[2021] Zapomniałem hasła do komputera Mac, jakie jest rozwiązanie?

STRONA GŁÓWNA > Odblokuj Maca > [2021] Zapomniałem hasła do komputera Mac, jakie jest rozwiązanie?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021 r.

Mac to bezpieczny system, a bezpieczeństwo jest głównym wyróżnikiem urządzeń Apple. Jeśli zapomnisz hasła do komputera Mac, masz poważne kłopoty, ponieważ to zabezpieczenie gra przeciwko tobie i tracisz produktywność.

Na szczęście istnieje kilka sposobów na odzyskanie hasła. Najlepsze rozwiązanie zależy od Twoich ustawień i innych okoliczności.

Część 1: Co zrobić, jeśli zapomniałem kodu dostępu do komputera Mac?

1. Wypróbuj proste rozwiązania

Istnieje wiele haseł, których używamy w naszej codziennej rutynie do wykonywania kilku zadań, takich jak zarządzanie kontem bankowym, hasło telefonu, hasło komputera, hasło e-mail itp. Dlatego łatwo jest mieszać hasło z innymi kontami. Proste rozwiązania powinny być Twoim priorytetem, aby rozwiązać problem, aby uniknąć marnowania czasu i utraty danych.

2. Zresetuj za pomocą Apple ID

Jeśli kilka razy spróbujesz podać hasło do komputera Mac i nie zadziała, zobaczysz komunikat, aby zresetować hasło przy użyciu identyfikatora Apple ID. Jednakże, działa to tylko wtedy, gdy Twoje konto jest skonfigurowane z Apple ID. Po pomyślnym zresetowaniu hasła uruchom ponownie system.

3. Zresetuj za pomocą innego konta administratora

Jeśli masz skonfigurowane inne konto administratora na komputerze Mac, jest to Twój klucz do wejścia do systemu i zresetowania hasła. Oto kroki, które należy wykonać, jeśli zapomniałeś hasła do komputera Mac i chcesz je zresetować za pomocą innego konta administratora.

el-capitan-preferencje-systemowe-użytkownicy-i-grupy

Uwagi

Nie zmienia to hasła do pęku kluczy i po zalogowaniu się na konto zostaniesz zapytany, czy chcesz zaktualizować hasło pęku kluczy.

4. Użyj trybu odzyskiwania

Tryb odzyskiwania to najlepszy wybór, jeśli zapomniałeś hasła do komputera Mac. Aby skorzystać z tego rozwiązania, uruchom ponownie komputer Mac i przejdź do trybu odzyskiwania. Klawisze umożliwiające przejście do trybu odzyskiwania różnią się w zależności od modelu i procesora. Oto krótka lista kluczy.

Mac z procesorem Intel
Naciśnij i przytrzymaj klawisze Command i R, a następnie naciśnij przycisk zasilania komputera. Naciskaj klawisze, aż zobaczysz pasek postępu pod logo Apple.
Procesor Apple M1 (MacBook Air, MacBook Pro i Mac Mini)
Wyłącz komputer. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż zobaczysz opcje. Wybierz Odzyskiwanie.

W trybie odzyskiwania przejdź do Narzędzia>Terminal na pasku menu. Tutaj pojawi się nowe okno, wpisz polecenie „resetuj hasło” i naciśnij enter. Zamknij okno terminala i w narzędziu resetowania hasła postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie od tego miejsca.

Uwagi

Będzie to działać tylko wtedy, gdy nie masz włączonego hasła FileVault i/lub oprogramowania sprzętowego na komputerze Mac.

5. Odzyskaj z FileVault

If FileVault jest włączony, masz jeszcze dwa rozwiązania, aby rozwiązać problem z zapomnianym hasłem do komputera Mac. Po włączeniu FileVault w systemie otrzymasz klucz odzyskiwania. Jeśli nie masz klucza odzyskiwania, możesz skontaktować się z pomocą techniczną Apple w tym celu.

Gdy już będziesz mieć klucz odzyskiwania, wykonaj następujące czynności.

6. Użyj trybu dysku docelowego

Tryb dysku docelowego to unikalna opcja rozruchu w komputerach Mac. Komputer Mac można podłączyć do innego komputera Mac i będzie on działał jako dysk zewnętrzny. Oto kroki, które wykonasz, jeśli chcesz odzyskać zapomniane hasło do komputera Mac, korzystając z trybu dysku docelowego.

7. Wejdź w tryb jednego użytkownika

Jest to trochę skomplikowana metoda odzyskiwania zapomnianego hasła do komputera Mac. Jest używany głównie przez użytkowników z podstawowymi umiejętnościami technicznymi, ponieważ wymaga napisania polecenia na terminalu, co jest nieco onieśmielające dla nowicjuszy.

Oto kroki.

