[2021 Najnowsze] Metody 4 do udostępniania ekranu komputera Mac na telewizorze

STRONA GŁÓWNA > Porady lustrzane > [2021 Najnowsze] Metody 4 do udostępniania ekranu komputera Mac na telewizorze

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 22 września 2021 r.

Technologia stale ewoluuje, aby ułatwić ludziom życie. Jednym z najnowszych osiągnięć technologicznych jest dublowanie ekranu. Jak sama nazwa wskazuje, dublowanie ekranu umożliwia udostępnianie i przesyłanie wszystkiego, co masz na ekranie urządzenia, na większy monitor.

Jest to bardzo przydatne, gdy zamierzasz tworzyć prezentacje, które wymagają lepszej widoczności lub zapewniają przyjemniejsze wrażenia podczas grania w grę lub oglądania wideo.

Screen mirroring można osiągnąć na dwa główne sposoby, z których jeden wymaga użycia sprzętu i specjalnych kabli, a drugi to zastosowanie metody bezprzewodowej, eliminującej potrzebę jakiegokolwiek sprzętu.

W tym artykule przedstawiliśmy różne metody udostępniania ekranu telewizorowi.

Rozwiązanie sprzętowe do udostępniania ekranu komputera Mac na telewizorze

Za pomocą kabli HDMI możesz łatwo podłączyć urządzenie i udostępnić ekran Maca na telewizorze. Ten kabel umożliwia dublowanie dźwięku i obrazu między urządzeniami. Ta forma tworzenia kopii lustrzanych jest znana jako dublowanie przewodowe i polega na podłączeniu kabla do urządzenia wyposażonego w port HDMI. W sytuacjach, gdy urządzenie nie ma portu HDMI, może być konieczne użycie adaptera kabla wyświetlacza HDMI. Używany adapter kabla musi być zgodny z urządzeniem i telewizorem.

Sprawdź te proste kroki, aby udostępnić ekran komputera Mac na telewizorze

Krok 1. Podłącz kabel HDMI do portu HDMI w komputerze Mac lub przejściówki HDMI, w zależności od przypadku, a następnie podłącz kabel do telewizora. Podłącz wyjście komputera do wejścia wideo w telewizorze.

Krok 2. Kliknij na Macu w logo Apple, a następnie wybierz „Preferencje systemowe".

Przejdź do kliknięcia „Wyświetlacze”. W następnym interfejsie włącz „Domyślnie do wyświetlania".

To „Domyślny do wyświetlania” pozwoli komputerowi automatycznie wybrać najlepszą konfigurację monitora.

Krok 3. Aby zezwolić na udostępnianie dźwięku, kliknij „Apple„logo”, „Preferencje systemowe", A następnie wybierz"Dźwięk” i wybierz podłączony telewizor.

Krok 4. Po skonfigurowaniu użyj pilota, aby wybrać źródło, a następnie wybierz HDMI aby rozpocząć udostępnianie kopii lustrzanych.

Chociaż ta forma tworzenia kopii lustrzanych jest dość konwencjonalna i prosta w użyciu, stwarza problem mobilności, ponieważ Twoje urządzenie musiałoby być umieszczone bardzo blisko telewizora.

Udostępnij ekran Maca na telewizorze za pomocą AirPlay bezprzewodowo

AirPlay to funkcja opracowana przez Apple, która umożliwia udostępnianie audio-wideo i dublowanie ekranu między urządzeniami. Możesz korzystać z tego protokołu komunikacji bezprzewodowej tylko wtedy, gdy masz Apple TV lub Smart TV zgodny z AirPlay.

AirPlay umożliwia bezprzewodowe dublowanie między komputerem Mac a telewizorem, pod warunkiem, że urządzenie jest podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, co telewizor.

Udostępnianie ekranu Maca przez AirPlay

Krok 1. Otwórz film, który chcesz odtworzyć na telewizorze. Kliknij na AirPlay przycisk często znajdujący się w górnym rogu ekranu.

