Wszystko o Screen Mirroring Android

STRONA GŁÓWNA > Porady lustrzane > Wszystko o Screen Mirroring Android

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2021 r.

Dublowanie ekranu, często znane jako udostępnianie ekranu, to proces duplikowania ekranu Androida, iPhone'a, laptopa, tabletu lub komputera na ekranie telewizora. Screen mirroring może przydać się zarówno w pracy, jak i w domu.

Tutaj pojawia się problem, jak zdublować ekran na Androidzie. Tutaj zapewniamy wskazówki dotyczące dublowania ekranu Androida na telewizor, komputer PC, MAC lub iPhone. Czytaj dalej.

ekran lustrzany telefon z systemem Android

Korzyści z edukacji Screen Mirroring

Edukacja

Ponieważ w szkołach powszechnie używa się różnych typów urządzeń, rozwiązania do tworzenia kopii ekranu z kompatybilnością międzyplatformową nadają się do zastosowań edukacyjnych.

biznes

Technologia dublowania ekranu umożliwia użytkownikom łatwe udostępnianie prezentacji lub raportów, dyskutowanie i komunikowanie się w miejscach wspólnych, w których gromadzą się ludzie, takich jak miejsca narad i sale konferencyjne.

Rozrywka w domu

Osoby fizyczne mogą kopiować i przesyłać strumieniowo filmy, muzykę, wideo, gry mobilne i obrazy ze swoich smartfonów na telewizory i inne wyświetlacze wyposażone w odpowiedni odbiornik.

Gdzie można dublować ekrany Androida?

Naprawdę nie ma ograniczeń co do tego, gdzie możesz wykonać kopię lustrzaną ekranu swojego urządzenia z Androidem, jeśli masz niezbędne połączenia sieciowe, kable i inne klucze sprzętowe, które mogą być wymagane przez urządzenie odbierające. Możesz wykonać kopię lustrzaną ekranu Androida na innym ekranie Androida, telewizorze, komputerze PC, Macu, tablecie, iPhonie, iPadzie i innych.

Przygotowywanie urządzenia z Androidem do dublowania ekranu na inne urządzenie

Teraz, gdy masz już swoje urządzenie z Androidem i możesz wykonać kopię lustrzaną zawartości ekranu na innym ekranie, oto lista czynności, które należy zrobić, aby przygotować urządzenie z Androidem do tego procesu:

Sposoby wyświetlania ekranu Androida na innych ekranach

Kopia lustrzana ekranu wymaga użycia dwóch urządzeń — urządzenia wysyłającego i urządzenia odbierającego Ponadto urządzenie wysyłające korzysta z protokołu kopii lustrzanej ekranu. Istnieje kilka protokołów dublowania ekranu; np. AirPlay dla iPhone'ów, Smart View dla Samsunga itp.

To powiedziawszy, spójrzmy na niektóre z popularnych urządzeń, na których Android może wyświetlać kopię lustrzaną. Te urządzenia, które będziemy omawiać, to telewizor, komputer PC, Mac i iPhone.

Screen Mirroring Androida na telewizor

Przez Chromecast

Jeśli masz Chromecast klucz sprzętowy lub smart TV z wbudowanym Chromecastem, najlepszą szansą jest sprawdzenie, czy aplikacja, którą chcesz oglądać na telewizorze, obsługuje przesyłanie. W takim przypadku możesz łatwo przenieść materiał z telefonu na telewizor za pomocą kilku dotknięć.

użyj Chromecasta, aby wykonać kopię lustrzaną Androida

Przez adapter lub kabel

Konwerter USB-C na HDMI to najbardziej podstawowy wybór. Jeśli Twój telefon ma złącze USB-C, możesz włożyć do niego ten konwerter przed podłączeniem do telewizora za pomocą kabla HDMI. Twój telefon musi być zgodny z trybem HDMI Alt.

Dzięki wbudowanej funkcji odlewania

Przesuń palcem w dół od górnej części ekranu urządzenia z Androidem i zlokalizuj opcję „Przesyłaj”, przyznaj mu niezbędne uprawnienia i wyszukaj nazwę swojego telewizora smart TV, pod warunkiem, że zarówno telefon, jak i telewizor smart TV są połączone z tą samą siecią Wi-Fi.

Screen Mirroring Androida na PC

Kopiowanie ekranu urządzenia z systemem Android na komputer jest tak samo proste, jak połączenia Android-Android. Jeśli zarówno komputer PC, jak i system Android są zgodne z technologią Miracast, wykonaj poniższe proste czynności, aby rozpocząć tworzenie kopii lustrzanej na komputerze:

Ta metoda powinna wystarczyć w większości przypadków; ale jeśli chcesz więcej, możesz wypróbować połączenie za pomocą aplikacji innej firmy, takiej jak Scrcpy.

Screen Mirroring Androida na Maca

Brzmi to niemożliwe, prawda? Cóż, w świecie technologii niemożliwość jest niczym. Scrcpy okazał się najlepszą aplikacją umożliwiającą dublowanie ekranu urządzenia z systemem Android na komputer Mac. Najlepsze jest to, że jest bezpłatny. Aby rozpocząć, wykonaj poniższe czynności:

Screen Mirroring Androida na iPhone'a

Z aplikacjami takimi jak ApowerMirror, Lustro ekranu i AirMore, możesz wykonać kopię lustrzaną ekranu Androida na iPhonie. Wszystkie aplikacje są dość łatwe w użyciu i zawierają szczegółowe instrukcje w aplikacji, jak z nich korzystać.

Możesz chcieć wiedzieć: Lustro ekranu z telefonu na inny telefon

Wnioski

Wraz z postępem w technologii dublowania ekranu można założyć, że lustrzane odbicie ekranu zostanie z nami na wieczność. Nie musisz ograniczać się do małych ekranów, które nosisz w kieszeniach, ponieważ możesz je łatwo wyświetlić na większym wyświetlaczu. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym można osiągnąć tę funkcję, a w przyszłości z pewnością nadejdzie o wiele więcej.

Często zadawane pytania: wskazówki, które możesz chcieć wiedzieć

1 Dlaczego mój telefon nie tworzy kopii lustrzanej na moim telewizorze?

Może to być tylko chwilowa usterka w połączeniu lub telewizor nie obsługuje technologii Miracast. Czasami może to być również spowodowane nieaktualnymi aplikacjami i wadliwymi kablami. W każdym razie pamiętaj o ponownym uruchomieniu urządzenia i telewizora, a następnie spróbuj ponownie.

2 Dlaczego moje dublowanie ekranu nie łączy się?

Jednym z głównych powodów, dla których funkcja dublowania ekranu nie łączy się, jest to, że urządzenie wysyłające i odbierające nie znajdują się w tym samym połączeniu Wi-Fi. Bardzo ważne jest, aby przed próbą nawiązania połączenia połączyć zarówno urządzenie wysyłające, jak i odbierające z tą samą siecią.

3 Dlaczego nie ma dźwięku podczas dublowania ekranu Androida?

Sposób, w jaki użyłeś kopii lustrzanej ekranu, określa, czy dźwięk będzie odtwarzany na urządzeniu odbiorczym, czy w inny sposób. Wskazane jest wyświetlanie kopii lustrzanej za pomocą metod, które obsługują zarówno wyjście wideo, jak i audio.

4 Jak wyświetlić lustro na Androidzie?

Możesz wyświetlać kopię lustrzaną na Androidzie za pomocą wbudowanej funkcji „Przesyłanie”, aplikacji innych firm, USB, mini-HDMI, kabli itp.

Gorące artykuły