[Rozwiązany] Jak czytać kopię zapasową WhatsApp na Dysku Google

STRONA GŁÓWNA > Przenieś WhatsApp > [Rozwiązany] Jak czytać kopię zapasową WhatsApp na Dysku Google

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Niezależnie od tego, czy jest to wiadomość osobista, czy zawodowa, WhatsApp stał się dziś najważniejszym środkiem komunikacji. Tak więc ochrona danych WhatsApp wymaga utworzenia kopii zapasowej wiadomości WhatsApp i innych mediów, takich jak dokumenty.

Mówiąc o tworzeniu kopii zapasowej, Dysk Google oferuje łatwy sposób na utworzenie kopii zapasowej danych WhatsApp. Niestety pliki kopii zapasowych nie zawsze są najbardziej przyjazne, jeśli chodzi o ich użytkowanie. Oczywiście możesz przywrócić kopię zapasową na swoje urządzenie i odzyskać dane WhatsApp z powrotem na urządzenie. Możesz jednak napotkać problemy, gdy spróbujesz po prostu odczytać kopię zapasową WhatsApp na Dysku Google. Dlatego przygotowaliśmy ten post, aby pomóc Ci odkryć szybkie rozwiązania na jak czytać wiadomości kopii zapasowej WhatsApp z Dysku Google.

Wyodrębnij i przeczytaj kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google na PC

Chociaż WhatsApp umożliwia tworzenie kopii zapasowej wiadomości na Dysku Google, kopia zapasowa jest w pełni zaszyfrowana. Co to oznacza, że ​​możesz uzyskać dostęp do kopii zapasowej WhatsApp na Dysku Google, ale nie możesz jej odczytać na swoim komputerze/PC. Ale bez obaw!! Jeśli wszystko jest gotowe, aby ubrudzić sobie ręce, skorzystaj z Elcomsoft Explorer dla WhatsApp.

Elcomsoft Explorer dla WhatsApp to oprogramowanie Windows do pozyskiwania, odszyfrowywania i przeglądania historii komunikacji WhatsApp. Oprogramowanie oferuje wiele opcji pozyskiwania do ekstrakcji i odszyfrowywania danych WhatsApp z kilku źródeł w chmurze i lokalnych, w tym kopii zapasowej WhatsApp z Dysku Google. W pierwszej kolejności będziesz musiał zalogować się na swoje konto Dysku Google w programie, jest to bezpieczne, ale niektórzy użytkownicy uważają, że nie mogli się zalogować. Może to być spowodowane aktualizacjami Dysku Google.

Wymagania dotyczące korzystania z Elcomsoft Explorer dla WhatsApp:

Aby odczytać lub pobrać kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google, będziesz potrzebować:

Jeśli spełniasz powyższe wymagania, nauczmy się teraz czytać kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google na komputerze.

Krok 1: Uruchom Elcomsoft Explorer dla WhatsApp.

Krok 2: W Elcomsoft Explorer dla WhatsApp zobaczysz dwie zielone ikony „Android” i „iOS” znajdujące się w lewej dolnej części głównego interfejsu. Stuknij ikonę Androida.

kliknij ikonę Androida

Krok 3: Ponownie dotknij zielonej ikony Androida. Wybierz z menu „Pobierz dane z Dysku Google”.

Krok 4: Jeśli Twoje konto Google ma uwierzytelnianie dwuskładnikowe, zostaniesz poproszony o podanie kodu, a więc wprowadź kod 2FA.

Krok 5: Rozpocznie się procedura pobierania. Należy zauważyć, że jeśli konto Google ma historię komunikacji lub dane dla wielu urządzeń lub kopii zapasowych, procedura może chwilę potrwać.

Krok 6: Po zakończeniu pobierania zobaczysz komunikat ostrzegający, że dane są zaszyfrowane.

wiadomość ostrzegawcza

Krok 7: Użyj opcji „Odszyfruj”, aby odszyfrować dane. W przeciwnym razie możesz kliknąć „Otwórz”, aby dane znajdowały się we wbudowanej przeglądarce oprogramowania. Na tym etapie masz dostęp tylko do plików multimedialnych, a czaty tekstowe są nadal szyfrowane.

Widz

Krok 8: Jeśli spróbujesz uzyskać dostęp do zaszyfrowanych danych, zostaniesz poproszony o kod weryfikacyjny WhatsApp. Dotknij "Wyślij", aby poprosić o kod.

Krok 9: Kod zostanie wysłany do urządzenia. W polu „Kod weryfikacyjny” wprowadź kod.

Wprowadź kod

Krok 10: Po wprowadzeniu poprawnego kodu dane są odszyfrowywane natychmiast.

Chociaż jest to świetny sposób na wyodrębnienie i odczytanie kopii zapasowej WhatsApp z Dysku Google, ze względu na technologię programu, która jest bardzo powiązana z odszyfrowywaniem Dysku Google, można ją łatwo uzyskać dzięki aktualizacjom Dysku Google, więc jest to w rzeczywistości bardzo niestabilny sposób .


