[2021] Jak szybko i łatwo zamienić wideo na GIF za pomocą Imgur?

STRONA GŁÓWNA > Porady dotyczące edycji wideo > [2021] Jak szybko i łatwo zamienić wideo na GIF za pomocą Imgur?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

GIF to dynamiczne obrazy, które przekazują więcej informacji w porównaniu z obrazem statycznym. Często trudno jest zrozumieć wszystko z obrazu lub istnieje potrzeba użycia wielu obrazów. Dlatego GIF jest najlepszą opcją, ponieważ szybko przekazuje wiadomość lub informacje, nie tracąc żadnych szczegółów. Co więcej, GIF-y są krótkie w porównaniu z filmami, więc są bardziej wciągające, ponieważ każdy może zobaczyć kilkusekundowy GIF.

Ludzie zwykle szukają konwertera wideo na GIF; dlatego wyjaśnimy, w jaki sposób można użyć narzędzia Imgur wideo do GIF. Imgur to w zasadzie społeczność udostępniająca obrazy, ale oferuje również narzędzie wideo do GIF. Podzielimy się również jego najlepszą alternatywą, jeśli nie lubisz tego narzędzia.

Część 1: Jak tworzyć GIF-y z wideo za pomocą Imgur

Imgur to niesamowita platforma do udostępniania obrazów i GIF-ów, która oferuje niesamowite narzędzie do konwersji filmów na GIF. Możesz z łatwością konwertować swoje filmy do formatu GIF. Możesz to zrobić na komputerze lub telefonie komórkowym.

1 Konwertuj wideo na GIF na komputerze

Możesz łatwo przekonwertować dowolny film na GIF w kilku prostych krokach. Nie musisz niczego pobierać, ponieważ narzędzie Imgur wideo do GIF jest narzędziem internetowym.

Krok 1: Otwórz dowolną przeglądarkę na swoim komputerze. Wyszukaj „Narzędzie Imgur Video to GIF”. Narzędzie z łatwością znajdziesz w topowych wynikach wyszukiwania. Otwórz narzędzie.

Narzędzie internetowe Imgur

Krok 2: Imgur wymaga linku do wideo, aby przekonwertować go na GIF. Nie możesz przesłać filmu bezpośrednio z komputera. Możesz użyć linku do filmu na Facebooku, filmu na YouTube lub dowolnej innej witryny wideo. Po wklejeniu linku kliknij Wyślij.

Krok 3: Konwerter bezpośrednio otworzy wideo. Zobaczysz podgląd wideo i oś czasu na dole. Musisz wybrać punkt początkowy i końcowy na osi czasu. Przesuń uchwyty na osi czasu, aby wybrać początek i koniec wideo. Zobaczysz również podgląd wybranej części.

Krok 4: Imgur umożliwia dodawanie tekstu do wideo. Zobaczysz DODAJ TEKST opcja na wideo. Kliknij na to. Na dole pojawi się pasek nakładki tekstowej. Możesz napisać tekst, który chcesz. Kiedy skończysz, zobacz podgląd i kliknij Utwórz GIF.

Oś czasu narzędzia online Imgur

2 Konwertuj wideo na GIF na telefonie komórkowym

Możesz także przekonwertować wideo na GIF na telefonie komórkowym za pomocą aplikacji Imgur.

Krok 1: Otwórz aplikację Imgur na telefonie komórkowym. Zobaczysz zakładki u dołu ekranu. Stuknij w zakładkę aparatu. To otworzy galerię Twojego telefonu komórkowego.

Krok 2: Wybierz wideo, które chcesz przekonwertować na GIF. Stuknij w Dalej w prawym górnym rogu ekranu.

Aplikacja Imgur

Krok 3: Film zostanie odtworzony automatycznie. Pod filmem zobaczysz małą oś czasu. Stuknij w oś czasu. Otworzy się oś czasu, a na każdym końcu osi czasu pojawią się dwa uchwyty. Przesuń uchwyty, aby wybrać część wideo, którą chcesz przekonwertować na GIF. Zobaczysz również podgląd.

