[2021 Najnowszy] Jak wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na Maca / Macbooka?

STRONA GŁÓWNA > Porady lustrzane > [2021 Najnowszy] Jak wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na Maca / Macbooka?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2021 r.

Czy kiedykolwiek myślałeś o wyświetleniu ekranu swojego iPhone'a na MacBooku? To bardzo możliwe! W rzeczywistości wiele osób, zwłaszcza użytkowników IOS, kopiuje ekran iPhone'a na komputer Mac z wielu powodów, w tym z powodu prezentacji biznesowej na większym ekranie, przesyłania strumieniowego filmów, grania w gry, a nawet udostępniania osobistych zdjęć, co skutkuje fajne doświadczenie. Teraz, bez względu na powód, pokażemy Ci 6 najlepszych sposobów jak wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na MacBooku?.

Najlepsze sposoby 6 na dublowanie iPhone'a na Maca / MacBooka

1. QuickTime Player (wymagany kabel USB)

Odtwarzacz QuickTime to platforma multimedialna opracowana przez firmę Apple, która jest fabrycznie zainstalowana na komputerach Mac i umożliwia przechwytywanie wszystkiego, co znajduje się na ekranie Twojego iPhone'a, iPada lub iPoda. Dzięki odtwarzaczowi QuickTime możesz nie tylko zobaczyć dokładnie to, co widzisz na swoim iPhonie, ale możesz także nagrać wideo z ekranu komputera Mac, w tym wideo z recenzji gry, działającego demo lub pokazów slajdów i wiele więcej. Teraz, aby to wszystko zrobić, na pewno będziesz potrzebować kabla USB. Co więcej, aby móc wyświetlać kopię lustrzaną iPhone'a na Macu, upewnij się, że Twój system operacyjny to macOS X Yosemite lub dowolny nowszy system operacyjny, a Twój iPhone ma iOS 8 lub inną nowszą wersję. 

Kroki, aby wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na MacBooka za pomocą QuickTime

szybki gracz

Krok 1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to podłączyć iPhone'a do MacBooka za pomocą kabla USB.

Krok 2. Następnie uruchom odtwarzacz QuickTime na MacBooku.

Krok 3. Następnie przejdź do menu i kliknij „plik”, a następnie wybierz „Nowe nagranie filmu”.

Krok 4. Następnie w sekcji „Nowe nagranie filmu” zobaczysz rozwijane menu, które po kliknięciu zobaczysz nazwę urządzenia iPhone'a z listy. Kliknij go.

Krok 5. Gdy to zrobisz, urządzenie powinno natychmiast rozpocząć tworzenie kopii lustrzanej na komputerze Mac. Jak już wspomnieliśmy, będziesz mógł nagrywać ekran, a aby to zrobić, wystarczy dotknąć czerwonego kółka na pasku odtwarzacza, aby rozpocząć nagrywanie.

2. Odbłyśnik (potrzebne WiFi i odbiornik)

Ta metoda jest również znana jako Airplay Mirroring i jest to miejsce, w którym bezprzewodowo przesyłasz kopię lustrzaną ekranu iPhone'a na komputer Mac. Ta forma dublowania ekranu była początkowo możliwa między iPhonem a Apple TV, ale dzięki odbiornikowi Airplay-Reflector możesz teraz wyświetlać ekran swojego iPhone'a na MacBooku. Aby jednak tak się stało, potrzebna jest sieć Wi-Fi oraz następujące wymagania dotyczące urządzenia: reflektor lub odbiornik Airplay; i iOS 7 lub nowszy system operacyjny na Twoim iPhonie.

Kroki, jak wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na Maca

reflektor

Krok 1. Na początek upewnij się, że MacBook i iPhone są w tej samej sieci bezprzewodowej.

Krok 2. Następnie zainstaluj i otwórz Reflektor na MacBooku.

Krok 3. Otwórz Centrum sterowania na swoim iPhonie.

Krok 4. Następnym krokiem jest dotknięcie „dublowania ekranu” po wybraniu Maca z listy.

Krok 5. Na komputerze Mac pojawi się kod, który wprowadzisz na iPhonie.

Gdy to zrobisz, ekran Twojego iPhone'a natychmiast pojawi się na MacBooku.

3. AirServer

Z Serwer, możesz połączyć ze sobą tak wiele urządzeń, w tym Maca, iPhone'a, iPada, Androida czy Chromebooka, aby bezprzewodowo dublować ich ekrany na coraz większych ekranach. Robi to błyskawicznie i wydajnie, dzięki czemu pokój staje się przestrzenią do współpracy. Jeśli chodzi o ekran odzwierciedlający iPhone'a na MacBooku, robi to samo. Łączy się bezprzewodowo i może być używany na urządzeniach z systemem iOS 7 do 12.

Kroki, jak wykonać kopię lustrzaną ekranu iPhone'a na Mac

serwer powietrzny

Krok 1. Upewnij się, że zarówno komputer, jak i MacBook są połączone za pomocą tej samej sieci bezprzewodowej.

Krok 2. Następnie na iPhonie przesuń palcem w górę / w dół, aby uzyskać dostęp do "centrum sterowania".

Krok 3. Stuknij ikonę Airplay, gdzie pojawi się lista wszystkich dostępnych odbiorników obsługujących Airplay.

Krok 4. Powinieneś znaleźć nazwę swojego Maca na liście. Stuknij w to.

Krok 5. Następnie znajdź przełącznik dublowania i dotknij go, aby rozpocząć tworzenie kopii lustrzanej. Pamiętaj, że ten przełącznik jest ukryty w zależności od używanego systemu operacyjnego.  

4. X-Miraż

Biorąc pod uwagę jego kompatybilność z macOS, X-Mirage przekształca komputer Mac w odbiornik AirPlay, który może odzwierciedlać wszystko, co znajduje się na ekranie iPhone'a. Niezależnie od tego, czy oglądasz film, grasz w grę, nawigujesz po aplikacji, czy po prostu przeglądasz na telefonie, za pomocą X-Mirage możesz teraz powiększyć ekran na swoim Macu. To nie wszystko, dzięki X-Mirage możesz tworzyć kopie lustrzane wielu urządzeń naraz, co oznacza, że ​​możesz teraz zapraszać znajomych do tworzenia kopii lustrzanych Twoich ulubionych gier i rywalizować ze sobą. Dzięki temu narzędziu możesz uzyskać najlepsze wrażenia z gier, a także przeglądanie.

Jak wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na Macu za pomocą X-Mirage?

x-miraż

Krok 1. Po pierwsze, musisz zainstalować X-Mirage na swoim iPhonie i Macu i uruchomić go.

Krok 2. Pamiętaj, że oba Twoje urządzenia muszą być połączone w tej samej sieci Wi-Fi.

Krok 3. Przesuń palcem w górę/w dół, aby uzyskać dostęp do centrum sterowania.

Krok 4. Gdy to zrobisz, zobaczysz ikonę ekranu Mirroring, którą następnie dotkniesz.

Krok 5. Następnie pojawi się lista wszystkich dostępnych urządzeń i wtedy wybierzesz swój komputer. Następnie kopia lustrzana ekranu rozpocznie się natychmiast. Jeśli chcesz przestać, po prostu wyłącz ikonę dublowania ekranu w telefonie.

5. ApowerMirror (wymagane Wi-Fi)

Jest to uważana za najbardziej zróżnicowaną aplikację, której możesz używać do tworzenia kopii lustrzanej iPhone'a na MacBooku. Powodem jest to, że aplikacja jest kompatybilna z prawie wszystkimi urządzeniami. Mam na myśli, że nie tylko odzwierciedla iPhone'a na Macu, ale może również odzwierciedlać Androida na Maca. Co więcej, nie tylko możesz zmaksymalizować funkcję nagrywania tego narzędzia, ale także możesz obsługiwać telefon z komputera.

Kroki, aby wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na Maca za pomocą ApowerMirror

apowermirror

Krok 1. Musisz pobrać ApowerMirror pierwszy.

Krok 2. Upewnij się, że iPhone i MacBook są połączone w tej samej sieci Wi-Fi.

Krok 3. Gdy sieć będzie już sprawna, teraz możesz uruchomić aplikację ApowerMirror zarówno na MacBooku, jak i na iPhonie. W telefonie kliknij niebieski przycisk „M”, a następnie stuknij nazwę MacBooka, aby zainicjować połączenie. Następnie kliknij dublowanie ekranu telefonu.

Krok 4. Przesuń palcem w górę / w dół, a następnie wybierz "dublowanie ekranu", a dublowanie powinno rozpocząć się od razu.

6. LetsView

Jest to również jedno z najbardziej konkurencyjnych narzędzi do dublowania ekranu i jest szeroko stosowane, głównie ze względu na niesamowitą jakość wideo, która może wynosić nawet 1080p. Interfejs narzędzia jest w rzeczywistości bardzo płynny, co oznacza, że ​​każdy, kto z niego korzysta, nie ma trudności z poruszaniem się po nim. To narzędzie może być używane z telewizorami, komputerami, a nawet projektorami. Podłączanie go do dublowania iPhone'a na komputerze Mac jest dość łatwe.

Kroki, aby wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na MacBooka przez LetsView

zobaczmy

Krok 1. Pierwszą rzeczą do zrobienia będzie pobranie LetsView, zarówno na iPhonie, jak i na MacBooku.

Krok 2. Po zainstalowaniu aplikacji otwórz je na obu urządzeniach. Po wykryciu urządzenia Mac w interfejsie LetsView, kliknij je.

Krok 3. Teraz na swoim iPhonie przejdź do „centrum sterowania” i dotknij „Screen Mirroring”. Następnie kliknij nazwę swojego urządzenia, a ekran zostanie natychmiast odzwierciedlony.

Gorące FAQ

Q1. Jak włączyć dublowanie ekranu na komputerze Mac?

Po pierwsze, upewnij się, że Wi-Fi jest włączone. Następnie otwórz preferencje systemowe, w których znajdziesz ikonę „Wyświetlacze”. Kliknij go, a następnie włącz AirPlay za pomocą dwóch niebieskich strzałek u dołu ekranu. Upewnij się, że zaznaczona jest również opcja "pokaż opcje dublowania na pasku menu, gdy są dostępne".

Q2. Jak włączyć AirPlay na moim MacBooku Pro?

Zacznij od kliknięcia paska menu na ekranie. Następnie kliknij „preferencje systemowe”, a następnie „wyświetlacze”. Upewnij się, że zaznaczono opcję „pokaż opcje dublowania na pasku menu, gdy są dostępne”.

Q3. Czy możesz AirPlay z MacBooka na iMaca?

Tak, możesz! Na komputerze iMac przejdź do „preferencji systemowych”, a następnie przejdź do „udostępniania” i na koniec kliknij pole „udostępniania ekranu”. Powtórz ten sam proces dla MacBooka. Następnie przejdź do Findera na iMacu i poszukaj nazwy komputera na pasku bocznym. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło do MacBooka, a zostaniesz połączony. Upewnij się, że masz stałe połączenie z Internetem.

Q4. Dlaczego nie mogę wykonać kopii lustrzanej iPhone'a na Macbooku?

Może to być spowodowane tym, że urządzenia nie są kompatybilne, dlatego musisz używać urządzeń zgodnych z AirPlay, a także korzystać z tej samej sieci bezprzewodowej podczas dublowania ekranu.

P5. Dlaczego nie widzę AirPlay na moim Macu?

Głównym powodem, dla którego możesz nie widzieć funkcji AirPlay na swoim MacBooku, są problemy z Wi-Fi i ustawieniami wyświetlania. Aby rozwiązać problem, po prostu uruchom ponownie połączenie Wi-Fi, a także upewnij się, że aktywowałeś opcję "pokaż opcje dublowania na pasku menu, gdy jest dostępna", która znajduje się w Preferencjach systemowych.


Wnioski

Wraz z postępem technologii i epoką Internetu, coraz więcej osób nadal kupuje gadżety elektroniczne, a większość z nich ma więcej niż jeden gadżet. Dzięki temu tworzenie kopii ekranu staje się jednym ze stylów cyfrowej rozrywki. Dla użytkowników produktów Apple dublowanie ekranu iPhone'a i MacBooka jest jednym z najczęstszych. Oprócz szybkiego i wydajnego kontrolowania multimediów w telefonie, zyskujesz także lepsze i wyjątkowe wrażenia. A wybór spośród niesamowitych aplikacji zawartych powyżej będzie bardzo pomocny.

Gorące artykuły