Kopia zapasowa WhatsApp do iTunes: kompletny przewodnik

STRONA GŁÓWNA > Przenieś WhatsApp > Kopia zapasowa WhatsApp do iTunes: kompletny przewodnik

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Użytkownicy iOS używają iTunes do tworzenia kopii zapasowych danych iPhone'a. Czy wiesz, że możesz użyć iTunes do tworzenia kopii zapasowych WhatsApp? Cóż, to możliwe. Czy iTunes udostępnia opcję ręcznego tworzenia lub przywracania kopii zapasowej na iPhonie? Co zrobić, jeśli chcesz ręcznie utworzyć lub przywrócić dane WhatsApp?

Rozumiemy więc, w jakim stopniu iTunes może być pomocny w zarządzaniu kopią zapasową WhatsApp. Oprócz tego dajemy Ci również w 100% sprawne i bezpieczne metody zarządzania Twoim Kopia zapasowa WhatsApp w iTunes! Więc zacznijmy.

Część 1. Czy iTunes tworzy kopię zapasową danych WhatsApp?

Czy znasz iTunes? iTunes to w zasadzie darmowe narzędzie oferowane przez Apple do tworzenia kopii zapasowych różnych aplikacji. Co więcej, jest to ogólne narzędzie, które jest bardzo przydatne do tworzenia kopii zapasowych różnych aplikacji.

iTunes-whatsapp-kopia zapasowa

Większość ludzi pyta, czy iTunes działa w celu utworzenia kopii zapasowej danych WhatsApp, czy nie. Krótko mówiąc, odpowiedź brzmi: tak. To błędne przekonanie, że iCloud Storage to jedyny sposób na utworzenie kopii zapasowej danych WhatsApp. Więc to jest całkowicie błędne. Możesz również utworzyć kopię zapasową za pośrednictwem iTunes. Porozmawiajmy o tym, jak wykonać kopię zapasową danych WhatsApp za pomocą iTunes.

 

Część 2. Jak wykonać kopię zapasową WhatsApp do iTunes?

To szybki sposób na tworzenie kopii zapasowych danych. Co więcej, nie napotkasz tutaj problemów z wyczerpaniem pamięci. Możesz więc przechowywać dane niezależnie od ich rozmiaru. Większość użytkowników iPhone'a napotyka problemy z przechowywaniem podczas przesyłania swoich danych do iCloud. Co więcej, iTunes oferuje obie opcje, takie jak lokalna pamięć masowa lub iCloud, do przechowywania danych. Więc wybór między nimi należy do Ciebie.

itunes

Istnieją dwa możliwe sposoby tworzenia kopii zapasowej WhatsApp iTunes. Pierwszym z nich jest tworzenie kopii zapasowej WhatsApp przez iTunes za pomocą przewodu. Drugi to bezprzewodowe tworzenie kopii zapasowych za pomocą iTunes. Omówmy oba jeden po drugim:

2.1 Utwórz kopię zapasową WhatsApp do iTunes za pomocą kabla

Ta metoda to szybki sposób na utworzenie kopii zapasowej. Wszystko, czego potrzebujesz do przesyłania danych, to oryginalny kabel do transmisji danych. Wykonaj poniższe czynności, aby utworzyć kopię zapasową WhatsApp przez iTunes:

iTunes-whatsapp-backup-przez-USB-kabel

 

2.2 Utwórz kopię zapasową WhatsApp do iTunes bezprzewodowo

To kolejny sposób na tworzenie kopii zapasowych WhatsApp przez iTunes. W ten sposób wystarczy mieć kabel do transmisji danych tylko raz do pierwszego połączenia. Po pomyślnym utworzeniu początkowego połączenia, następnym razem nie będziesz już potrzebować kabla do transmisji danych. Wykonaj poniższe czynności, aby utworzyć kopię zapasową WhatsApp:

 

iTunes-whatsapp-backup-bezprzewodowo-1

 

iTunes-whatsapp-backup-bezprzewodowo-2

 

2.3 Ograniczenia tworzenia kopii zapasowej przez iTunes

Chociaż możesz utworzyć kopię zapasową za pomocą iTunes bezpłatnie. Jeśli jednak masz bardzo ważne dane, nie powinieneś używać tej opcji do tworzenia kopii zapasowych danych. Korzystanie z tej metody ma pewne wady. Oto kilka najczęstszych wad korzystania z iTunes do tworzenia kopii zapasowych WhatsApp:

