Top 6 darmowych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych WhatsApp na iPhone'a i Androida

STRONA GŁÓWNA > Przenieś WhatsApp > Top 6 darmowych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych WhatsApp na iPhone'a i Androida

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Jeśli korzystasz z WhatsApp stosunkowo codziennie, ważne jest, aby dane na Twoim koncie WhatsApp były bezpieczne. Najłatwiej to zrobić, wykonując kopię zapasową danych. Ale jakiego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych powinieneś użyć? Do tej pory możesz już wiedzieć, że istnieje kilka rozwiązań, które pomogą Ci wykonać kopię zapasową WhatsApp, niektóre są bezpłatne, a niektóre płatne. Jeśli nie masz pewności, którą metodę wybrać, czytaj dalej, aby zobaczyć najlepsze bezpłatne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych WhatsApp.

1. Jak wybrać kwalifikowane bezpłatne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych WhatsApp?

Istnieją pewne kryteria, które musi spełnić narzędzie do tworzenia kopii zapasowych, aby mogło być używane jako narzędzie do tworzenia kopii zapasowych WhatsApp;

Nieograniczona kopia zapasowa danych

Wybrane narzędzie nie może ograniczać ilości danych, które można wykonać w kopii zapasowej. Wybierz narzędzie do tworzenia kopii zapasowych o maksymalnej pojemności danych, aby móc tworzyć kopie zapasowe danych WhatsApp.

zgodność

Wybrane rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych musi być zgodne z aplikacją. Gwarantuje to, że proces tworzenia kopii zapasowej i przywracania zostanie zakończony.

Powinien być wolny

Idealne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych WhatsApp powinno być nie tylko łatwo dostępne, ale także bezpłatne. Istnieje kilka narzędzi, które często wymagają zapłaty za proces tworzenia kopii zapasowej. Tych narzędzi należy unikać.

Obsługuje różne typy plików

Wybrane rozwiązanie powinno umożliwiać tworzenie kopii zapasowych nie tylko czatów WhatsApp, ale także wszystkich załączników, w tym zdjęć, filmów, dźwięku i dokumentów znajdujących się na Twoim koncie.

2. Darmowe narzędzia do tworzenia kopii zapasowych WhatsApp na iPhone'a

Oto niektóre z najczęstszych bezpłatnych sposobów tworzenia kopii zapasowych WhatsApp na iPhonie;

iCloud

Jednym z najlepszych sposobów tworzenia kopii zapasowych WhatsApp na iOS jest użycie iCloud. Dzięki iCloud masz 5 GB wolnego miejsca, co wystarcza na kopię zapasową WhatsApp, chociaż być może będziesz musiał kupić trochę więcej miejsca, ponieważ iCloud przechowuje również inne rodzaje danych. Proces tworzenia kopii zapasowej WhatsApp przez iCloud jest następujący;

Krok 1: Otwórz WhatsApp na swoim iPhonie.

Krok 2: Przejdź do Ustawienia > Ustawienia czatu > Kopia zapasowa czatu. W niektórych wersjach systemu iOS może to być proces Ustawienia > Kopia zapasowa.

Krok 3: Stuknij w "Utwórz kopię zapasową teraz". Możesz także ustawić częstotliwość tworzenia kopii zapasowych.

kopia zapasowa WhatsApp na icloud

iTunes

Innym świetnym sposobem na tworzenie kopii zapasowych WhatsApp na urządzeniu z systemem iOS jest użycie iTunes. Nie będzie można selektywnie tworzyć kopii zapasowych danych WhatsApp, ale wszystkie zostaną uwzględnione w głównej kopii zapasowej iTunes. Oto jak wykonać kopię zapasową urządzenia (w tym danych WhatsApp) za pośrednictwem iTunes;

Krok 1: Podłącz iPhone'a do komputera i uruchom iTunes.

Krok 2: Wybierz iPhone'a z sekcji urządzeń, a następnie przejdź do zakładki „Podsumowanie”.

