[Odpowiedź] Czy Smart Switch kopiuje lub przenosi?

STRONA GŁÓWNA > Transfer mobilny > [Odpowiedź] Czy Smart Switch kopiuje lub przenosi?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Smart Switch firmy Samsung to jedno z najpopularniejszych na świecie narzędzi do przesyłania danych. Oferuje aplikację mobilną, aplikację komputerową oraz możliwość przesyłania danych przez Wi-Fi, adapter USB i iCloud.

czy Samsung Smart Switch kopiuje lub przenosi?

Jak dokładnie Smart Switch przesyła dane? Czy pozostawia kopię wszystkich twoich danych na telefonie wysyłającym, czy przenosi wszystko na telefon odbierający?

Znajdź odpowiedzi na te pytania w poniższych sekcjach.

Co to znaczy kopiować lub przenosić dane?

Istnieją 2 główne sposoby przesyłania danych. Możesz je przenieść lub skopiować. W przypadku przelewów kopiowanie danych oznacza: duplikat pliku zostanie przeniesiony do innej lokalizacji, bez wpływu na oryginalną zawartość.

Co to znaczy kopiować lub przenosić dane?

Z drugiej strony przenoszenie danych oznacza przeniesienie oryginalnej zawartości z jednego miejsca do drugiego. Oznacza to, że treść byłaby usunięte od pierwotnej lokalizacji.


Czy Smart Switch kopiuje lub przenosi?

Inteligentny przełącznik robi kopię wszystkich danych, które zamierzasz przekazać przed wysłaniem kopii na telefon odbiorcy. Nie przenosi danych całkowicie i pozostawia oryginalną kopię danych telefonu na telefonie wysyłającym.

Jest to absolutnie pozytywna rzecz, ponieważ możesz napotkać przerwy podczas procesu przesyłania lub możesz zmienić zdanie na temat danych, które chcesz przenieść. Bez względu na powód, kopiowanie danych telefonu do przesłania jest lepsze niż ich przenoszenie.

czy Smart Switch kopiuje lub przenosi dane?


Jak skopiować dane za pomocą Smart Switch?

Chociaż możliwe jest kopiowanie danych za pomocą aplikacji mobilnej Smart Switch przez adapter USB lub przez Wi-Fi, najszybszą metodą jest użycie trybu Wi-Fi. Co więcej, użytkownicy iPhone'a nie mogą używać trybu adaptera USB do kopiowania danych z iPhone'a do Samsunga. Mogą przesyłać dane tylko przez iCloud.

Oto kroki, aby skopiować dane za pomocą Smart Switch:

kopiuj dane za pomocą Smart Switch


Inne aplikacje do kopiowania danych na telefon Samsung

Samsung Smart Switch to dobry wybór do kopiowania danych na nowe urządzenie Samsung, podczas gdy możesz być zdezorientowany, co dokładnie może przesłać. Oficjalne powiedzenie mówi, że Samsung Smart Switch może przesyłać dane, w tym zdjęcia, filmy, kontakty, dzienniki połączeń, wiadomości, kalendarze i inne aplikacje. Jednak zwykle zależy to od tego, z jakich telefonów się przełączasz. Większość danych zostanie skopiowana i przeniesiona, jeśli Samsung Smart Switch jest używany na obu telefonach Galaxy, a mniej na innych telefonach z Androidem, a najmniej na iPhonie. Jeszcze jedna rzecz, którą musisz wiedzieć, to to nie możesz przesyłać danych WhatsApp przez Samsung Smart Switch.

YouTube Video

Dlatego udostępniamy następujące 4 alternatywy dla Samsung Smart Switch na wypadek, gdyby na starym telefonie pozostały jakieś dane. Zauważ, że pierwszy pomoże Ci skopiować dane WhatsApp z dowolnych telefonów do Samsunga.

Alternatywny 1Skopiuj 18 rodzajów danych do Samsunga, w tym WhatsApp

aFoneSoft iTransor Pro jest prawdopodobnie najlepszym narzędziem do kopiowania danych z iPhone'a na Samsunga. Jest to wyjątkowa aplikacja, która gwarantuje bezpieczeństwo wszystkich Twoich danych, jednocześnie szybko kopiując je do dowolnego modelu Samsung Galaxy.

Za pomocą programu możesz skopiować 18 rodzajów danych, w tym m.in. dokumenty, alarmy, muzykę, Wi-Fi, SMS-y, zdjęcia, dzwonki, przypomnienia, e-booki, aplikacje i historię połączeń.

