3 sposoby na wyświetlanie ekranu Twojego iPada na telewizorze

STRONA GŁÓWNA > Porady lustrzane > 3 sposoby na wyświetlanie ekranu Twojego iPada na telewizorze

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia 2021 r.

Może nadejść czas, kiedy zobaczysz potrzebę pokazania zdjęć, filmów i innych treści wizualnych z iPada na większym ekranie tylko dlatego, że mały ekran nie jest wystarczająco dobry, aby dać ci to, czego chcesz. Na szczęście istnieją różne sposoby podłączenia urządzenia do telewizora z dużym ekranem.

Ten artykuł ma na celu zbadanie trzech różnych sposobów: ekran odzwierciedla iPada na telewizorze. Z każdym możesz oglądać niektóre czynności na ekranie iPada z większego ekranu.

Część 1: Screen Mirror iPad z AirPlay

AirPlay odnosi się do zestawu lub stosu protokołów komunikacji bezprzewodowej. Został opracowany przez firmę Apple Inc i zaprojektowany do obsługi przesyłania strumieniowego między urządzeniami wideo, audio, zdjęć, ekranów urządzeń wraz z powiązanymi metadanymi. Twój iPad nie jest w żaden sposób wyjątkiem. Z łatwością możesz zduplikować ekran iPada na telewizorze za pomocą AirPlay. AirPlay pozostaje najlepszym wyborem dla wszystkich użytkowników iOS. Jak więc możesz użyć go do wyświetlania lustrzanego odbicia?

Kroki do ekranu Mirror iPad z AirPlay

Pamiętaj, że ekran odzwierciedlający iPada na telewizorze za pomocą AirPlay to bardzo łatwy proces. Aby rozpocząć, otwórz Panel sterowania, przesuwając palcem w dół z prawego górnego rogu ekranu głównego.

Zobaczysz „Ekran Mirroring” w Szybkich ustawieniach, spróbuj go kliknąć.

W menu zobaczysz wszystkie dostępne urządzenia obsługujące AirPlay. Kliknij nazwę telewizora, który chcesz podłączyć do iPada.

Uwagi
Jeśli po raz pierwszy używasz iPada z Apple TV, może być konieczne sparowanie urządzeń przez wprowadzenie kodu z ekranu telewizora.

Po wykonaniu poprzedniego kroku na telewizorze pojawi się wyświetlacz iPada. Aby wyłączyć AirPlay, musisz przejść do „Centrum Kontroli" i kliknij "Odbicie lustrzane”, a następnie dotknij „ZATRZYMAJ dublowanie".

Część 2: Użyj Chromecasta do skopiowania iPada do telewizora

Skonfigurowanie Chromecasta na iPadzie może ułatwić przesyłanie strumieniowe do telewizora przez Chromecasta z aplikacji takich jak YouTube, Netflix i Pandora.

Aby korzystać z Chromecasta, ważne jest, aby najpierw mieć konto Google i aplikację Google Home na iPadzie. Możesz pobrać Google Home ze sklepu Apple. Podłącz Chromecasta dingle do dowolnego źródła zasilania, a następnie podłącz go do portu HDMI telewizora.

Kroki do Screen Mirror iPad z Chromecast

Po pobraniu Strona główna Google aplikację, spróbuj ją zainstalować, uruchom ją na iPadzie i kliknij „urządzenia” w prawym górnym rogu.

Aby skonfigurować urządzenie Chromecast, spróbuj wykonać instrukcje wyświetlane na ekranie.

Musisz upewnić się, że zarówno ekran iPada, jak i telewizora wyświetlają ten sam kod. Widząc to, kliknij „tak".

Spróbuj nazwać swojego Chromecasta. Najlepiej wybrać nazwę nawiązującą do jego fizycznej lokalizacji. Musisz także ustawić opcje prywatności

Następnym krokiem jest podłączenie urządzenia Chromecast do Wi-Fi. Upewnij się, że urządzenie Chromecast i iPad korzystają z tej samej sieci.

Jesteś gotowy do pracy w chwili, gdy wpiszesz hasło WiFi. Otwórz dowolną aplikację, taką jak Netflix, na swoim urządzeniu, aby wyświetlić ją na ekranie telewizora. Zobaczysz ikonę Chromecasta w lewym górnym rogu.

Uwagi
Aby przesyłać strumieniowo Netflix do telewizora z iPada, kliknij ikonę Chromecasta.

Aby rozpocząć dublowanie ekranu, musisz kliknąć ikonę Chromecasta i wybrać urządzenie Chromecast.

Część 3: Odbij iPada do telewizora za pomocą kabla USB

Innym sposobem podłączenia iPada do telewizora jest użycie odpowiedniego kabla. Ta metoda wymaga kompatybilnego kabla adaptera. Sprawdź, czy kabel jest odpowiedni dla wejścia w telewizorze. Może to być kabel HDMI, dlatego może być konieczne znalezienie przejściówki ze złącza Lightning na cyfrowe AV firmy Apple.

Kroki, aby wykonać kopię lustrzaną iPada na telewizorze za pomocą kabla USB

Uwagi
W sytuacji, gdy iPad ma być używany przez długi czas, podłączenie adaptera AV do zasilacza może być opcją. Dzięki temu uzyskasz zasilanie urządzenia podczas biegu. Aby to zrobić, będziesz musiał zaopatrzyć się w dodatkowy zasilacz sieciowy i kabel Lightning.

Często zadawane pytania dotyczące dublowania iPada na telewizorze

1 Jak mogę AirPlay z iPada na telewizor bez Apple TV?

Bardzo możliwe jest robienie AirPlay z iPada na telewizor bez Apple TV. Niektóre ze sposobów na to obejmują użycie Google Chromecast, Lightning Digital AV Adapter, AirBeamTV, AirServer i Raspberry Pi.

2 Dlaczego Screen Mirroring nie działa na moim iPadzie?

Różne rzeczy mogą być odpowiedzialne za to, że dublowanie ekranu nie działa na Twoim iPadzie.

Kopia lustrzana ekranu może nie działać, jeśli urządzenia zgodne z AirPlay nie znajdują się blisko siebie lub nie są włączone. Może się również zdarzyć, że oprogramowanie urządzeń jest przestarzałe i nie znajduje się w tej samej sieci Wi-Fi.

Aby rozwiązać problem, spróbuj włączyć urządzenia kompatybilne z AirPlay i upewnij się, że znajdują się blisko siebie, zaktualizuj oprogramowanie do najnowszej wersji, jeśli jest nieaktualne, upewnij się, że są w tej samej sieci Wi-Fi lub uruchom ponownie router WiFi, a następnie sprawdź to działa.

3 Czy wszystkie iPady mają AirPlay?

Każdy iPad z systemem iOS 4.2 lub nowszym powinien mieć wbudowaną funkcję AirPlay. Dzięki AirPlay możesz bezprzewodowo przesyłać wideo lub dźwięk z iPada do Apple TV/smart TV zgodnego z AirPlay 2, pod warunkiem, że iPad i telewizor są połączone z tą samą siecią Wi-Fi.

4 Jak wyświetlić ekran iPada na telewizorze?

Wyświetlanie ekranu iPada na telewizorze jest bardzo łatwe. Kroki, które należy wykonać, obejmują otwarcie „Panel sterowania”, klikając na „Ekran Mirroring" wybranie telewizora Smart TV lub Apple TV zgodnego z AirPlay 2 jako miejsca docelowego odtwarzania, wprowadzenie kodu dostępu AirPlay na iPadzie, jeśli pojawi się na ekranie telewizora i rozpocznie się strumieniowe przesyłanie filmów i zdjęć. Aby wrócić do iPada, po prostu kliknij na "Zatrzymaj dublowanie” i wybierz swojego iPada.


Wnioski

Wspomniane trzy sposoby na ekran odzwierciedla iPada na telewizorze zostały starannie wybrane po znalezieniu świetnych i łatwych metod. Wypróbuj dowolny i zobacz, jak doskonale sprawdzi się na Twoim telewizorze (niezależnie od tego, czy jest to marka Apple, czy nie). Aby działało zgodnie z oczekiwaniami, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami.

Gorące artykuły