Najłatwiejsze sposoby eksportowania czatu WhatsApp do programu Excel

STRONA GŁÓWNA > Przenieś WhatsApp > Najłatwiejsze sposoby eksportowania czatu WhatsApp do programu Excel

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

WhatsApp to jedna z najpopularniejszych usług przesyłania wiadomości na całym świecie, używana przez ludzi do różnych potrzeb komunikacyjnych, takich jak rodzina, przyjaciele lub biznes. Możesz utworzyć kopię zapasową swoich czatów WhatsApp, gdzie możesz uzyskać do nich dostęp z innych urządzeń i je czytać. Jednym ze sposobów na to jest wyeksportowanie wiadomości WhatsApp do Microsoft Excel. Możesz wtedy uporządkować swój arkusz kalkulacyjny, co ułatwi czytanie poprzednich czatów. Ten przewodnik pokaże Ci różne sposoby eksportowania czatów WhatsApp do arkusza kalkulacyjnego Excel.

eksportuj czat WhatsApp do programu Excel

Część 1: Selektywne eksportowanie czatów WhatsApp do programu Excel

Być może słyszałeś / czytałeś o oprogramowaniu iTransor dla WhatsApp, jeśli badałeś, jak robić inne rzeczy w WhatsApp, takie jak tworzenie kopii zapasowych. ten iTransor dla WhatsApp narzędzie autorstwa aFoneSoft to najlepszy program, którego możesz użyć do wykonania wszystkich zadań administracyjnych WhatsApp, takich jak eksportowanie czatów i przesyłanie danych.

Dzięki przejrzystemu interfejsowi użytkownika poruszanie się po oprogramowaniu jest łatwe. Co więcej, program wykonuje większość pracy automatycznie, a Ty musisz wykonać tylko najbardziej podstawowe zadania. Po pobraniu i zainstalowaniu programu iTransor z naszej strony internetowej konieczne będzie utworzenie kopii zapasowej. Można to zrobić poprzez:

Krok 1.Wydarzenia te będziemy nazywać Connect. Twój telefon do komputera. Uruchomić oprogramowanie iTransor.

wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 2.Kliknij na Utwórz kopię zapasową WhatsApp na urządzeniach. Wybierz WhatsApp Messenger. Kliknij Kopia zapasowa.

kopia zapasowa WhatsApp

Krok 3. Czekać do czasu zakończenia tworzenia kopii zapasowej.

sukces kopii zapasowej WhatsApp

Po utworzeniu kopii zapasowej danych WhatsApp telefonu będziesz mógł wyeksportować czaty z tej kopii zapasowej do wybranego typu pliku. Aby to zrobić:

Krok 1. Wybierać Przywróć/eksportuj kopię zapasową WhatsApp z menu.

wybierz eksport kopii zapasowej WhatsApp

Krok 2. Lokalizować kopię zapasową z listy (najlepiej użyć najnowszej) i kliknij eksport do komputera. Kliknij Eksportuj WhatsApp na komputer przycisk. Program rozpocznie skanowanie kopii zapasowej i pokaże wszystkie zawarte w niej czaty i załączniki.

Krok 3. Wybierz czaty WhatsApp, które chcesz wyeksportować, wraz z wszelkimi załącznikami, które chcesz dołączyć. Od "Zapisz jako" menu, wybierz XLS i kliknij eksport.

podgląd czatów i wybierz eksport

Krok 4. Czekać dopóki wybrane czaty nie zostaną wyeksportowane do określonej lokalizacji.

eksportuj czat WhatsApp do programu Excel z itransorem dla WhatsApp

Chociaż możesz eksportować czaty WhatsApp do pliku Excel, zdecydowanie zalecamy wyeksportowanie ich do pliku HTML. Dzieje się tak, ponieważ oprócz możliwości otwierania kodu HTML na dowolnym urządzeniu z wbudowaną przeglądarką, obsługa załączników, takich jak pliki multimedialne, jest lepsza w pliku HTML. Czaty ładują się również szybciej podczas otwierania pliku HTML w porównaniu z arkuszem kalkulacyjnym programu Excel, zwłaszcza jeśli czat jest dłuższy.

WhatsApp eksportuj czat do html


Część 2 – Eksportuj z WhatsApp i Konwertuj

WhatsApp ma również wbudowaną funkcję, która pozwala eksportować czaty z telefonu. Ta funkcja umożliwia eksportowanie czatów tylko do dokumentu tekstowego, więc po wyeksportowaniu będziesz musiał przekonwertować go na plik .xlsx.

Istnieje kilka różnych metod eksportowania czatów WhatsApp z wbudowanej funkcji, ale w tym przykładzie pokażemy Ci, jak eksportować czaty za pośrednictwem poczty e-mail. Dlatego przed kontynuowaniem upewnij się, że masz:

Gdy to zrobisz, będziesz musiał:

Krok 1. Załóż czat WhatsApp, który chcesz wyeksportować.

Krok 2. eksport czat (z mediami lub bez) przez:

Krok 3. Adres e-mail do siebie i poczekaj na wysłanie.

Następnie zalecamy załadowanie tego e-maila na komputerze. Następnie pobierz właśnie wyeksportowany plik tekstowy. Następnie musisz przekonwertować czat:

Krok 1. Załóż nowy arkusz kalkulacyjny programu Excel i przejdź dalej Statystyki i dane zakładka u góry. W sekcji Pobierz i przekształć dane, kliknij Z tekstu/CSV.

przekształcać dane z tekstowego programu Excel

Krok 2. Zlokalizuj i wybierać plik tekstowy, a następnie kliknij import. W kreatorze importu tekstu kliknij Rozdzielone, następnie tabs z opcji ogranicznika na następnej stronie. Wybierać ogólny na trzeciej stronie i kliknij koniec.

importuj plik tekstowy do programu Excel

Krok 3. Na pytanie, dokąd chcesz zaimportować dane, wybierz Istniejący arkusz roboczy a następnie upewnij się, że komórka wybrana w miejscu rozpoczęcia importu jest pierwszą komórką.

Następnie możesz zapisać i przenieść ten arkusz kalkulacyjny programu Excel do alternatywnej lokalizacji.

Gorące artykuły