[Szczegółowy przewodnik]Gdzie są przechowywane wiadomości WhatsApp?

STRONA GŁÓWNA > Przenieś WhatsApp > [Szczegółowy przewodnik]Gdzie są przechowywane wiadomości WhatsApp?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 29 lipca 2021 r.

Prosta, niezawodna i bezpieczna usługa przesyłania wiadomości — WhatsApp to jedna z najpopularniejszych aplikacji używanych na całym świecie. Dzięki tej aplikacji możesz bezpłatnie wysyłać wiadomości tekstowe, audio i wideo oraz dzwonić do każdego. Ale co, jeśli wiadomości tekstowe zostaną przez pomyłkę usunięte? Nie będziesz w stanie ich odzyskać.

Dlatego przechowywanie kopii zapasowej historii wiadomości jest bardzo ważne bez względu na to, z jakiego telefonu korzystasz, iPhone'a czy smartfona z systemem Android. Ludzie mogą utracić dane WhatsApp, gdy przypadkowo usuną rozmowy lub zmienią smartfon, a nawet przywrócą swoje urządzenia do ustawień fabrycznych.

gdzie-są-przechowywane-wiadomości-whatsapp

W takich sytuacjach ludzie zastanawialiby się, gdzie są przechowywane wiadomości WhatsApp w ich smartfonach, aby mogli je przywrócić. W tym artykule dowiesz się, gdzie wysyłane i odbierane wiadomości są przechowywane w telefonach i tabletach iPhone'a i Androida.

Część 1. Gdzie są przechowywane wiadomości WhatsApp?

Wiadomości WhatsApp ani jakiekolwiek dane WhatsApp nie są przechowywane na ich serwerach.

Wiadomości WhatsApp są przechowywane inaczej na urządzeniach z Androidem i na iPhonie. Sprawdźmy, gdzie są przechowywane czaty WhatsApp najpierw na iPhonie, a następnie na smartfonie z Androidem.


Sekcja 1. Gdzie są przechowywane wiadomości WhatsApp na iPhonie?

Na iPhonie użytkownik może używać iCloud lub iTunes do tworzenia kopii zapasowych i przywracania wiadomości WhatsApp. WhatsApp nie przechowuje historii czatów na swoich serwerach, więc wiadomości mogą być archiwizowane tylko na serwerze iCloud przez użytkownika. W aktualizacji WhatsApp uruchomił kompleksowe szyfrowanie swoich wiadomości. Oznacza to, że wiadomości są szyfrowane i mogą być odczytane tylko przez odbiorcę. Jeśli wiadomości zostaną przypadkowo usunięte, WhatsApp nie będzie mógł ich odzyskać dla użytkownika.

Teraz zobaczymy, jak twórz kopie zapasowe wiadomości WhatsApp na iCloud. Przed utworzeniem kopii zapasowej wiadomości i innych danych na iCloud musisz upewnić się, że iCloud Drive jest włączony dla kopii zapasowych WhatsApp na iPhonie. W tym celu wykonaj poniższe czynności.

włącz kopię zapasową WhatsApp na icloud

Następnie utwórz kopię zapasową wiadomości WhatsApp na iCloud.

iphone-whatsapp-kopia-zapasowa-do-iloud-min

Teraz wszystkie twoje wiadomości WhatsApp są przechowywane na serwerze Apple iCloud.

I jak wykonać kopię zapasową wiadomości WhatsApp do iTunes? Zobacz szczegóły.

  1. Podłącz iPhone'a do komputera za pomocą oryginalnego kabla USB. Teraz uruchom i otwórz iTunes.
  2. Na górnym pasku pojawi się ikona iPhone'a. Kliknij tę ikonę, a następnie kliknij kartę „Podsumowanie” na pasku bocznym.
  3. Kliknij przycisk „Utwórz kopię zapasową teraz” na stronie podsumowania, a następnie potwierdź swoje działanie. W ciągu kilku minut pomyślnie utworzyłeś kopię zapasową iPhone'a WhatsApp.

wykonaj kopię zapasową iPhone'a za pomocą iTunes


Sekcja 2. Gdzie są przechowywane konwersacje WhatsApp na Androidzie?

Ogólnie wiadomości WhatsApp będą przechowywane lokalnie lub na Dysku Google. Musisz pobrać aplikację do zarządzania plikami, a następnie przejść do sdcard/WhatsApp/Databases. Jeśli Twoje dane nie są przechowywane na karcie SD, musisz zaznaczyć „pamięć wewnętrzna” lub „pamięć główna” zamiast sdcard. Lokalne kopie zapasowe są zawsze automatycznie tworzone o godzinie 2:00 każdego dnia i zapisywane jako zaszyfrowany plik w telefonie. Oznacza to, że możesz go znaleźć, ale nie możesz go przeczytać.

pliki-lokalne-whatsapp-min

Jeśli polegasz na Dysk Google aby utworzyć kopię zapasową wiadomości WhatsApp, musisz aktywować konto Google na swoim urządzeniu, a także mieć zainstalowane Usługi Google Play i utrzymywać silne połączenie internetowe.

