub inteligentne telewizory.

Przesyłanie strumieniowe lub kopiowanie zawartości multimedialnej odtwarzanej na urządzeniu mobilnym Apple do telewizora przy użyciu AirPlay wymaga jednak Apple TV (urządzenia) podłączonego do domowego telewizora, głośnika Airplay lub telewizora Smart TV zgodnego z AirPlay2.

Po zainstalowaniu dowolnego z tych wymaganych urządzeń będziesz mógł używać AirPlay do przesyłania lub dublowania dowolnych treści multimedialnych odtwarzanych na urządzeniu mobilnym na telewizor lub głośnik.

A jeśli chodzi o konfigurację, ten blog pokazuje, jak złożyć wszystko razem, a także udostępnia 3 inne sposoby na zdublowanie urządzenia Apple na „nieinteligentnym” telewizorze bez AirPlay. Bez zbędnych ceregieli przejdźmy do tematu.

Część 1: Które telewizory Smart TV są kompatybilne z AirPlay

Poniżej znajduje się tylko ułamek marek i modeli smart TV, które są kompatybilne z AirPlay-2.

Pamiętaj, że wciąż istnieje wiele inteligentnych telewizorów Samsung, LG, Sony i VIZIO, które obsługują AirPlay. Możesz więc sprawdzić je w Internecie.

Część 2: Jak zrobić AirPlay na iPhonie

Aby korzystać z funkcji AirPlay wbudowanej w iPhone'a, potrzebujesz urządzenia Apple TV lub inteligentnego telewizora obsługującego AirPlay. Po zamontowaniu dowolnego z tych urządzeń postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Część 2.1 Skonfiguruj AirPlay na iPhonie

Możesz przesyłać dźwięk z iPhone'a na urządzenie zgodne z AirPlay na różne sposoby, ale oto szybki sposób na zrobienie tego.

Krok 1: Włącz iPhone'a i odbiornik AirPlay (Apple TV lub Smart TV) i sparuj oba urządzenia z tą samą siecią Wi-Fi.

Krok 2: Przesuń w górę iPhone'a, aby otworzyć Centrum sterowania.

Krok 3: Naciśnij i przytrzymaj odtwarzania muzyki przycisk, a następnie wybierz Ikona AirPlay.

Krok 4: Wybierz urządzenie, Smart TV lub Apple TV, z którego chcesz korzystać z AirPlay.

Krok 5: Możesz zostać poproszony o wprowadzenie kodu z telewizora w celu nawiązania połączenia. Po prostu zrób to, aby móc korzystać z AirPlay.

Część 2.2 Użyj AirPlay do odbicia ekranu iPhone'a

Jeśli masz jakiś film, prezentację lub interfejs sieciowy, który chcesz udostępnić na znacznie większym ekranie, możesz po prostu skorzystać Dublowanie ekranu AirPlay funkcja. Zobacz poniższe instrukcje, jak się do tego zabrać.

Krok 1: Przesuń w górę iPhone'a Centrum sterowania.

Krok 2: Wybierz AirPlay Mirroring. W starszych wersjach iOS opcja jest uprawniona Ekran Mirroring.

Krok 3: Wybierz Apple TV lub Smart TV, na którym chcesz zdublować ekran Twojego iPhone'a.

Krok 4: Jeśli pojawi się monit, wprowadź kod dostępu, aby zaakceptować połączenie.

Część 3: Lustrzany ekran iPhone'a bez AirPlay

Przesyłanie lub kopiowanie zawartości multimedialnej z ekranu iPhone'a bez odbiornika AirPlay może wydawać się niemożliwe. Ale metody, które należy zastosować, pozwolą Ci na inne sposoby korzystania z treści multimedialnych na urządzeniu mobilnym na większym ekranie (telewizorze) bez AirPlay. Rozważmy kolejno metody.

Część 3.1 Użyj Roku

Możesz uzyskać Roku Ultra, Roku streaming stick, Roku Premiere lub dowolne inne urządzenie z Roku, aby przesyłać strumieniowo z urządzenia mobilnego iOS na telewizor bez AirPlay. Poniższe kroki pokazują howto przy użyciu kija strumieniowego Roku do demonstracji.

Krok 1: Zdobądź kij do przesyłania strumieniowego Roku i podłącz go do portu HDMI w telewizorze.

Krok 2: Użyj pilota telewizora, aby dostroić się do źródła HDMI, do którego podłączony jest drążek.

Krok 3: Włącz pamięć Roku, podłączając ją do zasilacza ściennego lub portu USB w telewizorze.

Krok 4: Włóż baterie do pilota Roku i poczekaj, aż pilot i drążek zostaną sparowane. Po sparowaniu obu urządzeń postępuj zgodnie z instrukcjami onTV, aby dokończyć konfigurację i rozpocząć tworzenie kopii lustrzanej ekranu iPhone'a na telewizorze, nie martwiąc się o AirPlay.

Część 3.2 przez kabel

Jeśli nie masz urządzenia Roku, możesz uzyskać kabel adaptera iPhone do HDMI, aby odzwierciedlić ekran iPhone'a bez AirPlay. Posiadanie jednego z tych kabli iPhone na HDMI kosztuje około 10 USD.

Gdy już masz kabel, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby wszystko było gotowe do pracy.

Krok 1: Podłącz złącze HDMI do portu HDMI telewizora i dostrój telewizor do używanego źródła HDMI.

Krok 2: Podłącz końcówkę USB kabla do gniazda USB w telewizorze.

Krok 3: Podłącz złącze Lightning adaptera do iPhone'a i zacznij oglądać ekran iPhone'a na telewizorze.

Pamiętaj, że Twój telewizor nie musi być inteligentny, aby ten adapter działał zgodnie z Twoimi potrzebami. Ta metoda działa, o ile Twój telewizor ma port HDMI i USB.

Część 3.3 Z Chromecastem

Jeśli chcesz mieć opcję bezprzewodowego tworzenia kopii lustrzanych bez wydawania pieniędzy na przejściówkę HDMI na Lightning, możesz pobrać aplikację Chromecast z App Store. Po prostu przejdź do App Store i wyszukaj Aplikacje do dublowania ekranu Chromecast. Zostaniesz przywitany mnóstwem opcji do pobrania.

Zapoznaj się z opiniami i recenzjami użytkowników, aby poznać odpowiednią aplikację do pobrania. Wiele aplikacji Chromecasta jest łatwych w użyciu i nie wymaga wyjaśnień. Więc nie powinieneś mieć problemu z uruchomieniem tego, który pobrałeś.

Uwagi

Niektóre aplikacje Chromecasta w App Store wymagają płatności, aby usunąć reklamy lub uzyskać pełny dostęp do funkcji programu.

Zobacz również:

Jak korzystać z AirPlay w systemie Windows 10 — objaśnienie korzystania z AirPlay

[Pełny przewodnik] Jak wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na PC/komputer/laptop w 2021

Jak przesłać iPhone'a do Chromecasta za darmo? [aktualizacja 2021]

Wnioski

Ten blog ujawnił Ci różne sposoby tworzenia kopii lustrzanej ekranu iPhone'a na telewizorze. Możesz używać AirPlay z Apple TV lub zgodnym Smart TV. Alternatywnie, kompatybilne urządzenie Roku, dowolny adapter iPhone Lightning do HDM i aplikacje iPhone Chromecast opisane w tym artykule to inne świetne opcje, które nie wymagają do tego odbiornika kompatybilnego z AirPlay.

Gorące artykuły