Oto kroki, aby skopiować dane za pomocą aFoneSoft iTransor Pro:

wersja systemu Windows      wersja na Maca

wybierz Przenieś WhatsApp lub Przenieś inne dane

wybierz dane, które chcesz przenieść

Alternatywny 2Kopiuj muzykę, zdjęcia i nie tylko do Samsunga za pomocą SHAREit

SHAREit to wyjątkowa aplikacja do transferu mobilnego i jedna z najpopularniejszych na świecie. Oferuje prędkość transferu do 20 MB/s, co czyni go około 2000 razy szybszym niż tradycyjna technologia Bluetooth. Ponadto SHAREit jest jednym z najlepszych w kopiowaniu danych zbiorczych z jednego telefonu na drugi i jest kompatybilny z większością smartfonów niezależnie od ich systemów operacyjnych.

Jest szczególnie skuteczny przy przesyłaniu wielu rodzajów danych do telefonu Samsung, w tym między innymi dokumentów, muzyki, zdjęć i filmów.

Oto kroki, aby skopiować dane za pomocą SHAREit:

kopiuj dane za pomocą SHAREit


Alternatywny 3Twórz kopie zapasowe zdjęć, filmów i dokumentów oraz synchronizuj je na Dysku Google

Dysk Google to platforma do przechowywania w chmurze Google i doskonałe narzędzie do tworzenia kopii zapasowych telefonu. Gdy tworzysz kopię zapasową telefonu lub danych na Dysku Google, możesz pobrać ją na dowolny inny telefon, w tym Samsung.

Podobnie jak wszystkie produkty Google, Dysk Google wymaga konta Google, aby uzyskać dostęp do swoich funkcji. Aplikacja oferuje wszystkim zarejestrowanym użytkownikom bezpłatne 15 gigabajtów, a dodatkowe miejsca można dokupić za opłatą.

Oto kroki, aby skopiować dane z Dysku Google:

kopiuj dane z Dysku Google


Alternatywny 4Przenieś zdjęcia, muzykę, filmy i kontakty za pomocą funkcji Kopiuj moje dane

Copy My Data to wiodąca aplikacja do przesyłania danych, która doskonale nadaje się do kopiowania zdjęć, muzyki, filmów, kalendarzy i kontaktów na telefon Samsung Galaxy.

Podobnie jak inne mobilne aplikacje do przesyłania, wykorzystuje Wi-Fi do łączenia ze sobą telefonów wysyłających i odbierających. Co więcej, Copy My Data oferuje niezwykłą szybkość transferu i zapewnia bezpieczeństwo, wymagając 4-cyfrowego kodu przed przesłaniem jakichkolwiek danych.

Oto kroki, aby skopiować dane za pomocą funkcji Kopiuj moje dane:

kopiuj dane za pomocą opcji Kopiuj moje daneOto żywe porównanie wspomnianych aplikacji do kopiowania danych na urządzenia Samsung:

Inteligentny przełącznik Samsung iTransor Pro Udostępnij to Dysk Google Skopiuj moje dane
Urządzenie Telefony z systemem iOS i Android iPhone i Samsung Telefony z systemem iOS i Android Telefony z systemem iOS i Android Telefony z systemem iOS i Android
Wymagania dotyczące systemu operacyjnego (OS) iOS 4.2 +
Android 4.3 +
iOS 9.3 +
Android 4.3 +
iOS 10 +
Android 4.1 +
iOS 11.0 +
Android 4.1 +
iOS 7.1 +
Android 2.3.3 +
Ograniczenie Transfery tylko do urządzenia Samsung Galaxy Brak aplikacji mobilnej Wymaga dużej przestrzeni do przechowywania Wymaga dużej przestrzeni do przechowywania Kopiuj tylko ograniczone typy danych
Bezpieczeństwo danych Bardzo bezpieczne Najbezpieczniejszy Dość bezpieczne Bardzo bezpieczne Bardzo bezpieczne
Bezpieczeństwo danych - Może kopiować wiadomości, dzienniki połączeń, wiadomości, kalendarze i inne dane
- NIE MOŻNA skopiować niektórych aplikacji i danych aplikacji tylko między urządzeniami Galaxy
- Może kopiować Dane WhatsApp, zdjęcia, wiadomości, kontakty, muzyka, filmy i 12 rodzajów innych danych - Może kopiować między innymi pliki PDF, dokumenty, kontakty, zdjęcia, muzykę
- NIE MOŻNA skopiować aplikacji i danych aplikacji
- Może kopiować wiadomości, kalendarz, zdjęcia, filmy, pliki PDF między innymi danymi
- NIE MOŻNA skopiować aplikacji i danych aplikacji
Może kopiować tylko kontakty, kalendarz, zdjęcia i filmy
Prędkość  Miły Doskonały Miły Zależy od sieci Doskonały
Łatwość użycia Bardzo łatwe Najprostszy Bardzo łatwe Łatwo Łatwo

Gorące artykuły