[Odpowiedź] Jak długo trwa przejście na iOS?

STRONA GŁÓWNA > Transfer mobilny > [Odpowiedź] Jak długo trwa przejście na iOS?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021 r.

Przenoszenie danych z Androida na iPhone'a przez wiele osób uważane było za koszmar. Duża liczba użytkowników Androida wahała się przed przejściem na iOS, nawet gdy tego chcieli, ponieważ przesyłanie treści między platformami Android i iOS było uważane za trudne lub wręcz niemożliwe. Ten problem został rozwiązany przez rozwój aplikacji takich jak Move to iOS.

Jak długo trwa Przenieś na iOS?

Move to iOS to aplikacja firmy Apple, która umożliwia przenoszenie kontaktów, bezpłatnych aplikacji, kalendarzy, historii wiadomości itp. z urządzenia z Androidem na iPhone'a, znana jako najlepszy oficjalny sposób przesyłania danych z Androida na iPhone'a. Jednak wielu jego potencjalnych użytkowników zastanawia się jak długo trwa przejście na iOS, boi się, że przejście na iOS zajmuje dużo czasu. Tutaj podajemy dokładną odpowiedź i poprowadzimy Cię do korzystania z Przenieś na iOS w sposób najbardziej oszczędzający czas. Dostępne są również alternatywne metody, jeśli zdecydujesz się nie używać funkcji Przenieś na iOS.

Jak długo trwa przejście na iOS?

Może to trwać od kilku minut do kilku godzin, w zależności od ilości danych, rozmiaru przesyłanych danych oraz Połączenie WiFi prędkość. Więc jeśli wszystko jest w porządku, może to zająć tylko 10 minut; podczas gdy przesyłane są duże ilości danych, ukończenie procesu może zająć więcej niż godzinę.

Czasami jednak przejście na iOS może trwać wiecznie, nawet jeśli rozmiar danych nie jest bardzo duży. Dzieje się tak, gdy połączenie sieciowe jest niestabilne, gdy urządzenie nie jest w dobrym stanie lub gdy po prostu nie masz szczęścia natrafić na nieoczekiwane sytuacje. W takich przypadkach możemy wypróbować kilka prostych metod, aby przyspieszyć transfer.


Jak rozwiązać „Przenieś na iOS na zawsze”?

Możesz wypróbować następujące 4 metody. Przed skorzystaniem z Metody 3 i 4 upewnij się, że jesteś wystarczająco cierpliwy z aplikacją Przenieś na iOS, ponieważ przenoszenie ciężkich plików zwykle zajmuje kilka godzin, niezależnie od używanej aplikacji lub metody przesyłania. Możesz również przejść do końca tego artykułu, aby sprawdzić, czy korzystasz z funkcji Przenieś na iOS w prawidłowy sposób.

Metoda 1: Sprawdź połączenie sieciowe

Możesz najpierw sprawdzić szybkość połączenia Wi-Fi. Jeśli szybkość połączenia jest zbyt niska, przeniesienie na iOS może zająć dużo czasu, zanim zakończy się przesyłanie danych. Znajdź silne i stabilne połączenie Wi-Fi lub przełącz się na szybkie połączenie komórkowe.

sprawdź połączenie sieciowe


Metoda 2: Usuń niepotrzebne dane

Usuń niepotrzebne dane z urządzenia z systemem Android przed przeniesieniem, ponieważ niepotrzebne dane generowane w wyniku codziennego korzystania z aplikacji mogą powodować opóźnienia w procesie przesyłania. Aby to zrobić, możesz przejść do Ustawienia, odnaleźć Schowek a następnie zwolnij miejsce, czyszcząc pliki z pamięci podręcznej. Czynności mogą się różnić w zależności od modelu urządzenia.

usuń niepotrzebne dane


Metoda 3: Uruchom ponownie urządzenia

Jeśli problem nadal występuje, spróbuj ponownie uruchomić urządzenia i ponownie przesłać dane. Stwierdzono, że ponowne uruchomienie dowolnego urządzenia zwiększa wydajność tego urządzenia. Zwykle możesz po prostu przytrzymać przycisk zasilania przez około 10 sekund, a następnie możesz ponownie uruchomić urządzenia.

zrestartuj urządzenia


Wskazówki

Możesz również potrzebować przewodników po problemach takich jak Przenoszenie do iOS zostało przerwane, Przejdź na iOS utknął podczas przygotowywania or przekazywanie.


