[Z przewodnikiem] Zrób zrzut ekranu na swoim iPhonie

STRONA GŁÓWNA > Porady lustrzane > [Z przewodnikiem] Zrób zrzut ekranu na swoim iPhonie

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia 2021 r.

Czy kiedykolwiek byłeś tak podekscytowany, aby pokazać innym moment na ekranie telefonu, ale nie mogłeś. Bo to Twój iPhone i nie wiesz, jak zrobić zrzut ekranu na iPhonie?

W wielu przypadkach chcemy podzielić się naszymi ulubionymi filmami, rozmowami w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter, najlepszymi wynikami z gier itp. z naszymi bliskimi. Jeśli chcesz to zrobić i potrzebujesz wiedzy na temat robienia zrzutów ekranu na iPhonie bez klawiatury, ten artykuł będzie dla Ciebie bardzo pomocny.

Jak zrobić zrzut ekranu na iPhone'a za pomocą klawiatury?

W robieniu zrzutów ekranu na modelach iPhone'a nie jest zaangażowana nauka rakietowa. Jest to raczej kwestia wskazówek i sztuczek, a w zależności od modelu rozdzielczość zrzutu ekranu iPhone'a może się odpowiednio różnić. Mając klawiaturę, oto kilka sposobów na zrzut ekranu na iPhonie.

Z Face ID (iPhone X do nowszych wersji)

Zaczynając od metody Face ID, oto wszystko, co musisz zrobić, aby zrób zrzut ekranu na swoim iPhonie.

 1. Przytrzymaj jednocześnie przycisk zwiększania głośności i przycisk boczny.
 2. iphone x i później zrób zrzut ekranu

 3. Zwolnij oba przyciski szybko i jednocześnie. Zrzut ekranu został wykonany.
 4. Gdy robisz zrzut ekranu, na ekranie w lewym dolnym rogu pojawia się tymczasowa miniatura. Można go zamknąć przesuwając w lewo lub można go otworzyć, dotykając go.

Z Touch ID i bocznym przyciskiem (iPhone 6s do iPhone SE)

 1. Naciśnij jednocześnie przycisk home i przycisk boczny.
 2. przycisk home iphone robi zrzut ekranu

 3. Zwolnij oba przyciski szybko i jednocześnie. Zrzut ekranu został wykonany.
 4. Gdy robisz zrzut ekranu, na ekranie w lewym dolnym rogu pojawia się tymczasowa miniatura. Można go zamknąć przesuwając w lewo lub można go otworzyć, dotykając go.

Z Touch ID i górnym przyciskiem (iPhone 4 do iPhone 6)

 1. Naciśnij jednocześnie przycisk home i górny przycisk.
 2. iPhone zrób zrzut ekranu

 3. Zwolnij oba przyciski szybko i jednocześnie. Zrzut ekranu został wykonany.
 4. Gdy robisz zrzut ekranu, na ekranie w lewym dolnym rogu pojawia się tymczasowa miniatura. Można go zamknąć przesuwając w lewo lub można go otworzyć, dotykając go.

Jak zrobić zrzut ekranu dla iPhone'a bez klawiatury?

Wykonanie zrzutu ekranu na iPhonie bez użycia klawiatury może wydawać się trudne. Ale znowu mamy cię. Jak zrobić zrzut ekranu na iPhonie bez klawiatury, nie stanowi już problemu z dotykiem pomocniczym. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć pomocniczy dotyk. Ale jak to włączyć? Mamy kilka przewodników krok po kroku dotyczących różnych metod włączania pomocniczego dotyku do zrzutu ekranu na iPhonie:

pomocny

Polecane aplikacje do zrzutów ekranu na iOS

Robienie zrzutu ekranu na iPhonie nigdy nie było tak proste. Ostatnio ludzie byli zdezorientowani, jak zrobić zrzut ekranu na iPhonie. Zrzut ekranu bez klawiatury był jak magia dla wielu nowych użytkowników.

Ale w dzisiejszych czasach, po wprowadzeniu niesamowitych aplikacji i oprogramowania, nic nie jest trudne. Chociaż zrzut ekranu na iPhonie nigdy nie był trudny, dzięki tym aplikacjom stał się znacznie łatwiejszy.

Tutaj polecamy niesamowite aplikacje, których możesz użyć do zrobienia zrzutu ekranu na swoim iPhonie.

Niesamowity zrzut ekranu

niesamowity zrzut ekranu

Fantastyczny Screen to bezpłatne rozszerzenie dla przeglądarek i umożliwia robienie zrzutów ekranu, nagrywanie ekranu, adnotacje, tworzenie niestandardowych kształtów itp. Możesz uchwycić wszystkie widoczne fragmenty lub wybrane obszary na ekranie. Może przechwytywać ekrany pulpitu i może również obsługiwać przewijanie w poziomie. Kadrowanie, przewijanie i zamazywanie niektórych sekcji do ukrycia to inne funkcje niesamowitego zrzutu ekranu.

