Co zrobić, gdy przywracanie WhatsApp nie powiodło się na Androidzie: 5 opcji

STRONA GŁÓWNA > Przenieś WhatsApp > Co zrobić, gdy przywracanie WhatsApp nie powiodło się na Androidzie: 5 opcji

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Wiadomości WhatsApp są dla Ciebie ważne, dlatego tworzysz ich kopie zapasowe. Ale dla niektórych osób proces przywracania danych WhatsApp z powrotem na swoje urządzenie może być dość problematyczny. Jednym z najczęstszych problemów, z którymi możesz się zmierzyć podczas przywracania kopii zapasowej, jest całkowita awaria procesu lub zablokowanie przywracania w połowie.

W tym artykule przyjrzymy się niektórym rozwiązaniom, które możesz wypróbować, gdy przywracanie WhatsApp nie powiodło się na Androidzie.

Co zrobić, gdy przywracanie WhatsApp nie powiodło się na Androidzie

1. Sprawdź połączenie sieciowe Android

Aby przywrócić kopię zapasową WhatsApp na urządzeniu z Androidem, urządzenie musi być połączone z internetem. Jest to oczywiste dla większości ludzi, ale chociaż możesz myśleć, że twoje połączenie jest wystarczająco stabilne, może tak nie być. Aby przetestować połączenie urządzenia, wypróbuj następujące kroki rozwiązywania problemów;

sprawdź połączenie sieciowe android

2. Sprawdź pamięć Androida

Musisz także być połączony z kontem Google i upewnić się, że masz wystarczającą ilość miejsca na urządzeniu, aby przywrócić czaty. Jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca na urządzeniu, najpierw usuń część danych z urządzenia, aby zrobić miejsce na kopię zapasową WhatsApp. Bez odpowiedniej pamięci na urządzeniu możesz nie być w stanie przywrócić czatów.

sprawdź pamięć Androida

3. Zaktualizuj wersję WhatsApp

Aktualizacja WhatsApp do najnowszej wersji to kolejny sposób na naprawienie tego, że przywracanie WhatsApp nie powiodło się w przypadku problemu z Androidem i innych problemów z WhatsApp, z którymi możesz się zmierzyć. Zaktualizowana wersja będzie zawierała poprawki błędów, które mają na celu naprawienie problemów takich jak ten.

Aby zaktualizować aplikację, przejdź do Sklepu Google Play i przejdź do Zainstalowanych aplikacji. Znajdź WhatsApp i dotknij „Aktualizuj”, aby zaktualizować aplikację.

zaktualizuj WhatsApp na Androida

4. Przywróć WhatsApp z lokalnej kopii zapasowej na Androida

Jeśli kopia zapasowa Google nie działa, możesz spróbować przywrócić WhatsApp z lokalnego pliku kopii zapasowej. Wykonaj te proste kroki, aby to zrobić;

Krok 1: Podłącz urządzenie do komputera, a następnie zlokalizuj folder WhatsApp i skopiuj plik o nazwie „msgstore.db.cryt12” na swój komputer.

Krok 2: Teraz odinstaluj WhatsApp ze swojego urządzenia.

Krok 3: Zainstaluj WhatsApp, a następnie skopiuj plik z powrotem do folderu „WhatsApp> Bazy danych” na swoim urządzeniu.

Uwaga: Wyłącz połączenie internetowe na swoim urządzeniu, aby urządzenie mogło przywracać dane z tego pliku kopii zapasowej, a nie z Dysku Google.

Krok 4: Teraz skonfiguruj WhatsApp i zweryfikuj swój numer telefonu. WhatsApp wykryje kopię zapasową i poprosi o przywrócenie czatów z tej kopii zapasowej. Po prostu kliknij „Przywróć”, a proces się rozpocznie.

przywróć lokalną kopię zapasową WhatsApp na Androida

Wskazówka: przywróć WhatsApp na Androida na inne urządzenie

Jeśli przełączasz się na inne urządzenie z systemem Android lub OS i nie możesz przywrócić WhatsApp na nowe urządzenie, możesz użyć iTransor dla WhatsApp aby łatwo przenieść dane WhatsApp ze starego urządzenia na nowe. To narzędzie jest idealne, ponieważ jest bardzo łatwe w użyciu i pozwala łatwo ominąć wszelkie problematyczne pliki i bezpośrednio przenosić dane WhatsApp między urządzeniami.

wersja systemu Windows      wersja na Maca

Aby użyć iTransor dla WhatsApp do przeniesienia WhatsApp na inne urządzenie, wykonaj następujące proste czynności;

Krok 1: Zainstaluj program na swoim komputerze, a następnie uruchom go. W głównym oknie kliknij „Przenieś WhatsApp między urządzeniami".

wybierz transfer WhatsApp między urządzeniami

Krok 2: Podłącz oba urządzenia do komputera i zezwól na debugowanie USB na obu urządzeniach, aby umożliwić programowi dostęp do danych na urządzeniach.

Krok 3: Jak tylko oba urządzenia zostaną połączone, kliknij „Przenieś”, a program rozpocznie przesyłanie danych WhatsApp na urządzenie docelowe. Pozostaw urządzenia podłączone do czasu zakończenia procesu.

przenieś WhatsApp z iPhone'a na huawei zakończono

Czas potrzebny do zakończenia transferu zależy od rozmiaru danych WhatsApp na Twoim urządzeniu.

Przywracanie WhatsApp nie powiedzie się na urządzeniu z Androidem, jeśli kopia zapasowa Dysku Google, którą chcesz przywrócić, jest w jakiś sposób uszkodzona. Powyższe rozwiązania powinny pomóc w ustaleniu przyczyny niepowodzenia przywracania i rozwiązaniu problemu. Opublikuj swoje pytania, przemyślenia i komentarze w sekcji komentarzy poniżej, a my z przyjemnością pomożemy.

Gorące artykuły