Przywróć kopię zapasową WhatsApp do Huawei P30 Lite/P30/P30 Pro

STRONA GŁÓWNA > Przenieś WhatsApp > Przywróć kopię zapasową WhatsApp do Huawei P30 Lite/P30/P30 Pro

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Wszyscy możemy zgodzić się z tym, że WhatsApp jest używany jako podstawowe narzędzie do przesyłania wiadomości w różnych krajach. A aplikacja jest niesamowita, jeśli chodzi o bezpłatną usługę przesyłania wiadomości. Ale kiedy użytkownicy przechodzą z iPhone'a na Androida i chcą przenieść swoje dane, sprawy się nieco komplikują. Tak więc użytkownicy, którzy niedawno kupili Huawei P30 Lite/P30/P30 Pro i chcą przywróć kopię zapasową WhatsApp do Huawei P30 Lite/P30/P30 Pro, mamy cię objęte. Nawet starzy użytkownicy Androida często kupują nowe urządzenia z Androidem i mają problemy z uzyskaniem wszystkich danych WhatsApp na nowym telefonie Huawei.

W tym przewodniku zamierzamy zbadać, w jaki sposób użytkownicy mogą przełączać się między iPhonem na Androida, a także z innych urządzeń z Androidem na Huawei.

 

Część 1: Porównanie różnych metod

Przywrócić z Lokalna kopia zapasowa Dysk Google iCloud iTransor dla WhatsApp
Wsparcie sytuacyjne Obsługuje tylko te same urządzenia systemu operacyjnego: iOS na iOS, Android na Android Tylko dla Androida na Androida Tylko dla iOS na iOS
  • Android na Androida
  • iPhone na iPhone'a
  • Android na iPhone'a
  • iPhone na Androida
Łatwość dostępu Złożony proces Nieco łatwe Nieco łatwe Prosty i inteligentny interfejs użytkownika sprawia, że ​​oprogramowanie jest łatwe w użyciu
Nadpisanie danych tak tak tak Nie
Zachowaj każdą kopię zapasową
Transfer bezpośredni Wymaga długiego procesu kopiowania i wklejania do transferu Wymaga odinstalowania i ponownego zainstalowania aplikacji Wymaga odinstalowania i ponownego zainstalowania aplikacji Transfer bezpośredni jest dostępny bez ponownej instalacji

 

Część 2: Przywróć kopię zapasową WhatsApp do Huawei P30 Lite / P30 / P30 Pro

Metoda 1: przez lokalną kopię zapasową

WhatsApp ma własną funkcję tworzenia kopii zapasowych, która zapewnia częste tworzenie kopii zapasowej aplikacji. Kopia zapasowa jest przechowywana lokalnie na samym urządzeniu i można ją łatwo przenieść ze starego telefonu z Androidem do Huawei. Torestore WhatsApp Backup do Huawei P30 Lite/P30/P30 Pro za pomocą lokalnej kopii zapasowej, wykonaj następujące czynności:

Krok 1.Otwórz WhatsApp na swoim starym urządzeniu z Androidem i otwórz Ustawienia. W menu Ustawienia wybierz Ustawienia czatu i kliknij opcję Kopia zapasowa czatu, aby sprawdzić, czy masz ostatnią lokalną kopię zapasową.

tworzenie rezerwowym

Krok 2. Teraz musisz przenieść pliki kopii zapasowej z pamięci wewnętrznej lub karty SD na nowy telefon. Jeśli kopia zapasowa znajduje się na karcie SD, wystarczy włożyć kartę do nowego telefonu. Jeśli kopia zapasowa znajduje się w pamięci wewnętrznej, podłącz telefon do komputera, skopiuj pliki kopii zapasowej na komputer, a następnie wklej je w nowym telefonie.

kopia-plik-kopii-kopii-whatsapp

Krok 3.Zainstaluj WhatsApp na nowym telefonie i rozpocznij proces konfiguracji. Wpisz ten sam numer, którego używałeś na nowym telefonie i zweryfikuj go. Telefon automatycznie wykryje lokalny plik kopii zapasowej i poprosi o jego przywrócenie.

Kliknij przycisk Przywróć i poczekaj, aż wiadomości i pliki multimedialne zostaną przywrócone.

