Jak wyświetlić lustro na telewizorze Sony?

STRONA GŁÓWNA > Porady lustrzane > Jak wyświetlić lustro na telewizorze Sony?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2021 r.

Jeśli masz multimedia na swoim smartfonie, ale chcesz je oglądać z większą grupą osób, jakie jest Twoje rozwiązanie? Jeśli masz nowoczesną markę Sony TV, możesz po prostu umieść swoje treści bezpośrednio na większym ekranie z telefonu. Ale jak to działa?

Nazywa się Screen Mirroring, umieszczając zawartość z jednego ekranu urządzenia na innym, kompatybilnym urządzeniu. Wiele nowoczesnych telewizorów jest wyposażonych we własne wewnętrzne karty bezprzewodowe i może łączyć się z większością smartfonów. Sony może łączyć się z produktami Android i Apple, co czyni go najlepszym wyborem dla domów mieszanych marek.

dublowanie ekranu do telewizora Sony

Istnieje kilka sposobów na skonfigurowanie Screen Mirroring:

Metoda 1: LetsView

LetsView jest darmowy i działa na większości głównych platform. Nie jest przeznaczony wyłącznie dla urządzeń mobilnych i będzie działać na każdym telewizorze, w tym na telewizorze Sony Smart TV. Instalacja i wdrożenie są łatwe.

Wykonaj pięć prostych kroków, aby zakończyć proces:

LetsView jest darmowy, łatwy w użyciu i połączeniu, ma dodatkowe funkcje, takie jak nagrywanie ekranu i PaintBrush, ale tak jest nie masz pilota, aby w pełni przejąć kontrolę nad telewizorem, co oznacza, że ​​głośność i ustawienia wizualne telewizora muszą być dokonywane na jego własnym pilocie.

Letsview lustro do telewizora Sony

Metoda 2: Obsada AllShare

AllShare to pierwsza aplikacja dla systemu Android, która może łączyć się z telewizorami Sony i zawiera pełną listę funkcji innych aplikacji za darmo.

Wykonaj te cztery proste kroki, aby zakończyć proces:

Ta metoda jest szybka w konfiguracji i udostępnia wszystkie multimedia, w tym muzykę, przez telefon do telewizora. Obsługuje nawet treści HDTV w wyższych rozdzielczościach. Wady mogą jednak zrujnować wrażenia. Zamiast płatności bezpośredniej pojawiają się wyskakujące reklamy, mogą wystąpić opóźnienia podczas transmisji, a aplikacja często zatrzymuje się, aby buforować strumień treści.

Allshare przesyłanie do Sony TV

Metoda 3: Telewizja cyfrowa Dixim

Kolejna aplikacja działająca na obu platformach, Dixim nadaje Screen Mirrorowi więcej wskazówek dotyczących systemu operacyjnego. Organizuje foldery w telefonie w kategorie, które można wybierać i sortować, aby grać do woli.

Wykonaj te cztery proste kroki, aby zakończyć proces:

Jest całkiem prosty i bardzo łatwy w użyciu. Jednak ma tendencję do wybierania domyślnych kategorii multimediów na twoim urządzeniu, co oznacza, że ​​​​trzeba wyszukać specjalnie utworzone foldery, aby uzyskać do nich dostęp. Łączy również wszystkie media jednego typu, więc znalezienie konkretnych filmów lub utworów może być trudne.

dublowanie ekranu do Sony

Metoda 4: iMedia Share

Tylko w przypadku produktów Apple można go użyć do podłączenia telefonu iPhone, iPada, a nawet iPoda Touch z systemem OS 8.0 lub nowszym do telewizora Sony. Działa nawet na telewizorach innych marek i może łączyć się z wieloma urządzeniami obsługującymi łączność bezprzewodową, takimi jak głośniki.

Wykonaj te cztery proste kroki, aby zakończyć proces:

Udostępnianie iMedia działa jako pilot, zapewniając pełny dostęp do telewizora z telefonu, a także sterowanie odtwarzaniem multimediów, które są przesyłane strumieniowo. Jest to jednak program ekskluzywny dla iOS, Użytkownicy Androida nie może korzystać z jego funkcji.

Imedia współdziel ekran lustrzany

Dla użytkowników telewizorów Bravia Smart TV

Bravia Smart TV ma wbudowaną w sam model funkcję Screen Mirroring. Łączy się z siecią Wi-Fi i wyszukuje urządzenia w pobliżu. Gdy go znajdzie, użytkownik może wysłać do niego sygnał za pomocą pilota telewizora. Następnie telefon wykryje sygnał i będzie mógł połączyć się za pomocą funkcji Screen Mirroring lub Miracast. Nie są wymagane żadne dodatkowe aplikacje ani pliki do pobrania. Linia modeli Bravia została stworzona z myślą o Screen Mirroring.

Często zadawane pytania: Informacje o ekranie lustrzanym do telewizora Sony

1 Dlaczego dublowanie ekranu nie działa na moim telewizorze Sony?

Większość telewizorów ma ustawienie Screen Mirroring dostępne za pośrednictwem menu, które należy włączyć lub wyłączyć. Jeśli telewizor jest starszy i nie ma wbudowanego połączenia bezprzewodowego, nie może wykonać funkcji Screen Mirroring. Musi to być włączony bezprzewodowy lub Smart TV. Do tego samego telewizora może być podłączonych wiele urządzeń. Upewnij się, że tylko jeden jest aktywny w danym momencie.


2Jak przesyłać do telewizora Sony?

Niektóre telewizory mają wbudowaną funkcję i mogą robić to automatycznie z udostępnionej sieci bezprzewodowej. W przeciwnym razie telefon lub podobne urządzenie będzie musiało zainstalować aplikację i postępować zgodnie z instrukcjami, aby z niej korzystać. Stamtąd wyświetlacz urządzenia zostanie udostępniony telewizorowi.


3Czy telewizor Sony Bravia ma funkcję Screen Mirroring?

Tak. Jest wymieniony jako jeden z trybów wejścia, który można zmienić za pomocą pilota. Może być również używany za pośrednictwem funkcji Wi-Fi Direct dla różnie obsługiwanych urządzeń.

Wnioski

Screen Mirroring zmniejsza wysiłek związany ze wpatrywaniem się w mały ekran i skaluje się do pełnej rozdzielczości telewizora, czyniąc trudne do zauważenia szczegóły o wiele bardziej oczywistymi i imponującymi. Screen Mirroring umożliwia telefonom o niższych rozdzielczościach przesyłanie strumieniowe treści o wysokiej rozdzielczości do telewizora bez konieczności korzystania z kabla lub urządzenia do przesyłania strumieniowego. Jeśli masz telefon i wiesz, jak podłączyć go do telewizora, nie będziesz potrzebować dodatkowego sprzętu tylko po to, aby oglądać ulubioną usługę przesyłania strumieniowego.

Gorące artykuły