Krok 2. Wybierz urządzenie, na które chcesz przesłać film z menu rozwijanego. Może być konieczne wprowadzenie kodu odtwarzanego na telewizorze na komputerze Mac. Wprowadź go w wyskakującym oknie.

Krok 3. Ciesz się oglądaniem filmów na znacznie większym ekranie.

Zaletą tej formy bezprzewodowego udostępniania jest to, że nie musisz ustawiać urządzenia nieruchomo lub znajdować się blisko telewizora.

Uwagi
Nie wszystkie urządzenia Mac są obsługiwane przez funkcję AirPlay. Obsługiwane urządzenia obejmują:
  • iMac (od 2011)
  • iMac Pro (od 2017 r.)
  • Mac mini (od 2011 r.)
  • MacBook (od 2015 r.)
  • MacBook Air (od 2011 r.)
  • MacBook Pro (od 2011 r.)
  • Mac Pro (od 2013)

Funkcja AirPlay działa najlepiej na telewizorach Apple TV, ale jeśli nie masz Apple TV, możesz wybrać inteligentne telewizory z preinstalowaną funkcją AirPlay 2.

Jeśli chcesz zatrzymać dublowanie, kliknij ten sam przycisk AirPlay, który napotkałeś wcześniej.

Następnie wybierz „Wyłącz AirPlay” z listy rozwijanej.

Użyj AirParrot 2, aby udostępnić ekran komputera Mac na telewizorze

Za pomocą aplikacji innej firmy, takiej jak AirParrot, możesz bezprzewodowo udostępniać ekran komputera Mac na telewizorze. To świetny wybór do dublowania ekranu bez konieczności używania kabli. Jeśli chcesz oglądać filmy na większym ekranie lub tworzyć prezentacje, ta aplikacja jest dobrą rekomendacją. Pozwala także wybrać między udostępnianiem całego ekranu lub udostępnianiem tylko niektórych aplikacji.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj AirParrot na komputerze Mac.

Krok 2. Upewnij się, że odbiornik bezprzewodowy Apple TV lub inny jest włączony i podłączony do telewizora.

Krok 3. Podłącz komputer i odbiornik bezprzewodowy do tej samej sieci Wi-Fi.

Krok 4. Otwórz AirParrot i kliknij „Rozszerz pulpit” z listy rozwijanej.

Krok 5. Wybierz swój odbiornik z listy.

Twój ekran zostanie teraz udostępniony Twojemu telewizorowi.

ZALETY

Wady

Użyj AirbeamTV, aby udostępnić ekran komputera Mac na telewizorze

Innym skutecznym sposobem udostępniania ekranu komputera Mac na telewizorze jest wykorzystanie AirbeamTV. To oprogramowanie jest kompatybilne z szeroką gamą marek telewizorów, jest łatwe w nawigacji i przyjazne dla użytkownika. Oto szczegółowy krok, jak zacząć.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj aplikację AirBeamTV na komputerze Mac.

Krok 2. Otwórz aplikację, automatycznie skanuje i wykrywa dostępne urządzenia.

Krok 3. Wybierz swój telewizor z menu rozwijanego.

Krok 4. Wybierz "Rozpocznij tworzenie kopii lustrzanych”. Spowoduje to, że ekran komputera Mac zostanie zdublowany na telewizorze.

ZALETY

Wady

Wnioski

Niezależnie od tego, czy chodzi o prezentacje, granie, oglądanie filmów, udostępnianie ekranu MacBooka większemu monitorowi sprawia, że ​​każda aktywność na komputerze Mac jest przyjemniejsza. Podsumowaliśmy powyżej różne sposoby, dzięki którym możesz to łatwo osiągnąć. Możesz wybrać jedną z powyższych opcji, która jest dla Ciebie najbardziej dogodna.

Gorące artykuły