 

Metoda 2: Użyj kopii zapasowej Dysku Google

W przypadku urządzenia z Androidem preferowaną opcją tworzenia kopii zapasowych jest Dysk Google. Ta metoda jest bardzo łatwa do przywrócenia kopii zapasowej WhatsApp na Huawei P30 ze wszystkich urządzeń z Androidem. Pamiętaj jednak o tym, jeśli chcesz przywrócić kopię zapasową na nowe urządzenie, musisz również użyć tego samego numeru i konta Google na nowym urządzeniu. Kroki są podane poniżej:

Krok 1.Zainstaluj aplikację na nowym telefonie i użyj tego samego numeru na nowym telefonie. Zweryfikuj swój numer telefonu, a zostaniesz poproszony o „Przywrócenie” kopii zapasowej z konta Google.

Krok 2.Kliknij przycisk Przywróć i poczekaj, aż wiadomości z kopii zapasowej zostaną przywrócone na nowym telefonie. Przywrócenie wiadomości nie potrwa długo i wkrótce będziesz mógł zobaczyć poprzednie czaty.

przywracanie-whatsapp-z-google-drive

Pliki multimedialne zostaną również przywrócone w tle.

 

Metoda 3: Przywróć z kopii zapasowej iCould

Jeśli próbowałeś tego wcześniej, wiesz, że nie możesz bezpośrednio przywrócić kopii zapasowej WhatsApp z iPhone'a na Androida z powodu problemów ze zgodnością systemu operacyjnego. System szyfrowania zastosowany w iPhonie jest nieco inny niż w urządzeniach z Androidem. Stwarza to problem, a użytkownicy nie mogą znaleźć sposobu, który pozwoliłby im z powodzeniem uzyskać swoje dane. Ale nie martw się; teraz masz dostęp do najlepszego narzędzia do przesyłania dla WhatsApp i jest to „iTransor dla WhatsApp".

Aby uzyskać pełny przewodnik dotyczący przywracania danych WhatsApp z iPhone'a na Huawei, możesz przeczytać nasz przewodnik dla przywracanie z iCould na urządzenia z systemem Android.

 

Część 3: Przenieś dane WhatsApp do Huawei P30 Lite / P30 / P30 Pro

Każdy użytkownik zgodzi się, że instalacja i automatyczne wykrywanie kopii zapasowej to proces, który nie zapewnia użytkownikom wystarczających opcji. Możemy przywrócić kopię zapasową WhatsApp do Huawei P30 Lite/P30/P30 Pro tyle razy, ile chcemy, ale będzie to wymagało odinstalowania aplikacji i ponownego zainstalowania. Ale iTransor dla WhatsApp pomoże Ci pozbyć się wszystkich kłopotów i uprościć proces.

wersja systemu Windows      wersja na Maca

Jedyne, co musisz zrobić, to pobrać aplikację na swój system i wykonać poniższe czynności:

Krok 1.Uruchom program w swoim systemie i połącz stary i nowy telefon z Androidem z systemem. Wybierz opcję „Przenieś WhatsApp między urządzeniami” i określ urządzenie źródłowe i urządzenie docelowe w interfejsie.

przywracanie-whatsapp-używając-itransor-dla-whatsapp

Krok 2.Kliknij przycisk Transfer, a oprogramowanie przygotuje urządzenie źródłowe i docelowe do transferu. Cały proces będziesz mógł zobaczyć na ekranie. Przetworzenie danych i przesłanie ich do telefonu Huawei P30 zajmie iTransorowi tylko kilka sekund.

przywracanie-whatsapp-udane

Gdy oprogramowanie poinformuje o zakończeniu przesyłania, urządzenie uruchomi się ponownie, a przesłane dane pojawią się na urządzeniu.

 

W przewodniku wyjaśniliśmy wszystkie prawdopodobne metody przywracania kopii zapasowej WhatsApp do Huawei P30 Lite / P30 / P30 Pro zarówno z urządzeń z Androidem, jak i iPhone'a. Od teraz, gdy chcesz przywrócić WhatsApp na dowolny telefon, użyj iTransor dla WhatsApp i uzyskaj najlepsze wyniki.

Gorące artykuły