Kopia zapasowa Dysku Google WhatsApp Nie działa? Oto rozwiązania 5

STRONA GŁÓWNA > Przenieś WhatsApp > Kopia zapasowa Dysku Google WhatsApp Nie działa? Oto rozwiązania 5

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Dysk Google to jeden z najbardziej przydatnych sposobów tworzenia kopii zapasowych wszystkich danych na urządzeniu, głównie dlatego, że jest bardzo łatwy w użyciu i można go ustawić na automatyczne tworzenie kopii zapasowych. Czasami jednak proces tworzenia kopii zapasowej na Dysku Google WhatsApp może się nie powieść z tego czy innego powodu. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z kopią zapasową Dysku Google WhatsApp, ten artykuł będzie dla Ciebie bardzo przydatny. W nim przyjrzymy się niektórym z tych zagadnień i zaproponujemy najbardziej niezawodne rozwiązania.

1. Dlaczego kopia zapasowa na Dysku Google WhatsApp nie działa?

Zanim jednak przejdziemy do rozwiązań, ważne jest omówienie niektórych powodów, dla których może wystąpić ten problem. Niektóre z najczęstszych przyczyn to:

2. Rozwiązania dla kopii zapasowej na Dysku Google WhatsApp nie działają

Oto tylko niektóre z najskuteczniejszych rozwiązań, gdy kopia zapasowa Dysku Google nie działa;

Sprawdź połączenie internetowe

Kopia zapasowa na Dysku Google działa w oparciu o połączenie internetowe. Bez stabilnego połączenia nie będziesz w stanie zsynchronizować danych. Poniżej przedstawiono tylko niektóre kroki, które możesz podjąć, aby zapewnić bezpieczne połączenie internetowe;

przesyłaj pliki tylko przez wifi

Teraz uruchom ponownie urządzenie i wróć do Dysku Google, aby wykonać kopię zapasową danych na urządzeniu, aby sprawdzić, czy proces działa.

Zaktualizuj Dysk Google

Nieaktualna aplikacja Dysku Google może również nie być w stanie utworzyć kopii zapasowej wiadomości WhatsApp. W związku z tym może być konieczne zaktualizowanie aplikacji Dysk Google. Wykonaj te proste kroki, aby to zrobić;

Krok 1: Otwórz aplikację Sklep Play na swoim urządzeniu, a następnie dotknij trzech kropek w lewym górnym rogu.

Krok 2: Dotknij "Moje aplikacje i gry".

Krok 3: Powinieneś zobaczyć listę aplikacji na urządzeniu. Jeśli dostępna jest aktualizacja Dysku Google, dotknij przycisku „Aktualizuj” i poczekaj, aż aktualizacja zostanie zainstalowana.

zaktualizuj dysk google

Uruchom ponownie urządzenie z Androidem

Możesz również uzyskać kopię zapasową WhatsApp, aby działała normalnie, po prostu ponownie uruchamiając urządzenie. Ponowne uruchomienie to bardzo prosty sposób na wyeliminowanie drobnych błędów, które mogą zakłócać prawidłowe działanie urządzenia. Dlatego zamknij WhatsApp i uruchom ponownie urządzenie, naciskając po prostu przycisk zasilania, aż opcje zasilania pojawią się na ekranie. Wybierz „Uruchom ponownie” i poczekaj na ponowne uruchomienie urządzenia.

uruchom ponownie urządzenie z Androidem

Zaloguj się ponownie na konto WhatsApp

Ten problem może również wystąpić, gdy Twoje urządzenie nie może komunikować się z serwerami WhatsApp. Ten problem jest rzadki, ale może się zdarzyć, a kiedy tak się stanie, wylogowanie, a następnie ponowne zalogowanie się na konto WhatsApp często rozwiązuje problem.

3. Lepszy sposób na tworzenie kopii zapasowych WhatsApp bez Dysku Google

Jeśli wszystkie powyższe rozwiązania nie są w stanie rozwiązać problemu lub chcesz mieć alternatywną kopię zapasową urządzenia, zalecamy użycie iTransor dla WhatsApp. To wyspecjalizowane narzędzie do tworzenia kopii zapasowych WhatsApp umożliwia użytkownikom łatwe tworzenie kopii zapasowych wszystkich wiadomości WhatsApp na swoim komputerze, a następnie bardzo łatwe przywracanie kopii zapasowej, gdy zajdzie taka potrzeba.

Program ma kilka funkcji, które czynią go idealnym rozwiązaniem do przesyłania danych WhatsApp. Niektóre z nich obejmują następujące;

wersja systemu Windows      Wersja Mac

Aby użyć iTransor dla WhatsApp do tworzenia kopii zapasowych wiadomości WhatsApp, wykonaj te bardzo proste kroki;

Krok 1: Pobierz i zainstaluj iTransor dla WhatsApp na swoim komputerze. Po zakończeniu instalacji uruchom program, a następnie kliknij „Utwórz kopię zapasową WhatsApp na urządzeniach”.

wybierz opcję tworzenia kopii zapasowej WhatsApp na urządzeniach

Krok 2: Podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabli USB i włącz debugowanie USB dla Androida lub odblokuj urządzenie dla iPhone'a, aby umożliwić programowi rozpoznanie urządzenia.

Krok 3: Gdy tylko program wykryje urządzenie, kliknij „Utwórz kopię zapasową”, a proces rozpocznie się natychmiast. Pozostaw urządzenie podłączone do komputera, aż proces się zakończy.

kopia zapasowa wiadomości whataspp

Jedno z powyższych rozwiązań powinno pomóc w łatwym naprawieniu kopii zapasowej Dysku Google WhatsApp, która nie działa poprawnie. Wybierz rozwiązanie, któremu ufasz, że będzie dla Ciebie działać, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby w pełni je wdrożyć. Jak zwykle daj nam znać, jeśli masz inne problemy związane z WhatsApp, a my dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc.

Gorące artykuły