Krok 3: Kliknij „Utwórz kopię zapasową teraz” i upewnij się, że wybrano „Ten komputer”, aby upewnić się, że kopia zapasowa jest tworzona na komputerze zamiast w iCloud.

kopia zapasowa WhatsApp do iTunes

3. Darmowe rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych WhatsApp dla Androida

Oto niektóre z najlepszych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych WhatsApp na Androida;

Przez Dysk Google

Dla użytkowników Androida podstawowym rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych dla WhatsApp jest Dysk Google. Proces tworzenia kopii zapasowej WhatsApp na Dysku Google jest łatwy i możesz przywrócić kopię zapasową w dowolnym momencie lub podczas pierwszej konfiguracji WhatsApp. Oto jak wykonać kopię zapasową WhatsApp za pośrednictwem Dysku Google;

Krok 1: Otwórz WhatsApp na swoim urządzeniu, a następnie przejdź do Ustawienia > Czat > Kopia zapasowa czatu.

Krok 2: Dotknij „Utwórz kopię zapasową” i kliknij „Utwórz kopię zapasową na Dysku Google”, aby ustawić regularną częstotliwość tworzenia kopii zapasowej urządzenia.

kopia zapasowa WhatsApp na dysk Google

Przez lokalną kopię zapasową

Użytkownicy urządzeń z Androidem mogą również łatwo tworzyć kopie zapasowe WhatsApp na lokalnej pamięci urządzenia lub na karcie SD. Ta kopia zapasowa pozostaje w lokalnej pamięci urządzenia przez około 7 dni. WhatsApp automatycznie wykona kopię zapasową wszystkich danych z Twojego konta WhatsApp w lokalnej pamięci urządzenia. Aby uzyskać dostęp do kopii zapasowej, gdy chcesz ją przywrócić, wykonaj następujące proste czynności;

Krok 1: Otwórz menedżera plików na swoim urządzeniu.

Krok 2: Teraz przejdź do WhatsApp > Bazy danych lub Karta SD > Bazy danych WhatsApp, aby uzyskać dostęp do pliku kopii zapasowej.

dostęp do WhatsApp przez lokalną kopię zapasową

Możesz także skopiować plik na inne urządzenie.

4. Darmowe rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych WhatsApp na Androida i iPhone'a

Poniżej znajdują się 2 bezpłatne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych wiadomości WhatsApp na urządzenia z systemem Android i iOS.

iTransor dla WhatsApp

Użytkownicy Androida i iPhone'a mogą korzystać iTransor dla WhatsApp do wykonaj kopię zapasową wszystkich danych WhatsApp na swoich urządzeniach do komputera. To narzędzie jest idealne do całkowitego zarządzania danymi WhatsApp na Twoim urządzeniu, w tym do tworzenia kopii zapasowych WhatsApp jednym kliknięciem. Niektóre z funkcji, które sprawiają, że iTransor for WhatsApp jest najbardziej idealnym narzędziem do tworzenia kopii zapasowych dla użytkowników WhatsApp;

wersja systemu Windows      Wersja Mac

tworzenie kopii zapasowych wiadomości WhatsApp przez itransor dla WhatsApp

Poprzez e-mail

Możesz także tworzyć kopie zapasowe czatów WhatsApp na urządzeniu z Androidem lub iOS za pośrednictwem poczty e-mail. To rozwiązanie jest bezpłatne, ale nie będziesz w stanie przywrócić utworzonej w ten sposób kopii zapasowej. Oto jak wysyłać wiadomości e-mail na czacie na swoim urządzeniu;

Krok 1: Otwórz WhatsApp na swoim urządzeniu, a następnie wybierz czaty, które chcesz wysłać e-mailem.

Krok 2: Stuknij w „Więcej” i wybierz „Czat e-mail”.

Krok 3: Wybierz, czy chcesz dołączyć multimedia, czy nie, i wprowadź identyfikator e-mail, na który chcesz wysyłać czaty.

twórz kopie zapasowe wiadomości WhatsApp przez e-mail

Wnioski

Powyższe to wszystkie bezpłatne rozwiązania, których możesz użyć do tworzenia kopii zapasowych danych WhatsApp na swoim iPhonie lub urządzeniu z Androidem. Te same narzędzia do tworzenia kopii zapasowych mogą być również używane do łatwego przywracania kopii zapasowej na urządzeniu. Wybierz narzędzie do tworzenia kopii zapasowych WhatsApp, które najlepiej pasuje do Ciebie i Twojej sytuacji. Daj nam znać, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące procesu tworzenia kopii zapasowych i przywracania dla WhatsApp, a my dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc.

Gorące artykuły