[Naprawiono] Jak rozwiązać problem „Samsung Smart Switch zablokowany”

STRONA GŁÓWNA > Transfer mobilny > [Naprawiono] Jak rozwiązać problem „Samsung Smart Switch zablokowany”

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Chociaż Samsung Smart Switch ma na celu pomóc użytkownikom w przejściu na telefon Samsung, nie jest idealny. Jednym z problemów, z jakimi borykają się jego użytkownicy, jest to, że stale się zacina. Ten artykuł pokaże Ci najlepsze sposoby na naprawienie utknięcia przełącznika Samsung Smart Switch a także zarekomenduj alternatywną metodę, której możesz użyć zamiast Samsung Smart Switch.

Samsung Smart Switch utknął

Jak i dlaczego Samsung Smart Switch może się utknąć?

Musimy zrozumieć, co powoduje, że Samsung Smart Switch blokuje się, zanim będziemy mogli spróbować go rozwiązać. Nie ma jednej wyraźnej przyczyny tego problemu. Zamiast tego może to być spowodowane różnymi czynnikami zakłócającymi proces transferu.

Gdy aplikacja utknie, często zobaczysz ekran, na którym pasek postępu i procent utknęły w tym samym punkcie przez dłuższy czas, na przykład na kilka godzin. Niektórzy użytkownicy widzą wtedy komunikat o błędzie. Czasami może to być wiadomość mówiąca „Samsung Smart Switch za mało miejsca".

Inteligentny przełącznik utknął na długi czas

Niektóre z powodów, dla których Smart Switch blokuje się podczas pracy, to:

Istnieje wiele innych powodów, dla których Smart Switch może utknąć, jednak przedstawione rozwiązania działają z wszystkich typowych powodów.


Rozwiązania radzenia sobie z „utknięciem Samsung Smart Switch”

Problem można rozwiązać głównie w 2 krokach.

Krok 1.Twoim pierwszym sposobem działania przy próbie rozwiązania tego problemu jest: przeprowadzić ogólne kontrole i dążyć do wyeliminowania wszelkich możliwości wystąpienia błędu.

naładuj każdy telefon

aktualizacja oprogramowania

sprawdź kabel USB i port

zrestartuj telefony

Krok 2.Jeśli wypróbowałeś wszystkie wyżej wymienione metody i nadal masz problem, następną opcją będzie upewnienie się, że masz wystarczająco dużo miejsca na obu urządzeniach. Nawet jeśli przechodzisz na nowy telefon Samsung, powinieneś wyczyść pamięć podręczną. Chociaż dokładna metoda różni się dla różnych urządzeń Samsung, ogólnie można to zrobić przez:

wyczyść pamięć podręczną urządzenia

Spowoduje to wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji telefonu wraz z pamięcią podręczną systemu. Nie musisz się martwić o utratę jakichkolwiek danych, ponieważ usuwa to tylko tymczasowe dane przechowywane w telefonie, a nie wszelkie potrzebne informacje.

Jeśli to nie wystarczy, możesz usunąć niektóre pliki i aplikacje, aby zwolnić miejsce w telefonie. Zalecamy, aby na każdym urządzeniu było co najmniej 500 MB wolnego miejsca, aby upewnić się, że wszelkie dodatkowe pliki tymczasowe utworzone podczas procesu przesyłania mogą być przechowywane i nie powodują blokowania przesyłania.


Wspaniała alternatywa dla Samsung Smart Switch

Jeśli Smart Switch nadal nie działa, możesz rozważyć alternatywną metodę przesyłania danych do Samsunga. Do tego polecamy genialne iTransor Pro by aFoneSoft.

Jest to narzędzie, które wykorzystuje komputer do przesyłaj pliki sprawnie i bezpiecznie ze starego telefonu na nowy. Obsługa 18 typów plików oznacza, że ​​obejmie wszystkie dane, które chcesz przenieść. Ponadto jednym z tych typów danych jest Dane WhatsApp. Nie można przesyłać danych WhatsApp bezpośrednio z jednego systemu operacyjnego do drugiego za pomocą Samsung Smart Switch, jednak dzięki tej aplikacji można to zrobić szybko.

Jeśli obawiasz się, że Twoje dane mogą być zagrożone podczas korzystania z usługi kopii zapasowej w chmurze, jest to również kolejna dodatkowa korzyść. Ponieważ program wykorzystuje komputer jako medium do przesyłania plików, nic nie jest wysyłane na zewnętrzne serwery. Możesz mieć pewność, że tylko Ty masz dostęp do swoich danych.

Aby korzystać z tego programu, zainstaluj go z oficjalnej strony internetowej na komputerze z co najmniej dwoma portami USB.

wersja systemu Windows      wersja na Maca

Po zakończeniu musisz:

podłącz urządzenia do komputera

wybierz dane, które chcesz przenieść

Czas, jaki to zajmie, będzie zależał od całkowitego rozmiaru przesyłanego pliku. To wszystko, co musisz zrobić. Jeśli masz dość błędów podczas korzystania z Smart Switch, upewnij się, że sprawdziłeś to oprogramowanie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się przydatny w rozwiązaniu problemu z zacinaniem się Samsung Smart Switch. Mamy również wiele innych przewodników na temat Smart Switch i przesyłania plików na naszej stronie internetowej, więc koniecznie je sprawdź.

Gorące artykuły