Jak wykonać kopię lustrzaną Chromecasta?

STRONA GŁÓWNA > Porady lustrzane > Jak wykonać kopię lustrzaną Chromecasta?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2021 r.

Chcesz stworzyć wrażenia kinowe w zaciszu swojego domu? W takim razie Google Chromecast może być opcją wartą rozważenia.

chromecast

Uważany za jedno z najbardziej wydajnych i niedrogich rozwiązań do strumieniowego przesyłania wideo, Chromecast umożliwia użytkownikom przesyłanie i udostępnianie treści między urządzeniami w tym samym otoczeniu.

Jeśli nie znasz się zbytnio na Chromecastu i jego działaniu lub nadal zastanawiasz się, czy jest to optymalne rozwiązanie dla Ciebie – pozwól, że przeprowadzimy Cię przez tajniki.

Co to jest Chromecast?

Chromecast po raz pierwszy wszedł na rynek technologiczny w 2013 roku. Został wprowadzony przez Google jako linia kluczy sprzętowych do przesyłania strumieniowego. Można je łatwo podłączyć do komputera lub telewizora przez port HDMI. Po skonfigurowaniu klucza Chromecasta możesz przesyłać strumieniowo dźwięk lub wideo z jednego urządzenia na drugie. Np. możesz wykonać kopię lustrzaną ekranu telefonu z Androidem na komputerze, aby obejrzeć wideo.

W przeciwieństwie do większości urządzeń do przesyłania strumieniowego Chromecast nie wymaga pilota ani interfejsu telewizyjnego i można nim całkowicie manipulować za pomocą innego urządzenia, takiego jak smartfon lub tablet, a jedynym wymaganiem jest stabilne połączenie Wi-Fi.

Dlaczego Chromecast powinien znajdować się na szczycie listy opcji?

Oto niektóre z powodów:

1Przenośność

Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenie można łatwo nosić ze sobą i błyskawicznie przełączyć się z sieci na sieć znajomych.

2Łatwość użycia

korzyść z chromecast

Teraz, gdy przedstawiliśmy Ci zalety Chromecasta i być może zastanawiasz się nad jego zakupem, ale nadal nie masz pewności, jak to działa — pozwól, że omówimy dla Ciebie niektóre z tych poradników.

Jak skonfigurować Chromecasta?

Wymagania wstępne: Telefon/tablet/inne kompatybilne urządzenie, telewizor z portem HDMI, kabel USB i niezawodne połączenie Wi-Fi.

Uwagi

Jeśli chcesz podłączyć Chromecasta na komputerze lub laptopie, musisz użyć telefonu/karty do procesu konfiguracji

Krok 1.Podłącz urządzenie Chromecast do portu HDMI telewizora obsługiwanego przez zasilacz za pomocą kabla USB.

Konfiguracja Chromecasta

Krok 2.Włącz telewizor i kliknij przycisk „źródło/wejście”. Zobaczysz teraz „ekran powitalny Chromecasta” i monit „skonfiguruj mnie”.

Krok 3.Pobierz i zainstaluj aplikację „Google Home App” z App Store na swoim urządzeniu mobilnym.

Krok 4.Otwórz aplikację Google Home i postępuj zgodnie z instrukcjami, które pojawią się na ekranie telewizora.

Krok 5.Kliknij opcję „Rozpocznij” i skonfiguruj urządzenie.

Jak wykonać kopię lustrzaną za pomocą Chromecasta?

Chromecast (lustro) z komputera na telewizor

Użyj Chromecasta, aby za pomocą kilku kliknięć wykonać kopię lustrzaną kart przeglądarki lub całego ekranu pulpitu. Najpierw podłącz Chromecasta, a następnie:


Przesyłaj kopię lustrzaną telefonu (Android) do Chromecasta i wyświetlaj na telewizorze

Przesyłanie ekranu z Androida umożliwia dublowanie urządzenia z Androidem na telewizorze i cieszenie się tymi samymi treściami z telefonu – tylko większymi. Możesz też użyć Chromecasta, aby przesyłaj ekran Androida na komputer.

Uwagi

Teraz jest jak przesłać / odbić ekran telefonu do Chromecasta aby wyświetlić go na ekranie telewizora


Używanie Chromecasta do dublowania iPada na telewizorze.

Twój film powinien zacząć się odtwarzać na ekranie telewizora.

Uwaga: Kopiowanie smartfona lub tabletu jest oficjalnie obsługiwane tylko w systemie Android, ale dobrą wiadomością jest to, że większość aplikacji multimedialnych na iOS obsługuje przesyłanie filmów na Chromecasta.

Najczęstsze pytania dotyczące Chromecasta

Q 1 Czy możesz wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na Chromecasta?

Tak, za pośrednictwem aplikacji innych firm, takich jak bezpłatna aplikacja Chromecast Streamer lub replika. Niektóre aplikacje, takie jak YouTube i Netflix, mają już wbudowaną funkcję Chromecast.

Q 2 Dlaczego Chromecast nie dubluje?

Możesz spróbować zrestartować lub ponownie połączyć urządzenie Chromecast.

Q 3 Jak ponownie połączyć/zresetować Chromecasta?

Możesz nacisnąć przycisk przywracania ustawień fabrycznych na urządzeniu Chromecast, a następnie odłączyć i ponownie podłączyć kabel zasilający. Alternatywnie możesz zresetować Chromecasta z aplikacji Google Home na swoim urządzeniu.

Gorące artykuły