Metody 4 do przesyłania zdjęć z Androida na iPhone'a

STRONA GŁÓWNA > Transfer mobilny > Metody 4 do przesyłania zdjęć z Androida na iPhone'a

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Przejście na nowy telefon może być ekscytujące ze względu na nowe wrażenia i zmiany, które on wprowadza, zwłaszcza jeśli jesteś osobą, która lubi odkrywać nowe technologie. Możesz jednak pomyśleć, że oznacza to pozostawienie wszystkich starych zdjęć na poprzednim urządzeniu. Nie o to chodzi.

W tym artykule dowiesz się, jak przenieść swoje zdjęcia ze starego telefonu z Androidem na nowy iPhone, aby móc przejrzeć swoje wspomnienia, jeśli tylko zechcesz. Istnieje wiele metod na jak przesyłać zdjęcia z Androida na iPhone'a, więc koniecznie przejrzyj cały artykuł i wybierz metodę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

przenieś zdjęcia z iPhone'a na Androida

Metoda 1 – Zdjęcia Google

Główną aplikacją galerii na większości telefonów z Androidem jest aplikacja Zdjęcia Google. Jest preinstalowany na prawie wszystkich telefonach z Androidem i możesz go używać do przeglądania swoich kolekcji zdjęć, zapisywania ich na koncie Google i tworzenia kopii zapasowych zdjęć na wypadek ich przypadkowego usunięcia. Na szczęście aplikacja Zdjęcia Google jest również dostępna do pobrania w sklepie Apple App Store, więc jeśli używasz Zdjęć Google do przechowywania zdjęć, możesz je łatwo zsynchronizować z nowym iPhonem.

Zanim zalogujesz się na swoje konto Zdjęć Google na iPhonie, musisz wykonaj kopię zapasową wszystkich zdjęć, które chcesz przenieść na iPhone'a z Androida. Można to zrobić, wybierając je i przesyłając je do Zdjęć Google. Gdy to zrobisz:

synchronizuj zdjęcia przez zdjęcia google

Dzięki temu uzyskasz dostęp do swoich obrazów. Jeśli chcesz, aby były przechowywane na twoim telefon pamięć wewnętrzna więc możesz je zobaczyć przez rolkę aparatu, możesz wybierać je trzymając, dotykając udział ikonę i wybierając opcję, która pozwala zapisać obrazki. Co więcej, wszelkie dodatkowe zdjęcia, które robisz, można utworzyć na koncie Zdjęć Google, co oznacza, że ​​można do nich również uzyskać dostęp zdalnie z urządzeń takich jak komputery. Oznacza to, że możesz mieć dostęp do swoich zdjęć tak długo, jak masz połączenie z internetem, i nie musisz ich zapisywać na swoim urządzeniu, marnując pojemność.


Metoda 2 – Aplikacja PhotoSync

Inną aplikacją, której możesz używać, podobną do Google Photos, jest aplikacja PhotoSync. Jest dostępny bezpłatnie na obu rynkach aplikacji systemów operacyjnych – Google Play Store i Apple App Store. Za pomocą tej aplikacji możesz udostępniać zdjęcia z jednego urządzenia na drugie. Przed użyciem tej metody upewnij się, że zarówno telefon iPhone, jak i telefony z systemem Android są połączone z tą samą siecią Wi-Fi i nie korzystają z danych mobilnych.

aplikacja do fotosynchronizacji

Ta metoda może zająć trochę czasu, zwłaszcza jeśli twoje połączenie internetowe nie jest zbyt silne i jeśli wybierzesz dużo plików.


Metoda 3 – Przechowywanie w chmurze

Magazyn w chmurze ma miejsce, gdy używasz usługi online do zapisywania plików na serwerze, który nie jest lokalny na Twoim komputerze. Oznacza to, że jeśli masz dostęp do urządzenia i możesz połączyć się z Internetem, będziesz mógł uzyskać dostęp do tych plików. Jest to świetne, zwłaszcza jeśli chcesz często modyfikować niektóre pliki, ale także uzyskiwać do nich dostęp z różnych urządzeń, takich jak dokumenty Word.

Możesz użyć systemu przechowywania w chmurze, aby przesłać do nich swoje zdjęcia, a następnie pobrać je na nowy telefon. Będziesz potrzebować konta w witrynie do przechowywania w chmurze (w tym przykładzie użyjemy OneDrive; jednak alternatywy również działają dobrze).

prześlij zdjęcia do onedrive

Ta metoda jest świetna, jeśli chcesz przenieść tylko kilka zdjęć z jednego telefonu na drugi, jednak wraz ze wzrostem liczby zdjęć rośnie czas. Usługi przechowywania w chmurze mają również limity dostępnej przestrzeni dyskowej, więc jeśli masz dużo zdjęć, możesz przekroczyć ten limit.


Metoda 4 - Przejdź do aplikacji na iOS

Firma Apple stworzyła aplikację dla użytkowników, którzy przechodzą z Androida na iOS. Jest to bezpłatne do pobrania i zainstalowania w sklepie Google Play i podobnie jak aplikacja PhotoSync, wykorzystuje Wi-Fi do przenoszenia plików (w tym zdjęć, kontaktów, filmów…) ze starego Androida na nowy iPhone. Zanim zaczniesz korzystać z tej metody, musisz sprawdzić następujące elementy:

Po spełnieniu tych wymagań możesz korzystać z aplikacji Przenieś na iOS w następujący sposób:

przejdź do aplikacji ios

Uwagi
Nie używaj żadnego ze swoich urządzeń do żadnych innych celów podczas procesu przenoszenia. Może to prowadzić do błędów i wymagać ponownego wykonania procesu.

Ta metoda może być również używana do przenoszenia innych plików ze starego Androida na nowy iPhone, ale nie zawsze działa. Ponadto, ponieważ jest to część początkowych etapów konfiguracji, musisz przywrócić ustawienia fabryczne telefonu.


Wskazówka. Potężne narzędzie do przesyłania danych telefonu z Androida na iPhone'a

aFoneSoft iTransor Pro to szybki, skuteczny i prosty w obsłudze program, który pozwala przenieść 12 rodzajów danych z Samsunga/Huawei na iPhone'a, w tym zdjęcia na telefonie z Androidem. Może migrować WhatsApp między telefonami z Androidem, iPhone'ami, a nawet między systemami operacyjnymi. Jest to świetne, jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia w korzystaniu z technologii lub jeśli chcesz czegoś, co będzie automatycznie przenieś wszystkie dane swojego telefonu ze starego telefonu do nowego, bez konieczności martwienia się o ich wybranie i wybranie odpowiedniej lokalizacji, do której chcesz je przenieść.

Ze względu na zautomatyzowany proces jest to najszybszy sposób przenoszenia danych, przy czym komputer jest tym, przez który dane są przenoszone. Oprócz tego możesz go również użyć do tworzenia kopii zapasowych i eksportowania danych WhatsApp na komputer. Jest to świetne rozwiązanie na wypadek, gdybyś przypadkowo zgubił dane lub wyczyścił telefon.

Aby skorzystać z oprogramowania:

wersja systemu Windows      wersja na Maca

wybierz Transfer WhatsApp

wybierz dane do przesłania

Powyższe kroki są dość krótkie, a szczegółowe można znaleźć w: oficjalny przewodnik po transferze telefonu. Możesz również przyjrzeć się, jak wykonać różne rodzaje przesyłania danych telefonu.Wnioski

Mamy nadzieję, że ten artykuł poprowadził Cię z powodzeniem w przenoszeniu zdjęć z Androida na iPhone'a. Najlepiej jest skorzystać z metody, która jest dla Ciebie najwygodniejsza, chociaż zdecydowanie zalecamy zapoznanie się przynajmniej ze wszystkimi metodami, aby dowiedzieć się więcej o tym, co mają do zaoferowania. Upewnij się również, że zapoznałeś się z naszymi innymi artykułami.

Gorące artykuły