Metoda 4: Wypróbuj potężne alternatywy

Jeśli nie możesz już znieść, że Przenieś na iOS trwa wiecznie i nie chcesz już tego próbować, wybierz alternatywę Przenieś na iOS, którą udostępniamy w poniższej treści. Dla tych trzech alternatyw, nie musisz resetować iPhone'a i utracić lub nadpisać wszystkie dane iPhone'a. Możesz wybrać ten, którego potrzebujesz, zgodnie z typami danych, które chcesz przesłać.

Alternatywa 1.Do 12 rodzajów przesyłania danych [w zestawie WhatsApp]

Pierwsza metoda, którą tutaj zapewniamy, jest doskonała narzędzie do przesyłania danych telefonu - aFoneSoft iTransor Pro. Możesz łatwo przesłać do 12 rodzajów danych telefonu, w tym WhatsApp z Samsunga/Huawei na iPhone'a, za pomocą kilku kliknięć. Wprowadzamy tutaj narzędzie, ponieważ nie możesz przenieść swojego WhatsApp za pośrednictwem Przenieś na iOS, a także dwóch następnych wspomnianych metod. Możesz więc dowiedzieć się o tym tutaj i przygotować się na transfer telefonu.

Kroki transferu

wersja systemu Windows      wersja na Maca

wybierz Transfer WhatsApp

przenieś WhatsApp na iPhone'a


Alternatywa 2.Pliki multimedialne i dokumenty

Dysk Google to jedna z najczęściej używanych i niezawodnych aplikacji do przechowywania w chmurze, które są używane od jakiegoś czasu. Ta aplikacja może być używana do przesyłania plików, takich jak zdjęcia, filmy, dokumenty, muzyka itp., pod warunkiem, że masz stabilne i silne połączenie internetowe.

Kroki transferu

przesyłać pliki na Dysk Google


Alternatywa 3.Dla plików i folderów

Podobnie jak wspomniany powyżej Dysk Google, Dropbox to również aplikacja do przechowywania w chmurze, której można używać do przesyłania danych z Androida na iPhone'a, wykorzystując możliwość dostępu z wielu urządzeń.

Kroki transferu

prześlij pliki do Dropbox

Oprócz tych trzech narzędzi do rozwiązania problemu „Przenieś na iOS na zawsze”, możesz spróbować przesłać określone dane, które chcesz, co znacznie skróci czas spędzany:


Najbardziej oszczędzający czas przewodnik dotyczący korzystania z funkcji Przenieś na iOS

W tej części przedstawimy Ci dokładne kroki, jak korzystać z funkcji Przenieś na iOS w sposób oszczędzający czas, aby uniknąć nieoczekiwanych przerw. Aby upewnić się, że możesz bezproblemowo postępować zgodnie z instrukcjami, sprawdź następujące wymagania dotyczące korzystania z funkcji Przenieś na iOS.

Wymagania dotyczące przejścia na iOS

Aby zaoszczędzić czas spędzany na Przenieś na iOS, wystarczy, że oba urządzenia mobilne są podłączone do tej samej silnej sieci Wi-Fi. Teraz wykonaj poniższe czynności.

Kroki transferu

Uwagi
Jeśli nie używasz nowego iPhone'a, musisz przywrócić ustawienia fabryczne istniejącego iPhone'a, aby móc przejść do ekranu Aplikacje i dane.

przesyłać dane przez Przenieś do iOS

Liczby na obu urządzeniach zostaną sprawdzone krzyżowo, a połączenie zostanie nawiązane, gdy zostaną znalezione pasujące. Następnie możesz wybrać typy danych, które chcesz przenieść, i kontynuować proces migracji. Po zakończeniu procesu migracji będziesz mógł kontynuować konfigurowanie iPhone'a.Wnioski

Aplikacja Move to iOS to zawsze świetny wybór do przesyłania danych z Androida na iPhone'a, ponieważ oferuje przesyłanie większej liczby typów plików w porównaniu z innymi metodami. Powolna prędkość przesyłania z Przenieś do iOS nie jest czymś, czego nie można rozwiązać i oczekuje się, że każda aplikacja zajmie trochę czasu, aby przenieść zawartość w zależności od jej rozmiaru. Jeśli uważasz, że przejście na iOS nadal jest problematyczne, możesz wybrać dowolne z inne metody do przesyłania danych z urządzenia z systemem Android na iPhone'a.

Gorące artykuły