Zrzut ekranu — Kreator ramek

producent ramek

Zrzut ekranu — Kreator ramek to kolejna niesamowita aplikacja do robienia zrzutów ekranu na iPhonie. Dodaje jakości i eleganckiego akcentu do zrzutów ekranu. Piękna ramka jest automatycznie dodawana do Twoich zdjęć dzięki tej aplikacji Zrzut ekranu - Kreator ramek. Dzięki tej aplikacji możesz udostępniać zrzuty ekranu innym osobom — czy to pojedyncze zdjęcie, czy zbiorczo. Okazuje się, że jest pomocny dla wszystkich użytkowników zajmujących się zrzutami ekranu, w tym projektantów, programistów, blogerów, recenzentów, artystów itp. 

Kreator zrzutów ekranu Pro

twórca ekranów

Dzięki swoim niesamowitym funkcjom,Kreator zrzutów ekranu Pro sprawia, że ​​zrzuty ekranu są jeszcze piękniejsze. Twoje zrzuty ekranu z iPhone'a będą oprawione podczas korzystania z tej aplikacji. Ma kilka funkcji, takich jak odbicie wyświetlacza, cień, tło 3D, odbicie gruntu. Robiąc zrzut ekranu za pomocą tej aplikacji, możesz go również przetworzyć dalej przez PhotoShop, ponieważ jest wysyłany w formacie .PNG.

Jak wsadowo przetwarzać zdjęcia?

Przetwarzanie wsadowe zdjęć w telefonie iPhone lub dowolnym innym telefonie zazwyczaj wymaga osobnej aplikacji. Jeśli chcesz edytować wsadowo niektóre zdjęcia, a dokładniej zdjęcia zrzutów ekranu, istnieje bardzo niewiele aplikacji, które naprawdę działają w procesie wsadowym.

zrzut ekranu

Znajdziesz raczej różne aplikacje, które będą przetwarzać Twoje zdjęcia indywidualnie. Z drugiej strony, jeśli mówimy o zbiorczym usuwaniu zrzutów ekranu na iPhonie, możesz po prostu to zrobić, przechodząc do albumu zrzutów ekranu na zdjęciach, w którym możesz łatwo zbiorczo usunąć wszystkie zrzuty ekranu, naciskając przycisk wyboru i wybierając wszystkie.

Często zadawane pytania dotyczące zrzutów ekranu na iPhonie

1 Dlaczego zrzuty ekranu są niejasne?

Zrzuty ekranu wykonane na iPhonie nigdy nie są rozmazane. Są one raczej zapisywane w bezstratnym formacie pliku, czyli .PNG. Jeśli zobaczysz niejasny zrzut ekranu na iPhonie, oznacza to, że zrobiłeś zrzut ekranu obrazu, który był pierwotnie zamazany. Plik .PNG może również zostać przekonwertowany na inny format, jeśli zostanie przekazany komukolwiek, co może spowodować rozmyte obrazy. Lub może być konieczne sprawdzenie obrazu również w okularach do czytania.

2 Jak przewijać zrzut ekranu na iPhonie?

Wykonanie przewijanego zrzutu ekranu na iPhonie nie stanowi problemu. Po prostu zrób normalny zrzut ekranu i dotknij podglądu, zanim zniknie. W prawym górnym rogu wybierz opcję „Cała strona”. Przed zapisaniem możesz użyć znaczników, wyświetlić podgląd wszystkich stron, edytować i wiele więcej. Ponownie dostępne są dwie opcje – dotknij przycisku udostępniania w prawym górnym rogu lub wybierz „Gotowe” w lewym górnym rogu, aby zapisać go w folderze zrzutów ekranu, w zależności od celu wykonania zrzutu ekranu. 

3 Jak odzyskać zrzuty ekranu?

Błędy są powszechną częścią naszego codziennego życia. Jeśli kiedykolwiek omyłkowo lub celowo usunąłeś zrzut ekranu i chcesz go odzyskać, oto szybki sposób na odzyskanie zrzutów ekranu iPhone'a. Po prostu otwórz zdjęcia na iPhonie i poszukaj albumu „Ostatnio usunięte”. Tutaj możesz przejrzeć wszystkie usunięte pliki. Teraz dotknij opcji „Wybierz” i wybierz te, które chcesz odzyskać. Stuknij opcję „Odzyskaj”, aby przywrócić je do iPhone'a.

Wnioski

Robienie zrzutów ekranu wspomnień, aby je zabezpieczyć lub podzielić się z bliskimi, jest w dzisiejszych czasach powszechną rzeczą. Ale wiele osób jest zdezorientowanych, jak zrobić zrzut ekranu na iPhonie.

Tutaj otrzymasz odpowiedź, niezależnie od tego, czy chcesz wykonać zrzut ekranu bez klawiatury, czy z klawiaturą, omówiliśmy wszystkie wskazówki i triki, aby zrobić zrzut ekranu na swoim iPhonie. Ponadto istnieje kilka aplikacji, które pomogą Ci zrobić zrzut ekranu na każdym telefonie, czy to na iPhonie czy Androidzie. Ponadto, jeśli chcesz wsadowo przetwarzać zrzuty ekranu na iPhonie, nie stanowi to już problemu.

Gorące artykuły