[2021 Nowość] Jak używać Miracast do przesyłania z Androida?

STRONA GŁÓWNA > Porady lustrzane > [2021 Nowość] Jak używać Miracast do przesyłania z Androida?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 15 września 2021 r.

Technologia bezprzewodowa umożliwia powielanie ekranu urządzenia z Androidem na większym ekranie, takim jak telewizor, dzięki czemu można oglądać filmy HD, odtwarzać muzykę, a nawet powiększać niektóre ulubione aplikacje.

Miracast Android do telewizora

Ta bezprzewodowa technologia znana jest jako Miracast – funkcja, która może zniszczyć inne standardy przesyłania strumieniowego wideo, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że rynek jest bardzo pofragmentowany przez Androida. Opowiemy Ci o tym wszystkim, jak możesz Miracast z Androida.

Część 1: Co to jest Miracast?

Mówiąc prościej, Miracast to standard wyświetlania bezprzewodowego, który został ogłoszony w 2012 roku przez Wi-Fi Alliance w Las Vegas. Służy do dublowania ekranów z urządzeń takich jak smartfony, laptopy czy tablety, do wyświetlania odbiorników takich jak projektory, telewizory czy monitory.

Miracast jest oparty na technologii Wi-Fi Direct, która umożliwia użytkownikom tworzenie sieci prywatności ad hoc w celu udostępniania plików. Oznacza to, że Miracast nie potrzebuje sygnału Wi-Fi do działania, ponieważ tworzy swoją sieć. Pod względem kompatybilności Miracast ma zastosowanie w nowoczesnych urządzeniach z systemem Windows i Android, szczególnie tych, które są dostarczane z Okna 10 i Urządzenia z Androidem w wersji 4.2 lub nowszej.

mirroring ekranu

Oprócz dublowania ekranu w celach rozrywkowych, Miracast może być używany do celów edukacyjnych, gdzie nauczyciele mogą teraz używać go do poprawy zaangażowania i zrozumienia uczniów. Co więcej, ludzie biznesu również mogą korzystać z tej technologii w swojej codziennej działalności. To sprawia, że ​​technologia Miracast jest powszechnie rozpoznawana, zwłaszcza wśród użytkowników Androida.

Część 2: Jak korzystać z ekranu Miracast z Androida?

Jak już wspomnieliśmy, Miracast jest dostępny na urządzeniach z Androidem 4.2 lub nowszym. Oczywiście urządzenia muszą również mieć odpowiedni sprzęt do obsługi technologii Miracast, co oznacza, że ​​jeśli Twój telefon jest starym urządzeniem, które zostało zaktualizowane do najnowszych wersji Androida, może go nie obsługiwać, ponieważ sprzęt jest nadal stary.

Powiedziawszy to, oto jak można użyć Ekran Miracast z Androida.

Krok 1: otwórz ekran ustawień urządzenia - aplikację „Ustawienia” w telefonie. W sekcji „Urządzenie” dotknij „Wyświetlacz”. Następnie przewiń w dół, aż zobaczysz „Przesyłaj ekran”, który następnie dotkniesz.

Krok 2: po tym musisz dotknąć przycisku menu u góry ekranu, gdzie pojawi się wyskakujące okienko, a następnie wybrać opcję „Włącz wyświetlanie bezprzewodowe”.

Następnie telefon przeskanuje wszystkie dostępne urządzenia Miracast w pobliżu i wyświetli je na liście pod ekranem Cast.

ekran Miracast

Krok 3: teraz, gdy zobaczysz, że Twój preferowany odbiornik został znaleziony, po prostu dotknij go, aby rozpocząć przesyłanie ekranu. Otrzymasz powiadomienie jako wskazówkę, gdy tworzysz kopię lustrzaną ekranu.

Krok 4: Jeśli chcesz zatrzymać przesyłanie ekranu, po prostu rozwiń powiadomienie u góry ekranu i dotknij Rozłącz.

Odłączanie ekranu przesyłania

Cały proces powinien być łatwy, chyba że zaczniesz doświadczać wyzwań technologicznych, które są wspólne dla kopii ekranu. Jednym ze sposobów na zminimalizowanie typowych problemów z łącznością jest upewnienie się, że odbiornik Miracast oficjalnie i wyraźnie obsługuje Miracast Telefon z AndroidemM lub inne urządzenia, których używasz do przesyłania. Gdy łączysz się z telewizorem i zdajesz sobie sprawę, że nie obsługuje on aplikacji Miracast na Androida, możesz użyć klucza sprzętowego do połączenia.

ScreenBeam Mini 2

ScreenBeam Mini 2 z pewnością przyda się w takiej sytuacji. Obsługuje urządzenia z systemem Android 4.2+ i Windows 8.1+/10 z Miracast. Ten klucz sprzętowy pozwoli Ci bezprzewodowo kopiować dowolną formę treści z urządzenia z Androidem na telewizor HD, bez aplikacji lub próby przesłania treści do chmury. Powinieneś cieszyć się oglądaniem filmów, udostępnianiem zdjęć, słuchaniem muzyki, a nawet graniem w gry bez zapychania sieci domowej.