Teraz możesz od razu uzyskać dostęp do swojego komputera Mac, używając swojej nazwy użytkownika i nowego hasła.

8. Skontaktuj się z pomocą techniczną Apple

Jeśli nic nie działa na Twój problem, ostatnią opcją jest skontaktowanie się ze Wsparciem Apple. Metody kontaktu i szczegóły można znaleźć na oficjalna strona firmy Apple.

Część 2: Rzeczy, które możesz chcieć wiedzieć

Jak zmienić hasło na Macu?

1. Nawigować do Menu Apple> Preferencje systemowe> Użytkownicy i grupy.

2. Kliknij link do zmiany hasła.

3. Wypełnij odpowiednie pola starego hasła, nowego hasła i potwierdź nowe hasło. Kliknij przycisk klucza obok pola nowego hasła, aby uzyskać pomoc w wyborze silnego hasła.

4. Wprowadź niezapomnianą wskazówkę, która pomoże Ci przypomnieć sobie hasło, jeśli zapomnisz hasła do komputera Mac.

5. Kliknij zmień hasło.

Jak stworzyć nowy pęk kluczy logowania?

Po zresetowaniu hasła możesz napotkać problemy dotyczące pęku kluczy. Dzieje się tak, ponieważ nowe hasło i pęk kluczy logowania już nie pasują. Jeśli twój system wyświetla alert o pęku kluczy lub prosi o wprowadzenie starego hasła, powinieneś utworzyć nowy pęk kluczy i oto kroki, które należy wykonać.

Część 3: Bonus: Co zrobić, jeśli zapomniałem hasła do iPhone'a? - Posługiwać się aFoneSoft LockWiper

Mac i iPhone to najbezpieczniejsze urządzenia na rynku. Czasami jednak to bezpieczeństwo staje się frustrujące, jeśli zapomnisz hasła i zostaniesz zablokowany na swoim urządzeniu. aFoneSoft LockWiper to solidne oprogramowanie, które pomaga rozwiązać problemy dotyczące Apple ID i iCloud ID oraz haseł.

lockwiper odblokuj hasło iPhone'a
1,000,000 + Pliki do pobrania

Podstawowe dane

 • Jest prosty w obsłudze i nie wymaga wiedzy technicznej.
 • Jest skuteczny i prawie nie ma szans na niepowodzenie.
 • Jest to szybkie, gdy wykonasz kilka kroków z GUI oprogramowania, a Twój telefon zostanie odblokowany.
 • Wersja systemu Windows Wersja Mac

  Uwagi

  LockWiper obsługuje tylko aktywowane urządzenia.

  Kroki, aby odblokować hasło iPhone'a

  Krok 1.Pobierz, zainstaluj i uruchom aFoneSoft Oprogramowanie LockWiper. Wybierz Odblokuj hasło ekranowe opcja.

  Uwagi

  Należy pamiętać, że wszystkie dane zostaną utracone, a system operacyjny zostanie zaktualizowany do najnowszej wersji. Urządzenie musi być podłączone do komputera przez cały proces.

  Krok 2.Podłącz urządzenie iOS do komputera. Upewnij się, że klikniesz "Zaufaj temu komputerowi" jeśli zostaniesz zapytany.

  Wskazówki

  Jeśli oprogramowanie nie rozpoznaje twojego urządzenia, rozważ ręczne przełączenie go w tryb DFU/odzyskiwania.

  Krok 3.aFoneSoft automatycznie wykryje model urządzenia. Pobierz zalecane oprogramowanie układowe. Jeśli nie możesz pobrać bezpośrednio, możesz użyć "Kopiuj" również opcja.

  Krok 4.Na następnym ekranie kliknij "zacznij wydobywać" przycisk.

  Krok 5.Teraz podstawowa konfiguracja została zakończona i możesz odblokować hasło do iPhone'a. Kliknij Rozpocznij odblokowanie przycisk.

  Krok 6.Przeczytaj uważnie wiadomości na następnym ekranie i wejdź "000000" aby potwierdzić, czy zgadzasz się na odblokowanie urządzenia.

  Jeśli Twoje urządzenie nie przejdzie automatycznie w tryb odzyskiwania, musisz postępować zgodnie z instrukcją, aby ręcznie przełączyć urządzenie w tryb DFU/Recovery.

  Wreszcie hasło do iPhone'a zostało pomyślnie odblokowane.

  Wnioski

  Twoje hasło jest kluczem do wejścia na komputer Mac. Zawsze zaleca się wybieranie haseł trudnych do odgadnięcia dla innych, ale łatwych do zapamiętania. Ale jeśli zapomnisz hasła do Maca lub iPhone'a, nie martw się i nadal możesz łatwo odblokować Maca lub iPhone'a, korzystając z wyżej wymienionych sposobów.

  Gorące artykuły