Jak usunąć profil MDM na iPhonie (iOS 15/14/13/12/11 w zestawie)

STRONA GŁÓWNA > Unlock iPhone > Jak usunąć profil MDM na iPhonie (iOS 15/14/13/12/11 w zestawie)

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia 2021 r.

Wiele osób nie wie, że ma MDM na swoim iPhonie, a te, które mają, nie rozumieją, jak usunąć profil MDM z iPhone'a, w tym z iOS 11, 12, 13, 14 i 15. Niektóre usługi usuwania MDM mogą być drogie i czasochłonne. Jednak korzystając z naszego szybkiego przewodnika, możesz z powodzeniem usunąć MDM ze swojego iPhone'a.

Część 1. Co to jest MDM na iPhonie iOS 11/12/13/14/15?

Co to jest MDM?

MDM oznacza zarządzanie urządzeniami mobilnymi i jest rozwiązaniem zabezpieczającym, z którego korzysta wiele firm na całym świecie. W świecie korporacyjnym rozwiązania MDM zostaną dopasowane do wszystkich „urządzeń roboczych”, aby kontrolować, do czego użytkownik urządzenia ma dostęp na swoim urządzeniu.

Na przykład MDM ograniczy to, czego możesz szukać na swoim urządzeniu, jakie aplikacje możesz pobrać, i często konfiguruje służbowe konta e-mail i inne aplikacje oparte na produktywności. Celem takiego oprogramowania jest utrzymanie wysokiej produktywności wśród pracujących pracowników i przestrzeganie zasad firmy, jeśli chodzi o postępowanie w Internecie.

MDM na iOS 11/12

iOS MDM jest dostarczany przez Apple dla organizacji w celu uproszczenia zbiorczego zarządzania urządzeniami Apple, w tym iPhone'em. Ponieważ iOS 11/12/13/14/15 to 5 najnowszych wersji iOS i jest najczęściej używany przez użytkowników iPhone'a, ograniczenie MDM na iPhone iOS 11/12/13/14/15 przeszkadza wielu osobom i chcą usunąć Ograniczenie MDM na ich iPhonie.

Apple ulepsza ulepszenia MDM w systemie iOS. W porównaniu do iOS 10, iOS 11 ma ulepszone możliwości MDM, takie jak kontrolowanie niektórych uprawnień dotyczących AirPrint.

W systemie iOS 12 wprowadzono więcej zmian dotyczących ręcznej rejestracji w usłudze Zarządzanie urządzeniami mobilnymi.

W wersji iOS 13 firma Apple zastosowała nową formę MDM, User Enrollment, nową metodę MDM do rejestrowania osobistych urządzeń w programie BYOD (Bring Your Own Device).

W iOS 14 metryki zawartości pamięci podręcznej za pośrednictwem MDM są dozwolone.

W najnowszym systemie iOS 15 deklaratywne rozwiązanie MDM umożliwia urządzeniom samodzielne podejmowanie decyzji.

mdm na iphone ios 12

Część 2. Czy MDM jest bezpieczny na Twoim iPhonie iOS 11/12/13/14/15?

Często ludzie nie wiedzą, że mają MDM i po prostu zakładają, że iPhone jest taki normalnie. Jeśli jednak zobaczysz pobraną dziwną aplikację lub profil w ustawieniach, których nie skonfigurowałeś, możesz mieć MDM. Jest to problem, ponieważ oznacza to, że dane przechowywane na Twoim iPhonie nie są bezpieczne i musisz natychmiast usunąć profil MDM.

To, co sprawia, że ​​MDM jest potencjalnie niebezpieczne dla użytkowników, to fakt, że MDM może być używany przez hakerów, którzy zainstalują go na używanych lub skradzionych iPhone'ach, a następnie sprzedają online. Będą zbierać dane, takie jak dane karty kredytowej, dane kontaktowe i inne dane osobowe.

Część 3. Jak usunąć profil MDM na iPhone iOS 11/12/13/14/15?

Niepewność i niedogodności związane z MDM sprawiają, że konieczne jest ominięcie lub usunięcie ograniczenia MDM. Jeśli cierpisz na problem z MDM na swoim iPhonie iOS 11/12/13/14/15 i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić, możesz zwrócić się do aFoneSoft LockWiper które mogą pomóc w usunięciu różnych blokad z urządzeń z systemem iOS, w tym iPhone'a, iPada, iPoda touch.

lockwiper odblokuj hasło iPhone'a

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Omiń ograniczenia MDM na urządzeniach z systemem iOS iPhone/iPad/iPod touch bez jednego kliknięcia.
  • Pomiń aktywację MDM bez nazwy użytkownika i hasła.
  • Korzystaj ze wszystkich funkcji na urządzeniach z systemem iOS po usunięciu ograniczenia MDM.
  • Obsługuje również odblokowywanie 4-cyfrowego/6-cyfrowego hasła, Touch ID, Face ID itp.
  • Przyjazny dla użytkownika bez konieczności posiadania wiedzy technicznej.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Oto proces krok po kroku na usuń profil MDM za pomocą aFoneSoft LockWiper.

Obejrzyj samouczek wideo, aby usunąć profil MDM krok po kroku

YouTube Video
[Transkrypt wideo]

Krok 1. Najpierw pobierz i zainstaluj aFoneSoft LockWiper. Teraz uruchom go na swoim komputerze. W głównym interfejsie kliknij tryb „Bypass MDM”.

omiń mdm

Krok 2. Połącz urządzenie iOS z komputerem przez USB. kabel.

podłącz urządzenie

Przed rozpoczęciem procesu obejścia MDM upewnij się, że urządzenie z systemem iOS jest na ekranie blokady MDM.

Ekran blokady MDM

Jeśli urządzenie jest zablokowane poza ekranem MDM, kliknij bezpośrednio ikonę „Rozpocznij, aby obejść”, aby rozpocząć proces.

Jeśli chcesz usunąć ograniczenie MDM na swoim urządzeniu, najpierw zresetuj urządzenie, wykonując następujące czynności: „Ustawienia > Ogólne > Resetuj > Wymaż całą zawartość i ustawienia”. Następnie kliknij „Rozpocznij, aby obejść”.

kliknij przycisk Start, aby ominąć przycisk

Krok 3. Po tym, aFoneSoft LockWiper zacznie omijać ograniczenie MDM na twoim urządzeniu z systemem iOS.

omijając mdm

Po zakończeniu procesu MDM na Twoim urządzeniu został pomyślnie ominięty i teraz możesz uzyskać dostęp do urządzenia z systemem iOS z pełnym dostępem.

ominięte pomyślnie

Jak widać, przedstawiony powyżej przewodnik można zastosować tylko do urządzeń iPhone z fizycznym przyciskiem Home. Aby przejść do trybu DFU dla tych, którzy mają nowoczesny iPhone, który nie jest wyposażony w fizyczny przycisk Home, te, które używają Face ID, po prostu wykonaj poniższe czynności.

Szybkie podsumowanie
Jeśli uważasz, że masz profil MDM na swoim iPhonie, musisz go usunąć. MDM jest poważnym naruszeniem bezpieczeństwa i będzie musiał zostać rozwiązany tak szybko, jak to możliwe. Najlepszym sposobem na to jest użycie aFoneSoft LockWiper aby ominąć ograniczenie MDM za pomocą prostych kliknięć. Wszelkie pytania po prostu zadaj nam. Dzięki temu profesjonalnemu narzędziu możesz uzyskać pełną kontrolę nad swoim urządzeniem Apple.

Gorące artykuły