Importuj czat WhatsApp: ostateczny przewodnik

STRONA GŁÓWNA > Przenieś WhatsApp > Importuj czat WhatsApp: ostateczny przewodnik

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Czy chcesz zaimportować czat WhatsApp z urządzenia z systemem iOS lub Android? Cóż, trafiłeś we właściwe miejsce. Ten szczegółowy artykuł obejmie prawie wszystkie aspekty, aby importuj czat WhatsApp z różnych platform. Co więcej, ten artykuł jest równie przydatny zarówno dla użytkowników iOS, jak i Androida. Aby kontynuować czytanie tego artykułu, znajdziesz odpowiednie rozwiązanie do importowania wiadomości WhatsApp.

Zacznijmy od importowania czatu WhatsApp na urządzenia z systemem iOS:

Część 1. Importuj czat WhatsApp na iPhone'a

jak-importować-czat-whatsapp-do-iphone

Istnieją różne sposoby importowania danych. Opiszemy metody od darmowych do płatnych oraz od trudnych do łatwych. Jednak przede wszystkim musisz utworzyć kopię zapasową czatu WhatsApp. Ludzie używają różnych platform do przechowywania kopii zapasowych. Więc będziemy musieli zaimportować czat WhatsApp z tych platform.

Istnieją różne sposoby importowania danych. Opiszemy metody od darmowych do płatnych oraz od trudnych do łatwych. Jednak przede wszystkim musisz utworzyć kopię zapasową czatu WhatsApp. Ludzie używają różnych platform do przechowywania kopii zapasowych. Więc będziemy musieli zaimportować czat WhatsApp z tych platform.

Rozumiemy szczegółowo wszystkie metody:

1. Importuj czat WhatsApp z iCloud na iPhone'a

Przede wszystkim, aby zaimportować czat WhatsApp z iCloud, musisz mieć odpowiednią kopię zapasową w swoim magazynie iCloud. iCloud to najważniejsza metoda tworzenia kopii zapasowej na urządzeniach iPhone. Jest to oficjalna metoda tworzenia kopii zapasowej WhatsApp. Ta metoda nie wymaga oprogramowania innych firm.

Utwórz kopię zapasową danych WhatsApp

Jeśli utworzyłeś plik kopii zapasowej WhatsApp, możesz bezpośrednio przejść do następnej sekcji. W przeciwnym razie przyjrzyjmy się, jak utworzyć kopię zapasową czatu WhatsApp dla urządzeń iPhone w pamięci iCloud.

Importuj czat WhatsApp z iCloud

Teraz masz pełną kopię zapasową swoich danych WhatsApp. Wykonaj poniższe czynności, aby zaimportować swoje dane:

Ograniczenia korzystania z tej metody

Korzystanie z tej metody ma różne wady. Niektóre z nich to:


2. Importuj czat WhatsApp z kopii zapasowej iTunes na iPhone'a

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a, z pewnością znasz iTunes. Jest to najbardziej znane narzędzie do tworzenia kopii zapasowych danych iPhone'a. Jednak to narzędzie nie zapewnia żadnej konkretnej opcji importu lub eksportu WhatsApp. Jest to więc ogólne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych danych. Większość ludzi korzysta z iTunes, ponieważ jest bezpłatny. Jeśli nie masz nic przeciwko jego złożoności, możesz go użyć.

Utwórz kopię zapasową danych WhatsApp za pomocą iTunes

Czy utworzyłeś kopię zapasową danych WhatsApp za pomocą iTunes? Jeśli tak, możesz przejść bezpośrednio do następnej sekcji. W przeciwnym razie wykonaj następujące kroki, aby najpierw utworzyć kopię zapasową danych WhatsApp.

Importuj czat WhatsApp z iTunes

Po utworzeniu pliku kopii zapasowej. Możesz łatwo zaimportować swoje dane za pomocą kilku kliknięć. Wykonaj poniższe czynności, aby zaimportować czat WhatsApp:

Ograniczenia tej metody

Chociaż ta metoda jest bezpłatna, oto kilka wad podanych poniżej:

Jeśli chcesz importować tylko czaty WhatsApp, a nie kopie zapasowe wszystkich innych aplikacji w iTunes, iTransor może pomóc. Podążać Ten przewodnik aby uzyskać więcej informacji.

przywracanie-tylko-whatsapp-to-iphone-z-itunes


3. Importuj czat WhatsApp z Dysku Google/urządzeń z Androidem na iPhone'a (obsługiwany iOS 13)

Jest to najsolidniejsza metoda importowania czatu WhatsApp na wszystkie urządzenia. Możesz zaimportować swoje dane z dowolnej platformy, korzystając z iTransor dla WhatsApp. Ten proces jest łatwy i prosty. W tej metodzie nie ma cery. Możesz zaimportować swoje dane za pomocą kilku kliknięć. Wystarczy mieć kopię zapasową danych WhatsApp.

Utwórz kopię zapasową WhatsApp za pomocą iTransor dla WhatsApp

Aby korzystać z iTransor dla WhatsApp, musisz najpierw wykonać kopię zapasową danych WhatsApp w programie. Jeśli masz już kopię zapasową WhatsApp na Dysku Google, po prostu przywróć ją na urządzenie z Androidem i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Importuj kopię zapasową WhatsApp za pomocą iTransor dla WhatsApp

Po utworzeniu kopii zapasowej WhatsApp możesz łatwo zaimportować swoje dane na urządzenie iPhone.

