[Najnowsze] 5 sposobów na lustrzane odbicie laptopa na telewizorze

STRONA GŁÓWNA > Porady lustrzane > [Najnowsze] 5 sposobów na lustrzane odbicie laptopa na telewizorze

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2021 r.

Postęp w technologii umożliwił wiele rzeczy. Jednym z nich jest wykorzystanie technologii dublowania ekranu do strumieniowego przesyłania każdego filmu lub wideo zapisanego na laptopie bezpośrednio na ekranie telewizora. To niesamowite, prawda? Dzięki niemu możesz rozkoszować się przyjemnością oglądania tego, co jest wyświetlane na Twoim laptopie na większym ekranie Twojego telewizora. Ten artykuł nauczy Cię różnych sposobów łatwego wykonania tego zadania.

Część 1: Bezprzewodowe odbicie laptopa na telewizor

Czy wiesz, że możesz bezprzewodowo przesyłać kopię lustrzaną laptopa do telewizora? Tak, to jest wykonalne. Należy jednak pamiętać, że poniższe instrukcje dotyczą głównie podłączania laptopa z systemem Windows lub Mac do inteligentnych telewizorów HD.

1.1 Bezprzewodowe przesyłanie kopii lustrzanej laptopa z systemem Windows do telewizora

Każdy laptop z systemem Windows (10 i 8.1) ma wbudowaną funkcję (WiFi Direct lub Miracast), która umożliwia tworzenie kopii lustrzanej ekranu na telewizorze.
Przed kontynuowaniem należy pamiętać o następujących kwestiach:

Jak bezprzewodowo wykonać kopię lustrzaną laptopa z systemem Windows na telewizor?

Wskazówka: Innym łatwym sposobem otwarcia Ustawień jest naciśnięcie kombinacji klawiszy: „Klawisz Windows + I (wielkie „i”)".

ustawienia urządzeń z systemem Windows

dodaj bluetooth lub inne urządzenie;

bezprzewodowy wyświetlacz lub stacja dokująca

wybierz telewizor, który chcesz

Uwagi

Spróbuj zmienić laptopa tak, aby wyświetlał telewizor jako wyświetlacz rozszerzony, jeśli wcześniej podłączałeś laptop do monitora zewnętrznego. Aby to zrobić, kliknij „Klawisz Windows + P”, aby przejść do ekranu Projekcja. Aby wyświetlić tylko laptopa na telewizorze, naciśnij „Tylko drugi ekran”.

1.2 Bezprzewodowe dublowanie laptopa Mac do telewizora

Istnieją dwa różne sposoby bezprzewodowego tworzenia kopii lustrzanej ekranu na telewizorze, pod warunkiem, że telewizor obsługuje funkcję AirPlay, która jest funkcją notebooków Apple zwanych MacBookami.
Bezprzewodowe dublowanie MacBooka za pomocą ustawień
Być może będziesz musiał użyć „Ustawienia”, aby wykonać kopię lustrzaną ekranu w zależności od konfiguracji AirPlay na MacBooku.

przejdź do preferencji systemu Mac

kliknij wyświetlacze na Macu

wybierz menu wyświetlania airplay

wbudowany wyświetlacz urządzenia

Bezprzewodowe tworzenie kopii lustrzanej MacBooka za pomocą ikony AirPlay

użyj funkcji Airplay na pasku menu

Część 2: Lustro laptopa do telewizora za pomocą HTML

Przeprowadzenie kabla z laptopa do wejścia HTML w telewizorze jest uważane za najbardziej podstawowe połączenie między komputerem a telewizorem. Ponieważ komputery PC i laptopy mają różne połączenia, być może będziesz musiał być bardzo selektywny, jeśli chodzi o wybór przewodu lub adaptera odpowiedniego dla twojego komputera. Po uzyskaniu odpowiedniego z odpowiednią specyfikacją wykonaj poniższe czynności, aby podłączyć laptopa do telewizora.

użyj html do odbicia laptopa do telewizora

wybierz hdml na telewizorze

Powinieneś teraz zobaczyć ekran swojego laptopa na telewizorze.

Część 3: Lustro laptopa do telewizora za pomocą Letsview

Letsview to jedno ze skutecznych narzędzi, które mogą pomóc w tworzeniu kopii laptopa na telewizorze. Dzięki niemu możesz zrobić imponującą prezentację lub dyskusję, wyświetlając swoje treści na większym ekranie podczas spotkania lub klasy. Letsview nie obniża standardowej jakości ekranu, ale zapewnia tę samą jakość ekranu po odbiciu na ekranie telewizora. 
Szczegółowe kroki

Letsview dublowanie ekranu komputera

Letsview kod PIN

Powinieneś zobaczyć ekran swojego laptopa na telewizorze.

Część 4: Lustro laptopa do telewizora z dublowaniem 360

Mirroring 360 to profesjonalne narzędzie, które może pomóc wyświetlić zawartość ekranu laptopa na telewizorze bez użycia kabla. Chociaż nie jest bezpłatny, nadal możesz korzystać z bezpłatnego okresu próbnego.
Jak korzystać z dublowania 360

dublowanie 360

Powinieneś zobaczyć ekran swojego laptopa na telewizorze.

Wnioski

W treści zostały zbadane różne sposoby tworzenia kopii lustrzanej laptopa na telewizor, aby ułatwić przesyłanie strumieniowe. Postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami i zacznij cieszyć się filmami lub obrazami na większym ekranie.

Gorące artykuły