  1. Otwórz WhatsApp na swoim telefonie z Androidem.
  2. Stuknij trzy kropki u góry ekranu, a następnie przejdź do Ustawienia -> Czaty -> Kopia zapasowa czatu.
  3. Teraz dotknij „Utwórz kopię zapasową na Dysku Google”. Wybierz częstotliwość tworzenia kopii zapasowej. Możesz wybrać dowolną opcję inną niż „Nigdy”.
  4. Następnie wybierz konto Google, na którym chcesz przechowywać historię czatów. Jeśli nie ma konta Google, dotknij „Dodaj konto” i wprowadź identyfikator Google i hasło.
  5. Stuknij opcję „Utwórz kopię zapasową”, aby wybrać typ sieci, której chcesz użyć do tworzenia kopii zapasowych — Wi-Fi lub dane komórkowe. Możesz także ręcznie tworzyć kopie zapasowe wiadomości WhatsApp na Dysku Google, kiedy tylko chcesz.

kopia zapasowa-whatsapp-to-google-drive-min


Sekcja 3. Gdzie są przechowywane czaty WhatsApp na PC?

Jedną z najlepszych rzeczy w korzystaniu z komunikatora WhatsApp jest to, że możesz go używać na swoim komputerze osobistym. Istnieją dwa sposoby korzystania z WhatsApp na komputerze. Jedna z nich korzysta z oficjalnej aplikacji komputerowej, a druga za pośrednictwem sieci WhatsApp. Po otwarciu WhatsApp możesz zacząć wysyłać i odbierać wiadomości ze swojego komputera.

Teraz głównym pytaniem dla wielu osób jest to, gdzie wiadomości WhatsApp są przechowywane na komputerze. Gdy korzystasz z oficjalnej aplikacji komputerowej na komputerze, możesz wyszukać ją na swoim komputerze. Następnie znajdziesz podobne wyniki, jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu. Dzienniki i pliki z pamięci podręcznej zostaną znalezione w tych folderach.

gdzie są przechowywane czaty WhatsApp na komputerze?

Jeśli korzystasz z oficjalnej przeglądarki Google Chrome, wiadomości WhatsApp są przechowywane w folderze Pobrane na komputerze. W przypadku innych przeglądarek dane WhatsApp można znaleźć w domyślnym folderze pobierania.

Wskazówka. Jak długo wiadomości WhatsApp są przechowywane na serwerze?

Jak wiesz, WhatsApp nigdy nie przechowuje żadnych wiadomości na swoim serwerze. Wiadomości są przechowywane tylko w Twoim telefonie. WhatsApp przechowuje Twoje wiadomości tylko wtedy, gdy je wyślesz. Wiadomość będzie obecna na serwerze WhatsApp tylko do momentu dostarczenia jej do odbiorcy.

Wiadomość może nie zostać dostarczona do odbiorcy, jeśli jego urządzenie nie jest połączone z Internetem lub jest wyłączone. Jeśli wiadomość znajduje się na serwerze WhatsApp przez ponad 30 dni, zostanie trwale usunięta z serwera.

W takim przypadku musisz się martwić o prywatność swoich wiadomości. Cóż, wiadomości na serwerach WhatsApp są przechowywane w zaszyfrowanym formacie. Nawet WhatsApp nie widzi tych plików i wiadomości.

Część 2. Alternatywny sposób przechowywania wiadomości WhatsApp za darmo

Jeśli masz trudności z przechowywaniem wiadomości WhatsApp za pomocą iTunes / iCloud na iPhonie lub Dysku Google na telefonach z Androidem, istnieje inny sposób przechowywania osobistych czatów WhatsApp. aFoneSoft iTransor dla WhatsApp to popularne narzędzie nie tylko do tworzenia kopii zapasowych wiadomości WhatsApp, ale także do przesyłania lub przywracania ich między iPhone'ami i telefonami z Androidem.

itransor-dla-zaufanych-mediów-witryn-whatsapp

Pobierz i uruchom aFoneSoft iTransor dla WhatsApp, a następnie wykonaj czynności podane poniżej.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 1. Podłącz telefon z Androidem lub iPhone'a do komputera. Włącz debugowanie USB, aby podłączyć telefon z Androidem lub dotknij „Zaufaj temu komputerowi”, aby podłączyć iPhone'a do komputera.

podłącz swoje urządzenie

Krok 2. Po podłączeniu urządzenia do komputera kliknij „Utwórz kopię zapasową”. Po kilku minutach proces tworzenia kopii zapasowej zostanie zakończony.

udana kopia zapasowa WhatsApp

Możesz sprawdzić lokalizację, w której znajdują się pliki kopii zapasowej WhatsApp po zakończeniu procesu.


Gdy już wiesz, gdzie przechowywane są wiadomości WhatsApp na iPhonie, telefonie z Androidem lub komputerze, możesz je łatwo przywrócić w dowolnym momencie. Posługiwać się aFoneSoft iTransor dla WhatsApp jeśli chcesz tworzyć kopie zapasowe wiadomości WhatsApp na swoim komputerze za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej, jeśli masz jakiekolwiek pytania. Chętnie poprowadzimy Cię przez cały proces.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły