6 najlepszych sposobów na ekranowanie tabletu Samsung [2021 Najnowsze]

STRONA GŁÓWNA > Porady lustrzane > 6 najlepszych sposobów na ekranowanie tabletu Samsung [2021 Najnowsze]

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2021 r.

W dzisiejszych czasach popularność staje się kopiowanie ekranu telefonu na telewizor, podobnie jak odlewanie tabletu Samsung. Czy oprócz korzystania z systemów Samsung mamy jakieś funkcje do wyświetlania lustrzanego odbicia na tabletach Samsung? Dublowanie Samsunga na telewizorze, na innych urządzeniach, na komputerze… W tym artykule najpierw przyjrzymy się różnicom między dublowaniem ekranu a przesyłaniem ekranu, a następnie pokażemy 6 sposobów na ekranowanie tabletów Samsung.

lustro z tabletu Samsung do telewizora

Dublowanie ekranu VS Casting

Często słyszeliśmy, jak ludzie używają zwrotów „mirroring ekranu" oraz "rzut ekranu" i zastanawiamy się, czy jest między nimi jakaś różnica. W rzeczywistości większość z nas jest winna używania ich zamiennie z powodu ignorancji. Krótko mówiąc, obaj opisują wyświetlanie wyświetlacza z jednego urządzenia na drugie. Ale cóż, są wciąż różne rzeczy. Czytaj dalej, aby poznać te różnice. To zapowiada się pouczająco.

Aby zrozumieć różnice między tymi dwoma pojęciami, musimy najpierw zrozumieć, co one oznaczają w ich dosłownym znaczeniu.

Co to jest dublowanie ekranu?

Pomyśl o odbiciu lustrzanym ekranu tak, jak staniesz przed lustrem. Pokazuje ci wszystko, co pokazujesz, dokładnie tak, jak jest. Jeśli się uśmiechniesz, zobaczysz, że twoje odbicie się uśmiecha. Jeśli pomachasz, twoje odbicie pomacha do ciebie. Kiedy tworzysz kopię lustrzaną ekranu, dosłownie duplikujesz wyświetlanie urządzenia A na urządzeniu B. Dlatego wszystko, co jest wyświetlane na urządzeniu A, będzie również wyświetlane na urządzeniu B bez żadnych zmian. Dzięki funkcji dublowania ekranu masz luksus pokazania ukochanej osobie dokładnie tego, co robisz.

Co to jest przesyłanie ekranu?

Z drugiej strony przesyłanie ekranu polega na rozszerzeniu wyświetlacza urządzenia na inne urządzenie w tym sensie, że możesz odtwarzać wideo, piosenkę lub inne rzeczy na drugim urządzeniu, podczas gdy możesz robić coś innego całkowicie na urządzeniu z którego rzucasz. W przeciwieństwie do dublowania ekranu, gdy ekran jest duplikowany na dwóch urządzeniach. Przesyłanie ekranu jest bardzo przydatne podczas prezentacji.

Najczęstsze sposoby przesyłania ekranu tabletu Samsung do telewizora Samsung

Istnieje kilka sposobów na zdublowanie tabletu Samsung na telewizorze. Jeśli jednak korzystasz z inteligentnego telewizora Samsung, sprawy mogą być znacznie łatwiejsze. Oto najczęstsze sposoby udostępniania ekranów z tabletu Samsung na telewizorze Samsung.

1. Poprzez SmartThings

SmartThings może automatycznie wykrywać urządzenia Samsung i łączyć się z większością telewizorów Samsung wyprodukowanych od 2016 roku. Wystarczy wykonać poniższe czynności:

lustrzany tablet Samsung do Samsung Smart TV od smartthings

2. Przez Wi-Fi Direct

Gdzie mogę wykonać kopię lustrzaną telewizora mojego tabletu Samsung?