 

Część 3. Przywracanie kopii zapasowej iTunes WhatsApp

iTunes nie zapewnia żadnych wbudowanych funkcji do selektywnego przywracania czatu WhatsApp. Możesz więc przywrócić wszystko lub nic w przypadku kopii zapasowej iTunes. Oznacza to, że nie możesz wybrać i wybrać konkretnych danych. Tak więc ta sytuacja może być denerwująca przez większość czasu.

imyfone-itransor

Czy chcesz przywrócić określony typ danych na iPhonie za pomocą kopii zapasowej iTunes? Chociaż wydaje się to niemożliwe, nadal masz możliwość selektywnego przywracania danych. Wszystko, czego potrzebujesz, aby wybrać odpowiednie narzędzie!

3.1 iTransor: najlepsze narzędzie do przywracania czatu WhatsApp z kopii zapasowej iTunes

aFoneSoft iTransor to zdumiewające narzędzie, którego szukasz selektywnie przywracać kopię zapasową iTunes. To narzędzie ułatwia tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych z iPhone'a ze znacznie większą swobodą niż iTunes.

Wykonaj poniższe czynności, aby przywrócić kopię zapasową iTunes za pośrednictwem iTransor:

 

wybierz-przywróć-backup-itransor

 

kliknij-whatsapp-only-restore-whatsapp-backup-itunes

 

podgląd-czaty-whatsapp-itransor

 

przywracanie-itunes-whatsapp-backup-pomyślnie

Ta aplikacja jest bardzo przydatna w różnych aspektach, takich jak cena. Co więcej, oto kilka kluczowych zalet tej aplikacji.

 

Część 4. Najlepsza alternatywna metoda tworzenia kopii zapasowej WhatsApp

Do tej pory poznałeś różne zalety i wady korzystania z kopii zapasowej iTunes WhatsApp. Jeśli chcesz selektywnie przywracać wiadomości, nadal potrzebujesz oprogramowania innej firmy. A jeśli jedna aplikacja zapewnia wszystko, czego potrzebujesz? Rzućmy okiem na najsolidniejszą aplikację równie przydatną dla użytkowników Androida i iOS:

4.1 Kopia zapasowa WhatsApp przez aFoneSoft iTransor dla WhatsApp

Przed przejściem do przodu ważne jest, aby iTransor i iTransor dla WhatsApp są różne aplikacje. Nie należy więc mylić nazwy obu aplikacji.

itransor-dla-whatsapp

Jeśli szukasz podstawowych funkcjonalności, iTransor jest najlepszą opcją. W przeciwnym razie powinieneś wybrać iTransor dla WhatsApp. Ta aplikacja zapewnia prawie wszystkie funkcje tworzenia kopii zapasowych WhatsApp, o których możesz pomyśleć. Zasadniczo jest to wszystko w jednej aplikacji zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS. Dzięki temu produktowi możesz tworzyć kopie zapasowe, przywracać, a nawet przesyłać dane WhatsApp między różnymi urządzeniami z systemem operacyjnym w kilku prostych krokach. Program jest za darmo do pobrania i kopii zapasowej funkcjonować. Możesz najpierw spróbować sprawdzić, czy jest kompatybilne z Twoim urządzeniem.

wersja systemu Windows      Wersja Mac

 

Wykonaj poniższe czynności, aby utworzyć kopię zapasową za pośrednictwem iTransor dla WhatsApp

 

podłącz-urządzenie-itransor-dla-whatsapp

 

podłącz-urządzenie-itransor-dla-whatsapp

 

itransor-dla-whatsapp-backup-sukces

Oto kilka wyraźnych zalet i wad tej niesamowitej aplikacji.

 

Ostatnie słowa

Chociaż iTunes to niesamowite narzędzie do tworzenia kopii zapasowych danych. Większość ludzi uważa, że ​​iTunes nie może wykonać kopii zapasowej WhatsApp. Więc to częściowo prawda. Chociaż ta aplikacja tworzy kopię zapasową danych WhatsApp, nie zapewnia konkretnego rozwiązania. Więc jeśli nie masz żadnych profesjonalnych danych w WhatsApp, możesz skorzystać z iTunes.

W przeciwnym razie zalecamy, aby nie używać tej aplikacji do tworzenia i przywracania kopii zapasowej WhatsApp do użytku profesjonalnego. W tym celu możesz użyć dowolnej aplikacji innej firmy.

 

Gorące artykuły