Oś czasu aplikacji Imgur

Krok 4: Możesz napisać tytuł i opis posta oraz dodać kilka tagów. Następnie możesz dotknąć Stanowisko w prawym górnym rogu. Musisz poczekać kilka sekund, a wideo zostanie automatycznie przekonwertowane na GIF i opublikowane.

3 Konwertuj wideo na GIF z dźwiękiem

Imgur umożliwia również publikowanie GIF-ów z dźwiękiem. GIFy z dźwiękiem są bardziej atrakcyjne i możesz to zrobić z Imgurem bez żadnych kłopotów.

Krok 1: Otwórz aplikację Imgur. Musisz przesłać film, a Imgur automatycznie przekonwertuje go na GIF.

Krok 2: Stuknij ikonę aparatu na dole ekranu. Musisz wybrać wideo, które chcesz przekonwertować na GIF. Stuknij w Dalej.

Krok 3: Film otworzy się w konwerterze. Stuknij w oś czasu. Musisz dostosować czas trwania GIF-a. Przesuń uchwyty na osi czasu, aby wybrać punkt początkowy i końcowy.

Krok 4: W prawym górnym rogu filmu zobaczysz głośnik z czerwonym krzyżykiem. Stuknij w to. Spowoduje to włączenie dźwięku i przesłanie GIF-a z dźwiękiem.

Krok 5: Wpisz tytuł i opis. W prawym górnym rogu ekranu dotknij Post.

Część 2: Plusy i minusy Imgur

Jak każdy inny narzędzie do konwersji wideo na GIF, Imgur ma też swoje plusy i minusy. Przyjrzyjmy się im, aby lepiej zrozumieć Imgura.

Edytor wideo Imgur

Plusy:

Wady:

Oczywiście zawsze istnieje wiele innych opcji, jeśli chodzi o zrobić GIF-a. Zawsze możesz przekonwertować filmy na zabawne GIF-y za pomocą kilka praktycznych darmowych narzędzi.

Część 3: Najlepsza alternatywa dla Imgura do konwersji wideo na GIF - aFoneSoft Kino

aFoneSoft Kino jest najlepszą alternatywą dla Imgura. Możesz łatwo konwertować filmy na GIF, kiedy tylko chcesz.

produkt

aFoneSoft Główne cechy filmu:

  • Filme to wszechstronny edytor wideo, który pomaga edytować filmy jak profesjonalista. Możesz edytować wideo i wyeksportować je do formatu GIF.

  • Do swoich filmów możesz dodawać tekst, przejścia, efekty, animacje i wiele innych niesamowitych efektów. Dlatego GIF będzie bardziej atrakcyjny.

  • Filme to proste narzędzie, dzięki któremu możesz bez problemu wykonać dowolny rodzaj edycji wideo. Wymaga tylko kilku prostych kroków.

  • Możesz zmienić zaawansowane ustawienia GIF, takie jak rozdzielczość, liczba klatek na sekundę i szybkość transmisji.

Wypróbuj za darmo

Uzyskaj 1-miesięczną BEZPŁATNĄ licencję (ograniczony czas)!

Kroki konwertowania filmów na GIF za pomocą Filme

Krok 1: Otwórz film. Przejdź do filet menu, najedź na Nowy projekti kliknij żądany rozmiar ekranu.

Filme Nowy projekt

Krok 2: Kliknij na import przycisk i kliknij Pliki importu. Wybierz plik wideo, który chcesz przekonwertować na GIF. Po zaimportowaniu wideo przeciągnij go na oś czasu.

Import filmów

Krok 3: Zobaczysz wideo na osi czasu. Przesuń głowicę odtwarzania na początek GIF-a. Kliknij ikonę nożyczek na pasku narzędzi nad osią czasu. To podzieli wideo na dwie części. Usuń nadmiar części. Teraz przesuń głowicę odtwarzania na koniec filmu i zrób to samo.

