[Aktualizacja 2021] Szczegółowy przegląd inteligentnego przełącznika Samsung

STRONA GŁÓWNA > Transfer mobilny > [Aktualizacja 2021] Szczegółowy przegląd inteligentnego przełącznika Samsung

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Samsung jest jedną z czołowych firm technologicznych na świecie i co roku miliony ludzi kupują jeden z jego flagowych telefonów. Niedawno firma wprowadziła na rynek serię Alpha (A), serię Galaxy 10 i serię S20, które z pewnością skuszą więcej niż kilku użytkowników iPhone'a i innych użytkowników Androida do przejścia na jej produkty.

Recenzja Samsung Smart Switch

Jeśli masz lub rozważasz przejście na telefon Samsung, będziesz bardzo zainteresowany zachowaniem wszystkich danych z poprzedniego telefonu. Właśnie dlatego Samsung stworzył aplikację Smart Switch. Ten artykuł zawiera szczegółowy i obiektywny przegląd Samsung Smart Switch, w tym jego zalety i ograniczenia oraz sposób przesyłania danych za pomocą aplikacji.

Część 1: Co może zrobić Samsung Smart Switch?

Samsung Smart Switch to technologia wymyślona przez firmę Samsung, która obejmuje aplikacje komputerowe i mobilne. Służy do przesyłania wielu rodzajów danych – m.in. muzyki, filmów, zdjęć, notatek, kalendarza i dokumentów – z dowolnego urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Android, iOS, Windows lub Blackberry na urządzenie Samsung Galaxy. Oznacza to, że decydując się na przejście z iPhone'a lub Huawei na Samsunga, nie robisz tego narażając się na utratę jakichkolwiek danych w telefonie.

Inteligentny przełącznik Samsung

Dodatkową zaletą korzystania ze Smart Switch, szczególnie dla użytkowników iPhone'a, jest to, że obsługuje on bezpośrednie transfery w chmurze. Dlatego użytkownicy iPhone'a mogą wysyłać dane do telefonu Samsung bezpośrednio ze swoich kont iCloud, po zalogowaniu się za pomocą Apple ID.

Kroki korzystania z aplikacji Samsung Smart Switch

Przed użyciem Smart Switch musisz zdecydować, czy wolisz przesyłać dane przez Wi-Fi, czy przez kabel USB. Korzystanie z opcji przesyłania bezprzewodowego do przesyłania danych wymaga co najmniej 500 MB przestrzeni dyskowej zarówno w telefonie wysyłającym, jak i odbierającym. Z drugiej strony, wybranie opcji transferu przewodowego wymaga kliknięcia opcji Media Transfer Option (MTP) po połączeniu obu telefonów.

Oto jak przesyłać dane za pomocą aplikacji Smart Switch, w 3 prostych krokach:

kroki, aby korzystać z Samsung Smart Switch


Część 2: Zalety i wady Samsung Smart Switch [Szczegółowa recenzja]

Wszystkie dobre aplikacje mają swoje mocne strony i ograniczenia, a aplikacja Samsung Smart Switch nie jest inna. Chociaż innowacja stojąca za technologią Smart Switch zmieniła zasady gry, istnieje wiele wad, które sprawiają, że aplikacja nie staje się naprawdę wyjątkowa.

Oto kilka najważniejszych zalet i wad przełącznika Samsung Smart Switch w tej recenzji:

2.1. Zalety aplikacji Samsung Smart Switch


zalety i wady Samsung Smart Switch


2.2. Wady aplikacji Samsung Smart Switch

Co więcej, telefony Blackberry wymagają systemu OS 7 lub nowszego zarówno do przesyłania bezprzewodowego, jak i przewodowego, a urządzenia mobilne z systemem Windows muszą mieć system operacyjny Windows 8.1 lub nowszy. Te surowe wymagania techniczne powodują, że telefony, które ich nie spełniają, nie mogą korzystać z aplikacji Smart Switch. A czasami może nawet wyskoczyć wiadomość z napisem „Samsung Smart Switch za mało miejsca”, więc najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z alternatywy.


Część 3: Alternatywy dla Samsung Smart Switch

Wiele innych aplikacji do przesyłania oferuje coś podobnego do tego, co oferuje Smart Switch. Oferują możliwość przesyłania określonych lub zbiorczych danych między dowolnymi dwoma urządzeniami mobilnymi. Co więcej, ze względu na wspomniane wcześniej ograniczenia Smart Switch, rozsądnie może być rozważenie kilku głównych alternatyw przed przejściem na modę. Niektóre popularne przykłady konkretnych danych / aplikacji, które można przesyłać, wymieniono poniżej, wraz z najlepszą alternatywą Smart Switch, którą znaleźli nasi pisarze.

3.1. Alternatywna metoda przesyłania WhatsApp [Najlepsza]

Chociaż łatwo jest znaleźć aplikacje, które mogą wysyłać WhatsApp z dowolnego telefonu na inny, prawie wszystkie z nich wiążą się z utratą całej historii czatów WhatsApp, kontaktów, wiadomości, zdjęć i filmów. Jedyną główną aplikacją, która oferuje ścieżkę do wysyłania wszystkich danych z WhatsApp, jest iMyfone iTransor Pro.

aFoneSoft iTransor Pro

iMyfone iTransor Pro to wyjątkowa aplikacja na komputery PC, która jest kompatybilna z prawie każdym typem urządzenia mobilnego lub systemem operacyjnym. Oferuje najpewniejszą i najbardziej niezawodną metodę przesyłania danych WhatsApp bez narażania bezpieczeństwa Twoich danych. Jeśli jesteś jedną z wielu osób próbujących zachować całą historię WhatsApp po przejściu na nowe urządzenie mobilne, oto jak możesz użyć tego programu do wysłania wszystkich danych WhatsApp.

wersja systemu Windows      wersja na Maca

wybierz przeniesienie WhatsApp

przenieś WhatsApp zrobione


Wskazówki

Jeśli szczególnie przenosisz się z iPhone'a na Samsunga, możesz również skorzystać z tego Przenieś inne dane funkcja do przenieś 17 innych typów danych, w tym dzwonki, e-booki, kalendarz i przypomnienia których aplikacja Samsung Smart Switch nie może przenieść.

3.2. Alternatywna metoda przesyłania dźwięku

Istnieje wiele innych sposobów przesyłania plików audio poza Smart Switch. Dostępne są opcje, od tradycyjnej metody przesyłania Bluetooth po bardziej nowoczesne aplikacje do przesyłania oparte na Wi-Fi. Wśród wielu aplikacji oferujących metodę przesyłania dźwięku wyróżnia się SHAREit.

Udostępnij to

SHAREit to aplikacja do przesyłania, która oferuje prędkość transferu do 20 MB/s, co czyni ją kilka razy szybszą niż tradycyjna technologia Bluetooth. Jest bardzo wydajny w przypadku przesyłania dużych ilości plików audio, a cały dźwięk z telefonu można przesłać w ciągu kilku minut.

przesyłaj dźwięk przez SHAREit

3.3. Alternatywna metoda przeniesienia kalendarza

Przeniesienie kalendarza ze starego telefonu na nowy jest tak samo ważne jak wszelkie inne dane. Świetną aplikacją do przesyłania kalendarzy z jednego telefonu na drugi jest aplikacja Smart Transfer.

Inteligentny transfer

Oferuje bardzo szybki transfer i umożliwia skanowanie QR w celu połączenia dwóch telefonów przez Wi-Fi. Oto jak możesz przenieść swój kalendarz w trzech prostych krokach, używając:

przenieś kalendarz za pomocą Smart Transfer

Gorące artykuły