Jeśli masz tablet Samsunga, prawdopodobnie masz duży ekran — większy niż przeciętny smartfon, ale i tak nie tak duży telewizor. Czasami chcemy, aby wyświetlacz był większy lub mniejszy, lub zduplikowany lub rozszerzony na inny wyświetlacz. Aby to osiągnąć, odbijamy ekran na naszym preferowanym urządzeniu. W dzisiejszych czasach technologia sprawiła, że ​​komunikowanie się ze sobą jest dość łatwe. Być może zaskoczy Cię fakt, że tak zwana rywalizacja między Androidem a iOS to zwykle wśród użytkowników, a nie twórców.

Chodzi o to, że chociaż tablety Samsung oczywiście działają na platformie Android, mogą łączyć się z urządzeniami z innych platform, takich jak iOS, Windows, Mac itp. Oznacza to również, że można wykonać kopię lustrzaną ekranu tabletu Samsunga na innym Samsungu urządzenie (telefon, tablet, telewizor itp.), iPhony, iPady, telewizory, komputery PC i Mac. Potrzebujesz tylko wspierających aplikacji i narzędzi.

Mówiąc o obsługiwanych aplikacjach i narzędziach, rozważmy 4 najlepsze sposoby na tworzenie kopii lustrzanej tabletu Samsung na innych urządzeniach:

Najlepsze 4 sposoby na ekranowanie tabletów Samsung

1. Wbudowana funkcja dublowania ekranu

Zamiast instalować osobne oprogramowanie do tworzenia kopii lustrzanych, możesz skorzystać z wbudowanej funkcji Samsunga. To proste, a oto jak podłączyć tablet Samsung do telewizora.

2. LetsView

LetsView działa podobnie do wbudowanego dublowania ekranu tabletu Samsung, ale oferuje więcej opcji połączeń. Oprócz automatycznego wykrywania można użyć kodu PIN i QR. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby dowiedzieć się, jak przesyłać dane z tabletu Samsung na telewizor:

3. ApowerMirror

ApowerMirror może być również używany do tworzenia kopii lustrzanej ekranu tabletu Samsung na telewizorze. Działa w taki sam sposób jak LetsView. Poniżej znajdują się instrukcje dotyczące używania ApowerMirror do wyświetlania tabletu Samsung na telewizorze.

4. AirPlay

Zobacz również:

Jak korzystać z AirPlay w systemie Windows 10 — objaśnienie korzystania z AirPlay

[Pełny przewodnik] Jak wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na PC/komputer/laptop w 2021

Jak przesłać iPhone'a do Chromecasta za darmo? [aktualizacja 2021]

[Rozwiązany] Dlaczego Zoom Airplay nie działa?

Wnioski

Dublowanie ekranu lub rzutowanie ekranu, niezależnie od tego, z którego chcesz skorzystać, zależy wyłącznie od Ciebie i sytuacji. Oba mają różne zastosowania. Istnieje wiele aplikacji, które pozwalają bezproblemowo wykonać dowolne lub jedno i drugie. Jeśli korzystasz z tabletu Samsung lub dowolnego innego urządzenia firmy Samsung, Smart View to najlepsze ujęcie. Gdy oba urządzenia znajdują się w tej samej sieci i oba obsługują technologię Miracast, możesz zacząć.

Często zadawane pytania: wskazówki, które możesz chcieć wiedzieć

1 Jak wykonać kopię lustrzaną ze smartfona Samsung na telewizor?

Istnieje wiele sposobów na zdublowanie smartfona Samsung na telewizorze. Najlepszą i najłatwiejszą metodą jest skorzystanie z wbudowanej funkcji dublowania ekranu o nazwie „Smart View”. Upewnij się, że telefon i telewizor są połączone z tą samą siecią Wi-Fi, zanim spróbujesz nawiązać połączenie.

2 Dlaczego moje urządzenie Samsung nie wykonuje kopii lustrzanej ekranu?

Istnieje wiele powodów, dla których Twoje urządzenie Samsung może nie być w stanie wykonać kopii lustrzanej ekranu. Możliwe, że samo urządzenie jest przestarzałe lub aplikacja, której próbujesz użyć, jest nieaktualna. Być może nie pamiętałeś też o podłączeniu urządzenia do sieci Wi-Fi.

3 Co zrobić, jeśli dublowanie ekranu nie działa na telewizorze Samsung?

Gorące artykuły