Wykonaj poniższe czynności, aby zaimportować swoje dane:

Nie ma darmowego szlaku do przywracania, ale mam dla was kod rabatowy, po prostu skopiuj i wklej w polu kodu kuponu sprawdź stronę.

20% Kod rabatowy: 5ED-FQ1-KZU


Część 2. Importuj czat WhatsApp na Androida

jak-importować-whatsapp-do-Android

Istnieje kilka sposobów importowania WhatsApp z urządzeń z Androidem. Użytkownicy Androida używają różnych metod do tworzenia kopii zapasowych czatu WhatsApp. Najczęstsze metody tworzenia kopii zapasowej to Dysk Google i lokalna kopia zapasowa. Co więcej, przyjrzymy się innej najlepszej alternatywnej metodzie tworzenia kopii zapasowych i importowania danych na twoim urządzeniu.

Omówmy wszystkie te metody jeden po drugim:

1. Importuj WhatsApp z Dysku Google na Androida

Jest to najpopularniejsza metoda przechowywania i importowania kopii zapasowej WhatsApp. Ten proces jest bardzo łatwy do naśladowania.

Utwórz kopię zapasową na Dysku Google

Jeśli masz kopię zapasową na Dysku Google, możesz pominąć ten krok. W przeciwnym razie musisz najpierw utworzyć kopię zapasową. Wykonaj poniższe czynności, aby utworzyć kopię zapasową:

Importuj czat WhatsApp z Dysku Google

Teraz masz kopię zapasową na swoim Dysku Google. Wykonaj poniższe czynności, aby rozpocząć importowanie danych:

Ograniczenie tej metody

Chociaż jest to oficjalna metoda importowania WhatsApp na urządzenia z Androidem, nadal ma pewne wady. Ta metoda wymaga stabilnego połączenia internetowego. Co więcej, nie możesz importować danych z Dysku Google na żadne urządzenie iPhone.


2. Importuj WhatsApp z lokalnej kopii zapasowej do Androida

Gdy użytkownicy instalują WhatsApp na swoim smartfonie, tworzy kilka folderów do przechowywania danych. Te foldery przechowują wszystkie typy danych, takie jak multimedia, pliki cookie i konwersacje. Możesz więc zaimportować czat WhatsApp z lokalnej kopii zapasowej. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zlokalizować folder bazy danych w lokalnej kopii zapasowej.

Wykonaj poniższe czynności, aby zaimportować dane WhatsApp:

Utwórz lokalną kopię zapasową WhatsApp

Jeśli masz już plik kopii zapasowej, możesz bezpośrednio przejść do następnej sekcji. W przeciwnym razie będziesz musiał utworzyć lokalną kopię zapasową czatu WhatsApp. Przede wszystkim zlokalizuj folder WhatsApp / Database w wewnętrznej lub zewnętrznej pamięci starych urządzeń.

Jeśli masz folder bazy danych w pamięci karty SD, włóż kartę do nowego urządzenia. Możesz łatwo zlokalizować ten folder po podłączeniu urządzenia do komputera. Ponadto, jeśli masz folder WhatsApp w pamięci wewnętrznej, przejdź do folderu bazy danych. Wyszukaj plik kopii zapasowej z rozszerzeniem „.db.crypt”. Skopiuj i wklej do swojego komputera.

 

przeglądaj-whatsapp-lokalna-kopia-plik

Znajdziesz datę i znacznik czasu we wszystkich plikach kopii zapasowych danych. Jeśli chcesz zaimportować starą kopię zapasową do WhatsApp, skopiuj stary plik na swój komputer. Możesz sprawdzić tę książkę, patrząc na datę i sygnaturę czasową.

Importuj czat WhatsApp z lokalnej kopii zapasowej

Teraz masz kopię zapasową czatu WhatsApp. Wykonaj poniższe czynności, aby zaimportować dane:

Ograniczenia tej metody

Korzystanie z tej metody ma różne wady. Ta metoda jest złożona. Musisz znać struktury folderów. Ponadto ta metoda nie obsługuje importowania danych między platformami. Jeśli więc chcesz bezpiecznie wykonać kopię zapasową czatu WhatsApp, możesz wybrać różne alternatywne opcje. Takich jak możesz iść z iTransorem dla WhatsApp.


3. Importuj kopię zapasową WhatsApp z iPhone'a / iCloud / iTunes na Androida

itransor-dla-whatsapp-przeniesienie-iphone-do-android

iTransor dla WhatsApp to najpotężniejsza metoda importowania danych. Proces do importuj czat WhatsApp na Androida i użytkownicy iOS są tacy sami. To proste jak ciasto. Więc tutaj nie chcemy ponownie wyjaśniać całego procesu. Chcemy jednak wyjaśnić naszą rekomendację.

Gorąco polecamy iTransor dla WhatsApp do importowania danych. Jest kilka powodów takiego zalecenia. Przede wszystkim możesz importować dane międzyplatformowe za pomocą iTransor dla WhatsApp. Na przykład możesz importować dane WhatsApp z Androida na iPhone'a i odwrotnie. Co więcej, możesz nawet przenieść swój WhatsApp z jednego urządzenia na drugie bez utraty danych.

Nie masz problemów z wyczerpywaniem się pamięci masowej, gdy masz do czynienia z iCloud Storage. Tak więc jest to w zasadzie wszystko w jednym narzędziu do profesjonalnego importowania i eksportowania danych z WhatsApp.

wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły