Jak usunąć zarządzanie urządzeniami ze szkolnego iPada

STRONA GŁÓWNA > Unlock iPhone > Jak usunąć zarządzanie urządzeniami ze szkolnego iPada

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Po ukończeniu szkoły, jeśli odkryjesz, że dział IT nadal zarządza Twoim iPadem, możesz nawet mieć ograniczone funkcje, do których masz dostęp na urządzeniu. W takim przypadku Twoim głównym odruchem byłoby usunięcie tego ograniczenia spowodowanego przez MDM. Jeśli zastanawiasz się jak, oto odpowiedzi.

Część 1. O MDM na szkolnym iPadzie

Co to jest MDM

Zarządzanie urządzeniami mobilnymi (w skrócie MDM) to metoda dystrybucji danych i ustawień na urządzenia iPhone, iPad i Mac. Może być dostarczany ze wszystkimi urządzeniami Apple. MDM ułatwia zarządzanie, monitorowanie i obsługę urządzeń w organizacji.

Główne cechy MDM

Jednak głównym motywem korzystania z oprogramowania do zarządzania urządzeniami iPad jest nie tylko zapobieganie. Przyspiesza proces przekazywania urządzeń z systemem iOS w ręce użytkowników, w pełni skonfigurowanych i wstępnie załadowanych wszystkimi niezbędnymi aplikacjami, ustawieniami i uprawnieniami użytkowników. Niezależnie od tego, czy jest to tysiąc, czy 10 tysięcy uczniów, skalowalność narzędzi sprawia, że ​​wszystko jest łatwe w zarządzaniu.

zarządzanie urządzeniami na szkolnym iPadzie

Jak działa MDM na szkolnym iPadzie?

Powód, dla którego MDM jest na szkolnym iPadzie, nie jest naciągany; szkoły muszą zachować pewien stopień kontroli nad wszystkimi urządzeniami przekazanymi ich uczniom. Działy IT, a nawet nauczyciele, mają większą kontrolę nad tym, jak uczniowie korzystają z technologii w klasie.

Jak już możesz podejrzewać, uczniowie używają swoich urządzeń, aby uzyskać dostęp do wielu rzeczy, zwłaszcza do rzeczy prywatnych. Aby to zminimalizować, szkoła łączy swoje urządzenie mobilne z oprogramowaniem do zarządzania urządzeniami mobilnymi i używa go do zdalnego monitorowania swoich działań i ograniczania aktywności na urządzeniu. Dzięki MDM nauczyciele mogą nawet wyświetlać ekrany wszystkich uczniów w czasie rzeczywistym, przesyłać adresy URL do urządzeń uczniów, blokować ekrany uczniów, a także kopiować ekrany między uczniami, nauczycielami i ekranami w klasie.

Dlaczego musisz usunąć MDM?

Jeśli jednak ukończyłeś już szkołę lub kupiłeś używanego iPada ze szkolnym systemem MDM, niezwykle ważne jest usunięcie zarządzania urządzeniami na szkolnym iPadzie. Sprawdź ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o możliwych zagrożeniach związanych z MDM:

Wszystko, co musisz wiedzieć o obawach dotyczących prywatności MDM

Część 2. Najbezpieczniejszy sposób na usunięcie profilu MDM ze szkolnego iPada

Aby usunąć profil MDM ze szkolnego iPada, najlepiej jest skontaktować się ze szkolnym działem IT. Dzięki temu możesz uniknąć wielu stresów i procesów związanych z samodzielnym usunięciem profilu.

Samodzielne usunięcie profilu może być bardzo trudne/niemożliwe, zwłaszcza jeśli numer seryjny iPada jest zarejestrowany w szkolnym programie Device Enrollment Program (DEP), bez względu na to, ile razy spróbujesz przywrócić urządzenie, profil MDM automatycznie pojawi się ponownie i ponownie się skonfiguruje się, chyba że numer seryjny iPada zostanie usunięty z DEP. Ale administratorzy IT w szkole mają pełny dostęp do zarządzania systemem MDM.

Dla nich usunięcie MDM to tylko kwestia kilku dotknięć palcem. Dopóki masz uzasadniony powód, powinni z przyjemnością pomóc w usunięciu zarządzania urządzeniami na szkolnym iPadzie.

skontaktuj się ze szkołą administratorem IT

Jeśli jednak nie możesz już skontaktować się z działem IT, może być konieczne samodzielne usunięcie profilu MDM ze szkolnego iPada. Czy to możliwe? Cóż, na pewno tak jest, jeśli wiesz jak.

Część 3. Jak samodzielnie usunąć zarządzanie urządzeniami na szkolnym iPadzie?

Jeśli nie chcesz spędzać dużo czasu na kontaktowaniu się ze szkolnym działem IT i chcesz samodzielnie usunąć MDM. aFoneSoft LockWiper byłoby najlepszym rozwiązaniem. To oprogramowanie jest jednym z najlepszych narzędzi, które może pomóc rozwiązać różne problemy związane z Apple ID, kontem iCloud lub profilem MDM. Jeśli chodzi o aktywację MDM, LockWiper może łatwo ominąć ją za pomocą 1 kliknięcia bez nazwy użytkownika i hasła.

Kluczowe cechy:

  • Łatwo omiń ekran blokady zdalnego zarządzania za pomocą 1 kliknięcia.
  • Ciesz się pełnym dostępem do swojego urządzenia po usunięciu MDM.
  • Nie ma potrzeby podawania nazwy użytkownika i hasła podczas pomijania aktywacji MDM.
  • Wsparcie dla ominąć ograniczenia MDM na iPhonie/iPad/iPod touch.
  • Przyjazny użytkownikowi. Nie są wymagane żadne umiejętności techniczne.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Wystarczy wykonać następujące czynności, aby łatwo usunąć zarządzanie urządzeniami na szkolnym iPadzie:

Krok 1. Uruchomić aFoneSoft LockWiper na twoim komputerze. Wybierz tryb „Bypass MDM” w interfejsie

aFoneSoft Ekran główny LockWiper

Krok 2. Podłącz iPada do komputera za pomocą kabla USB.

aFoneSoft LockWiper podłącz urządzenie

Upewnij się, że urządzenie ma blokadę ekranu MDM.

Ekran blokady MDM

Jeśli urządzenie jest zablokowane na ekranie aktywacji MDM, naciśnij bezpośrednio przycisk „Rozpocznij, aby obejść”, aby rozpocząć proces obejścia.

Jeśli chcesz usunąć ograniczenie MDM, najpierw zresetuj urządzenie, wykonując następujące czynności: „Ustawienia > Ogólne > Resetuj > Wymaż całą zawartość i ustawienia”. Następnie kliknij „Rozpocznij, aby obejść”.

aFoneSoft LockWiper przygotowuje się do ominięcia mdm

Krok 3. Następnie możesz zobaczyć proces omijania w interfejsie.

aFoneSoft-LockWiper zaczyna omijać 4

Po zakończeniu procesu możesz wejść na iPada bez problemów z MDM.

aFoneSoft Pomijanie wykończenia LockWiper

Nie możesz przegapić: Metody 3 do ominięcia MDM na iPhonie za darmo

Gorące artykuły