Uzyskaj dostęp do kopii zapasowej WhatsApp na Dysku Google poprzez Przywróć

Jeśli nie chcesz brudzić sobie rąk dzięki Elcomsoft Explorer dla WhatsApp, możesz uzyskać dostęp do kopii zapasowej WhatsApp na Dysku Google za pomocą funkcji Przywróć. Aby przywrócić kopię zapasową WhatsApp na Dysku Google, musisz użyć tego samego konta Google i numeru telefonu, których użyto do utworzenia kopii zapasowej. Poniżej znajdują się kroki, które musisz wykonać:

Krok 1: Odinstaluj WhatsApp, a następnie zainstaluj go ponownie.

Krok 2: Uruchom WhatsApp, a zostaniesz poproszony o zweryfikowanie swojego numeru, więc zrób to.

Krok 3: Po wyświetleniu monitu kliknij „Przywróć”, aby przywrócić rozmowy i pliki multimedialne z Dysku Google.

Krok 4: Po pomyślnym przywróceniu kliknij „Dalej”. Twoje rozmowy zostaną wyświetlone po zakończeniu inicjalizacji.

Krok 5: WhatsApp przywróci Twoje multimedia po przywróceniu rozmów.

przywróć kopię zapasową WhatsApp z dysku Google na Androida


Wskazówka. Przeczytaj kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google na komputerze PC, tak jak pokazano na telefonie

Jeśli się zastanawiasz jak czytać wiadomości kopii zapasowej WhatsApp z Dysku Google na komputerze tak, jak pojawiają się w telefonie, a następnie aFoneSoft iTransor dla WhatsApp może ci w tym pomóc. Oprogramowanie ma funkcję znaną jako „Eksportuj czat WhatsApp na komputer”, której możesz użyć do odczytania kopii zapasowej WhatsApp z Dysku Google na komputerze, gdy pojawiają się one na telefonie. Obsługuje eksport kopii zapasowych WhatsApp do plików CSV/XLS lub HTML. Jeśli wybierzesz pliki HTML, możesz czytać wiadomości WhatsApp tak, jak są na telefonie. Nie tylko dane WhatsApp, ale możesz także odczytać / wyeksportować kopię zapasową WhatsApp Business za pomocą tego programu.

A więc bierz aFoneSoft iTransor dla WhatsApp i dowiedz się, jak korzystać z tej pracy.

Krok 1: run aFoneSoft iTransor dla WhatsApp i podłącz telefon do komputera za pomocą kabla cyfrowego. W głównym interfejsie wybierz opcję „Przywróć / eksportuj kopię zapasową WhatsApp”.

wersja systemu Windows Wersja Mac

Krok 2: Wybierz docelową kopię zapasową z listy i naciśnij przycisk „Eksportuj do komputera”. Oprogramowanie przeskanuje dane w kopii zapasowej.

eksportuj przez imyfone

Krok 3: Po zakończeniu skanowania wszystkie wiadomości i załączniki WhatsApp z kopii zapasowej zostaną wyświetlone na ekranie. Tutaj musisz wybrać eksport do „HTML”, aby odczytać WhatsApp z powrotem na komputerze, tak jak pojawiają się na telefonie.

wybierz format eksportu

Krok 4: Po wybraniu danych, które chcesz wyeksportować i formatu eksportu, dotknij przycisku „Eksportuj” i to wszystko. Za chwilę wyeksportowane czaty WhatsApp zostaną automatycznie otwarte.


FAQ. Gdzie znaleźć kopię zapasową czatu WhatsApp na Dysku Google? Jak to wygląda?

Zastanawiasz się, jak wygląda kopia zapasowa czatu WhatsApp na Dysku Google? Jeśli tak, oznacza to, że nawet nie wiesz, gdzie znaleźć kopię zapasową WhatsApp na Dysku Google. Cóż, bez obaw!! Przeprowadzimy Cię krok po kroku, aby pomóc Ci znaleźć kopię zapasową WhatsApp na Dysku Google.

Krok 1: Aby rozpocząć, przejdź do Dysku Google przez http://drive.google.com/ i zaloguj się przy użyciu danych logowania Google. Jeśli uzyskujesz dostęp do Dysku Google ze smartfona, kliknij tryb pulpitu, klikając Menu > Wersja na komputer.

Krok 2: Po pomyślnym zalogowaniu kliknij ikonę koła zębatego znajdującą się w górnym rogu ekranu urządzenia i kliknij „Ustawienia” z rozwijanej listy.

Krok 3: Gdy jesteś na ekranie „Ustawienia”, dotknij „Zarządzanie aplikacjami”, aby zlokalizować folder WhatsApp.

Krok 4: Otrzymasz całą listę danych, których kopię zapasową utworzyłeś. Możesz łatwo zlokalizować kopię zapasową czatu WhatsApp, a wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z alfabetyczną kolejnością danych kopii zapasowej. Jak widać, kopii zapasowej WhatsApp nie można odczytać z Dysku Google.

znajdź kopię zapasową WhatsApp


To wszystko włączone jak czytać kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google na telefonie komórkowym lub PC. Jak widać, odczytanie kopii zapasowej WhatsApp bezpośrednio na Dysku Google może być trudne, ale za pomocą narzędzi takich jak Elcomsoft Explorer dla WhatsApp lub aFoneSoft iTransor dla WhatsApp, możesz ułatwić sobie pracę. Jeśli jednak masz więcej wątpliwości, możesz zapytać nas w poniższej sekcji komentarzy.

Gorące artykuły