Oś czasu filmu

Krok 4: Jeśli chcesz dodać tekst do wideo lub wykonać inną edycję, możesz to zrobić na tym etapie. W prawym górnym rogu zobaczysz pasek narzędzi. Możesz dodawać efekty, tekst i przejścia.

Narzędzia do filmów

Krok 5: Kiedy skończysz, zobacz podgląd. Przejdź do eksport menu i kliknij Eksportuj wideo. W oknie eksportu wybierz format GIF. Możesz także zmienić ustawienia zaawansowane, klikając ikonę koła zębatego/ustawienia. Na koniec kliknij eksport.

Eksport filmów

Część 4: Często zadawane pytania dotyczące konwertowania wideo na GIF

1 Dlaczego nie mogę przesłać filmu do Imgur? 

Narzędzie internetowe Imgur ma kilka poważnych problemów. Często nie akceptuje żadnego linku wideo i po pewnym czasie trzeba spróbować ponownie. Na narzędziu jest wyraźnie napisane: „Zdajemy sobie sprawę z okresowych problemów z tym narzędziem. Jeśli to nie działa, spróbuj ponownie później”. Dlatego nie możesz polegać na tym narzędziu. Jeśli więc nie możesz przesłać filmu, musisz spróbować za jakiś czas.

2 Jak długo można utworzyć wideo GIF z wideo?

Narzędzie Imgur Video to GIF umożliwia utworzenie GIF-a o długości do 60 sekund. Możesz dostosować czas trwania do swoich potrzeb, ale maksymalny czas trwania to 60 sekund. Możesz jednak tworzyć GIF-y za pomocą Filme bez żadnych ograniczeń długości.

3 Czy mogę przekonwertować wideo na animowany gif na Imgur?

Tak, możesz przekonwertować dowolny film na animowany GIF za pomocą Imgur. Narzędzie pozwala przesłać dowolny rodzaj wideo i przekonwertować go na GIF.

4 Czy mogę dodać podpisy, gdy używam Imgur do konwersji wideo na GIF? 

Tak, Imgur umożliwia dodawanie podpisów podczas konwersji wideo na GIF. Możesz dodać tekst. Na filmie zobaczysz opcję DODAJ TEKST; Kliknij na to. Pojawi się tekstowy pasek nakładki. Możesz tam napisać tekst. Imgur umożliwia dodawanie podpisów tylko w określonym miejscu, dzięki czemu możesz przenieść tekst lub umieścić go w dowolnym innym miejscu na ekranie.

5 Czy mogę podzielić wideo GIF?

Możesz wybrać żądaną część wideo. Na osi czasu znajdują się uchwyty, dzięki czemu możesz łatwo wybrać punkt początkowy i końcowy filmu.

Ostatnie słowa

Imgur oferuje doskonałe narzędzie do konwersji filmów na GIF. Możesz skorzystać z narzędzia online lub aplikacji mobilnej; jednak możesz przesłać GIF tylko do Imgur. Nie można eksportować ani pobierać GIF-a. Ponadto istnieją pewne problemy techniczne z aplikacją online, więc nie działa ona dobrze.

Zalecamy użycie aFoneSoft Kino ponieważ jest to uniwersalny edytor wideo i możesz tworzyć niesamowite GIF-y za pomocą jego narzędzi. Możesz dodać tekst, efekty i przejścia. Umożliwia także zmianę zaawansowanych ustawień, takich jak rozdzielczość, FPS i bitrate. Mamy nadzieję, że masz jasny pomysł, jak korzystać z Imgura i jego najlepszej alternatywy.

aFoneSoft Kino

Wypróbuj za darmo

Uzyskaj 1-miesięczną BEZPŁATNĄ licencję (ograniczony czas) >>

Gorące artykuły