Część 3: Najlepsza aplikacja 3 Miracast na Androida

Jeśli Twoje urządzenie z Androidem nie obsługuje Miracast, nie martw się. Jest inne rozwiązanie, które pomoże ci sobie z tym poradzić. Zamiast tego możesz pobrać aplikacje Miracast, poniżej znajdują się nasze trzy ulubione aplikacje Miracast:

1. aFoneSoft Lustro do

aFoneSoft Lustro do to aplikacja Miracast na Androida. Posiada prosty interfejs przeznaczony do projekcji ekranu na PC, który jest idealny do grania w różne gry.

Pozwala cieszyć się lepszymi wrażeniami wizualnymi bez różnicy kolorów i opóźnień podczas projekcji ekranu.

Lustro do

aFoneSoft Lustro do

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe zalety aFoneSoft LustroDo:

  • Dzięki niemu możesz uzyskać wysoką rozdzielczość jakości ekranu.
  • Doskonały wyświetlacz podczas tworzenia kopii lustrzanej telefonu na komputerze.
  • Możesz łatwo użyć swojej klawiatury, aby odpowiedzieć na media społecznościowe, takie jak Whatsapp, snapchat, facebook itp.
  • Dzięki TunesMate możesz łatwo wyświetlić interfejs swojego telefonu na dużym ekranie.
  • Możesz cieszyć się stabilnym połączeniem podczas tworzenia kopii lustrzanej

Wypróbuj za darmo

2. LetsView

To najlepsze narzędzie do podłączenia telefonu do telewizora lub komputera, LetsView jest wyposażony w takie funkcje, jak możliwość maksymalizacji tablicy aplikacji na wypadek konieczności dodawania notatek podczas dublowania ekranu.

LetsView

ZALETY

Wady

3. EZMira

EZMira narzędzie sprawia, że ​​tworzenie kopii lustrzanych jest dość łatwe i szybkie. Wystarczy jedno kliknięcie, aby idealnie sterować urządzeniem na urządzeniach odbiorczych za pomocą kodu QR lub Bluetooth.

EZMira

ZALETY

Wady

4. EZCast

Nie tylko może EZCast być połączonym przez Wi-Fi, ale będziesz mieć również możliwość dublowania na projektorach. Ponadto narzędzie umożliwia tworzenie listy odtwarzania wideo.

EZCast

ZALETY

Wady

Tworzenie kopii lustrzanych może być łatwiejsze! Te aplikacje zostały zaprojektowane tak, aby wyświetlać ekran telefonu na większym ekranie, zapewniając lepsze wrażenia. Możesz pobrać aplikacje z Google Playstore, a po ich zainstalowaniu korzystanie z nich jest całkiem proste.

Część 4: Często zadawane pytania, które powinieneś wiedzieć o Miracast Android

Q1. Jak korzystać z Miracast na moim Samsungu?

Aby włączyć bezprzewodowy wyświetlacz w smartfonie Samsung, wystarczy przesunąć palcem w dół u góry ekranu i wybrać funkcję „Samsung Connect”. Włączysz Smart View – czyli aplikację Miracast na Androida dla Samsunga – i w ten sposób będziesz mógł podłączyć telefon do swoich odbiorników.


Q2. Jak dodać obsługę Miracast?

Krok 1: włącz telewizor (jeśli obsługuje Miracast).
Krok 2: na komputerze z systemem Windows przejdź do Start, następnie Ustawienia, Urządzenia i Podłączone urządzenia.
Krok 3: kliknij „Dodaj urządzenie”, a następnie poczekaj, aż pojawi się na liście


Q3. Dlaczego Android usunął Miracast?

Miracast został usunięty, ponieważ jego funkcje były podobne do funkcji Chromecasta.


Q4. Co zrobić, jeśli Miracast nie działa?

Możesz to sprawdzić w ten sposób:


Ostatnie słowa

Teraz, jak widzieliśmy, Miracast umożliwia nowoczesnym urządzeniom łatwe łączenie się bezprzewodowo z wyświetlaczami lub projektorami. Technologia bezprzewodowa nie tylko oszczędziła użytkownikom urządzeń kłopotów z szukaniem wszędzie odpowiedniego złącza, kabla lub wejścia, eliminując potrzebę stosowania przewodów i kabli. To z pewnością zmienia zasady gry.
Pamiętaj również, że dzięki tej technologii menedżerowie biznesowi, a także nauczyciele, są teraz w stanie stworzyć środowisko wysoce sprzyjające współpracy. Możemy więc śmiało powiedzieć, że Miracast oferuje najlepsze rozwiązanie typu „wszystko w jednym” Miracast z Androida ekran na większym ekranie bezprzewodowo, co czyni go opłacalną inwestycją.

Gorące artykuły