[Odpowiedź] Czy Smart Switch usuwa dane ze starego telefonu?

STRONA GŁÓWNA > Transfer mobilny > [Odpowiedź] Czy Smart Switch usuwa dane ze starego telefonu?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Smart Switch to narzędzie do przesyłania, którego nie trzeba przedstawiać. Jest to oficjalna metoda firmy Samsung do przesyłania danych/aplikacji z dowolnego innego smartfona na urządzenie Samsung. Nie stawiając żadnych ograniczeń na systemy operacyjne, Smart Switch to światowej klasy narzędzie, które może służyć do przesyłania danych z iPhone'ów, urządzeń z systemem Android i komputerów PC.

Czy Smart Switch usuwa dane ze starego telefonu?

Wiele osób ma pilne pytanie dotyczące Smart Switch: jeśli usuwa dane ze starego telefonu po przeniesieniu ich na nowy. Ten artykuł odpowiada na te pytania i zawiera dodatkowe odpowiedzi na inne pytania dotyczące Smart Switch.

Czy Smart Switch usuwa dane ze starego telefonu?

Podczas przesyłania danych ze starego telefonu na urządzenie Samsung za pomocą Smart Switch, to nie usuwa dane ze starego telefonu.

Przełącznik inteligentny działa, tworząc i wysyłając kopię danych w telefonie, gdy zdecydujesz się je przenieść. Dlatego oryginalna zawartość pozostaje w telefonie.


Jakie dane Smart Switch przenosi ze starego telefonu?

Nie wszystkie dane, treści lub aplikacje można przenieść za pomocą Samsung Smart Switch. Ograniczenia są nakładane w zależności od systemu operacyjnego i trybu przesyłania. Oto szczegółowy podział wszystkich danych, które można przesłać za pomocą Smart Switch z 2 głównych ekosystemów smartfonów: Androida i iOS.

Ważny
W przypadku wszystkich plików multimedialnych, takich jak muzyka, zdjęcia i filmy, Smart Switch nie obsługuje przesyłania ich, jeśli zawierają ochronę zarządzania prawami cyfrowymi (DRM).

System operacyjny Android i iOS

1. Dane, które można przesłać ze smartfonów z systemem Android

Podczas gdy Smart Switch obsługuje przesyłanie różnych typów danych z innych urządzeń z Androidem, kilka danych można przesłać tylko między 2 telefonami Samsung Galaxy.

Oto obsługiwane dane dla Androida:

2. Dane, które możesz przesłać z iPhone'a przez USB

Smart Switch obsługuje przesyłanie danych z urządzenia iOS za pośrednictwem adaptera USB lub iCloud. Oto dane, które możesz przesłać z iPhone'a przez USB:

PS Ponieważ większość utworów w Apple Music jest wyposażona w ochronę DRM, przesyłanie muzyki za pomocą Smart Switch nie jest niezawodne. Co więcej, Smart Switch nie przenosi bezpośrednio aplikacji z iPhone'a na Samsunga z powodu ograniczeń systemu operacyjnego. Zamiast tego pobiera alternatywę dla Androida do wszystkich aplikacji na iOS. 

3. Dane, które możesz przesłać z iPhone'a przez iCloud

Następujące treści to jedyne typy danych, które możesz przenieść z iCloud za pomocą Smart Switch:

Przesyłanie danych przez iCloud ma takie same ograniczenia, jak przesyłanie przez USB.


Czego Smart Switch nie przeniesie ze starego telefonu?

Prosta odpowiedź jest taka, że ​​Smart Switch się nie przenosi app data z większości Twoich aplikacji. Dane Twojej aplikacji to wszystkie dane osobowe, które zapisałeś w aplikacji. Na przykład dane WhatsApp mogą obejmować wiadomości WhatsApp, historię czatów i zdjęcia/filmy WhatsApp, podczas gdy dane aplikacji fitness mogą obejmować między innymi Twoje codzienne cele fitness i historię kondycji.

Czego Smart Switch nie przeniesie?

Za pomocą Smart Switch nie można przesyłać aplikacji z następującymi typami danych aplikacji:

Po ocenie wszystkich wyżej wymienionych ograniczeń staje się jasne, że jeśli posiadasz Androida, Smart Switch może przesyłać dane aplikacji tylko z kilku aplikacji. Ale jeśli posiadasz iPhone'a, jest to prawie niemożliwe ze względu na różnice w systemie operacyjnym i sklepie z aplikacjami.


Aplikacje ułatwiające przenoszenie danych aplikacji ze starego telefonu

Znalezienie narzędzia do przesyłania wszystkich danych aplikacji razem z aplikacją jest najtrudniejszym doświadczeniem, z jakim możesz się spotkać przy zakupie nowego telefonu.

Oto dwie aplikacje ułatwiające przenoszenie danych aplikacji:

1. iTransor Pro – do przesyłania danych WhatsApp (więcej obsługiwanych danych)

iTransor Pro to wyjątkowe narzędzie komputerowe, które może być używane do przesyłania WhatsApp i wszystkich danych WhatsApp między dowolnymi dwoma smartfonami, niezależnie od ich systemów operacyjnych. Jest kompatybilny z telefonami z systemem iOS, Android i oferuje zdecydowanie najbardziej niezawodną metodę przesyłania danych WhatsApp bez narażania bezpieczeństwa danych.

Co więcej, program może być używany do przesyłania do 17 rodzajów podstawowych danych, takich jak kontakty i wiadomości z iPhone'a na Samsunga lub z Samsunga/Huawei na iPhone'a. Szczegółowy przewodnik transferu telefonu jest wymieniony na oficjalnej stronie internetowej.

Jeśli jesteś jedną z wielu osób próbujących zachować swoje wiadomości głosowe WhatsApp, czaty, kontakty i multimedia, oto jak możesz korzystać z tego programu:

Kroki przesyłania danych WhatsApp za pomocą iTransor Pro:

wersja systemu Windows      wersja na Maca

podłącz swoje urządzenia do komputera

2. iCloud – do przesyłania kontaktów, kalendarzy, poczty i zdjęć

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a, który planuje przełączyć się na telefon Samsung, możesz tworzyć kopie zapasowe danych aplikacji i przesyłać je za pomocą iCloud. Możesz zapisywać dane aplikacji między innymi z aplikacji takich jak Kontakty, Kalendarze, Poczta i Zdjęcia.

Kroki, aby przenieść dane aplikacji na urządzenie Samsung z iCloud:

kopii zapasowej iCloud

Gorące artykuły